Sähköavustimia ei saa käyttää, vaan pelkkää omaa kuntoa. Yli tunnin kestävät suoritukset hylätään myös, jottei joku yritä pienellä välityssuhteella kikkailla.
Jaksatko ajaa Lukonmäen ylös fillarilla pysähtymättä?
21
381
Vastaukset
- Anonyymi
pystyn noin 4 vuotta talutin osan matkaa työmatkalla mutta kyllä kunto koheni.paitsi keväällä vähän heikommin .mut heinäkuulla taas menee.pitäis alkaa talvipyöräily .niin menis kevyesti .
- Anonyymi
Aikanaan se oli vieläkin jyrkempi, joka loivennettiin.
ajettiin noin 8-10 vuotiaana se päivittäin kesällä Ahvenisjärvelle Hervantaan uimaan,
miten nykyiset äidin pikku ylipainoiset selviäisivät tästä? - Anonyymi
Tunnin lukonmäki-ajot jossa mäki ajetaan ylös kerran ja lähimpänä tunnin aikaa aikaa ylittämättä maaliin saapunut palkitaan esim vuoden lukottaja arvonimellä ?
- Anonyymi
Sähköpyörä on logistinen välinee. Helpottaa monen arkea liikkua kevyesti paikasta toiseen. Oma valinta.
Uhoaminen ei kuulu normipyöräilyynkään. - Anonyymi
En tiedä, kun ei ole asiaa tuonne köyhälistön asuinalueen suunalle.
- Anonyymi
Mitä et tiedä. Ettei sinulla ole ajatuksia,asiaa jostain. Istut ja möllötät,herneesi kanssa.
- Anonyymi
Joku jaksaa ja joku toinen ei. Mitä väliä?!
- Anonyymi
Uskallatko alas,jarruttomalla.
Se vasta jotain.- Anonyymi
Pienenä kun ketjut lähti, ei ollut jarruja, vesi tuli silmistä, lujaa tultiin, ja onneksi ei sattunut, vaikka oli soratie silloin.
- Anonyymi
Jaksaako juti
- Anonyymi
Ei tartte... Minulla on auto.
- Anonyymi
Työnnät, eikö se ole melko työlästä.
- Anonyymi
Parikymppisenäkään en jaksanut 90-luvulla, saati nyt.
Hyvä kun kävelee sen ylös kupsahtamattta. - Anonyymi00014
Vajaa viikko sitten sauvakävelin Lukonmäen ylös piikkimaihareiden kanssa. En ole aerobista liikuntaa harrastanut vuosiin ja painankin ihan v***sti (41v/165kg). Aikaa meni 12 minuuttia alapuolen liikennemerkistä yläpuolen liikennemerkkiin.
Päivä oli tiistai ja mut on lauantai. Vieläkin olen hengästynyt pelkästä pöydän ääressä istumisesta ja selkä ja vatsan alue selvästi maitohapoilla.- Anonyymi00015
Korjaus: "nyt on lauantai"
- Anonyymi00016
Vedin tänään maanantaina 19.1.2026 melkein saman lenkin. Lukonmäen selvittämiseen meni tällä kertaa merkistä merkkiin 10min 15sek. Hölkkäsin osan matkasta.
- Anonyymi00017
Saako kumminkin syödä pikaisesti eväsleivät puolivälissä?
- Anonyymi00018
Jos koet sitä tarvitsevasi. Yhdet sämpyliinit ehtii aina syödä. Mitä ajattelit ottaa juomasiiniksi?
T. Isä-Terra
- Anonyymi00019
Koululaisena ajettiin kesällä joka päivä ylös kun mentiin uimaan Hervantaan, usein myös urheiluaikoina lenkki mäkeä ylös, aikanaan se oli vieläkin jyrkempi, jota sitten loivennettiin nykyiseen .
Ei kukaan edes puhunut mitään , että nyt ajettiin kova mäki, oli perus arkea.
Ps. Kalle Päätalo aikanaan käveli sen ylös , pitkää lenkkiä tehdessään koiran kanssa ,myös joka päivä.- Anonyymi00020
Kyllä! Se oli aikaa, jolloin Suomen mies oli rautaa. Se oli aikaa, jolloin jos ei puhe riittänyt niin sitten tuli puukkoo, jumalauta!
Oi niitä aikoja! - Anonyymi00021
Anonyymi00020 kirjoitti:
Kyllä! Se oli aikaa, jolloin Suomen mies oli rautaa. Se oli aikaa, jolloin jos ei puhe riittänyt niin sitten tuli puukkoo, jumalauta!
Oi niitä aikoja!Pedofiilejä ja raiskareita ei vanhaan kunnon hyvään aikaan säästelty. Kaipaan niitä aikoja kun pedareista ja raiskareista maksettiin tapporaha!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2533875- 603781
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173073Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572748Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1312623Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352152Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012071Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441921Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1251910Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711279