Julkistaako tumppi ufot ja muukalaiset?

Anonyymi-ap

Amerikan tumppi ei takuulla hyväksy että heillä on ufolaivasto joka ei ole hänen komentonsa alla. Tumppi on rakentamassa Amerikan Imperiumia ja hän tarvitsee usan sotilalliset ja taloudelliset resurssit suoran komentovallan alle. Kun tumpilla on ufot komennossaan niin tekaistu avaruuskansojen hyökkäys olisi kätevä keino ottaa naton sotilasvoimat Imperiumin (lue tumpin) suoran komennon alle.

Väittäisin että tumppi ei halua julkistaa ufoja eikä mitään ET teknologiaa koska se heikentää hänen käytössään olevaa valtaa ja toimintamahdollisuuksia.

6

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Trumpilla on itsesuojeluvaisto ja vaikka hän on narsisti joka kokeilee diktatuurin rajoja, hän ei vaaranna itseään puuttumalla asioihin joihin on vaarallista puuttua.

      Se riittää Trumpille että hänelle on kerrottu näin olevan USA:n kannalta parasta. Tietyt asiat pysyy asiantuntijoiden käsissä ja Trumpilla riittää muuta työtä aivan liikaakin.

      Viikkoa ennen kuolemaansa JFK pyysi ufojen salaisia kansioita itselleen. JFK:lla oli pelkona se että Neuvostoliitto luulee ufojen takia olevansa USA:n hyökkäyksen alaisena
      ja puolustautuu ydinasein.

      Edellisellä kerralla Trumpin vaalilupauksena oli paljastaa JFK:n salamurhan tiedot. Ei sitten paljastanut. Edelleen on 1700 sivua julistettu salaiseksi vuoteen 2050 saakka.

      Jos maailmanmeno on samanlaista silloin kuin nyt, niin niitä ei paljasteta silloinkaan.

      Trump on häikäilemätön, kokeilee ja tunnustelee nyt koko ajan mitä mieltä kansa on.
      Nämä irtisanomiset hyväntekeväisyysjärjestöissä jne olivat vaalilupauksia, ja vaikka niitä kauhistellaan meillä, niillä on kansan mandaatti Yhdysvalloissa.

      Trumpin komennossa ei ole edes oman maansa salaiset ufotutkimuslaitokset, saati sitten ufolaiset. Trumpin duuni on maallisempi ja talouspuolella.

      Lisäksi paljastus vaarantaisi kansallisen turvallisuuden. Siitä sikiäisi valtava vakoiluoperaatio, jossa vieraat vallat ja jättikorporaatiot olisivat valmiina maksamaan vaikka miljardeja saadakseen ne tiedot ja mahdollisen tekniikan haltuunsa.

      Salailu on siis varsin ymmärrettävää, vaikkakin erittäin ärsyttävää meille kärsimättömille.

      Jos siellä on huimia voimia sisältävää tekniikkaa, niin eihän sellaista voi antaa kenellekään ihmiselle eikä taholle tässä maailmantilanteessa. Sitä seuraisi valtavat katastrofit ja valtataistelut.

      "Suuri voima tuo suuren vastuun" -Sanoi Spidermanin setä.

      • Anonyymi

        Täysin samaa mieltä Ja USA:n salaisia kansioita ei tulla koskaan paljastamaan eikä julkituomaan. Olipa sitten vallassa Trumppi tai joku muu tekoälyn luoma hahmo vaikkapa 15 vuotta häenen jälkeensä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Täysin samaa mieltä Ja USA:n salaisia kansioita ei tulla koskaan paljastamaan eikä julkituomaan. Olipa sitten vallassa Trumppi tai joku muu tekoälyn luoma hahmo vaikkapa 15 vuotta häenen jälkeensä.

        Trump on sinusta keinoälyn luoma hahmo?


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Irtisanoo sellaista väkeä jotka ei ammu ohi!Luulempa että FBI ja CIA pitävät yhteisen palaverin ja loppu on historiaa.

    • Anonyymi

      Ei pysty. Kuulemma helisee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6284
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3130
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      936
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      929
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe