Purran valehtelu paljastuu

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7f11018d-8786-49c4-903b-7d497528680d

"Ex-miliisipäällikkö epäilee Riikka Purran puheita Tallinnan sellistä – ”Lapsia siihen huoneeseen ei pantu”
25308
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Nuorena on ollut putkassa? Oliko vanhempansa trokari?

Äänestä

Toi nyt on pientä valetta kun kelataan Purran lupauksia ennen vaaleja tyyliin "vähänvaraisten etuihin ei puututa", mitä nyt lääkkeet, asuminen, liikkuminen on rapautettu... eli valehteleva natsiakka!

Äänestä
  • Purralla on ehtymätön vaalivalhevarasto. Purran seuraava vaalivalhe on taas päivää tai jopa tunteja lähempänä?

    1Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Purralla on ehtymätön vaalivalhevarasto. Purran seuraava vaalivalhe on taas päivää tai jopa tunteja lähempänä?

    Jep 💩

    Äänestä

  • Pienenä putkaan joutumis-tarinallaan Riikka tavoittelee empatiaa, johon hänellä itsellään ei sanojensa mukaan ole varaa.

    Äänestä

Montako uhriääntä tuli tästä paljastuksesta?

Äänestä

On valehtelijoita, valehtelevia valehtelijoita, sekä poliitikkoja. Ja sitten on Pers-puolue.

Äänestä

Samanlainen valehtelija kuin Trump.

Äänestä

Jospa Purra oli Supon värväämä lapsiagentti?

Äänestä
  • Edes Stalin tai Putin eivät ole heittäneet 7 vuotiaita tyrmään. Purra on siis melkoinen poikkeus Neuvostoliiton historiassa?

    Äänestä

  • Siihen ei Purran kyvyttömyys riitä, mutta PASKANPUHUMISEEN vaalipuheissa: KYLLÄ, mitä nyt pieniä muutoksia hallitusvastuussa: pitää leikata kaikilta = köyhiltä, EI rikkailta tai EI varsinkaan YRITYSTUISTA, se aiheuttaa orpopaskan mielestä konkursseja/työttömyyttä, no mites kävi, työttömyys kasvaa ja konkurssit ennätysmäärissä, menikö hallituksen "sopeutustoimet" kohdilleen, no EI VITTU MENNYT, lisää valtionvelkaa otettu, jopa ennätysmäärä?, mihin rahat menee?, paskin hallitus IKINÄ SUOMEN HISTORIASSA!!,
    olisko syynä: mamut, ne kun ajattelevat eri tavalla (mulle kaikki, kunhan valtio antaa), ja me "kantsut" töihin kaikki vetelehtijät, tai vittuun täältä sossurahaa kuluttamasta.
    Jep, mut mites oli ku -40 luvun toisessa m sodassa ruotsiin lapset rahdattiin, juu muisti pätkii . ..m. . .. . ....

    Äänestä

Osaako Purra puhua totta alkuunkaan? Uskomaton puolueen puheenjohtaja, kovin nuorena on aloittanut jos 7v. putkassa?

Äänestä

Purran rumasta suusta tulee ainoastaan valheita ja v¡ttuilua ja vaihtoehtoisesti v¡ttuilua ja valheita. Koko persusekoomus puolue samaa kuonaa.

Äänestä
  • Kauheaa!!!

    Äänestä

7-vuotiaana putkassa. Eihän sitä muuten persujen puheenjohtajaksi pääsisikään!

Äänestä

Varmaa on, että Riikka Purra on kova valehtelemaan.

Äänestä
  • Kun persu aukaisee suunsa, hän valehtelee.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Kun persu aukaisee suunsa, hän valehtelee.

    Jos ei ääneen valehtele, mielessään kuitenkin.

    Äänestä

Purra tienasi härskeillä vaalivalheillaan itselleen ministeripestin. Neljän vuoden tulot kipuavat lähellä miljoonaa euroa.

Paskapuheilla saa ja hevosella pääsee. Vaikea kuvitella, miten eliittipersut kehtaavat näyttää naamaansa ihmisten joukossa.

Äänestä

Onko Riikka Purran äiti ollut seikkailulla Virossa?

Äänestä
  • Äiti juhlimassa, pikkulikka putkassa, ettei häiritse?

    Äänestä

Millainen ihminen nolaa äitinsä tällaisella valehtelulla?

Äänestä

Montakohan uhriutumistarinaa Riikka vielä kerkiää kertoilemaan vaaleihin mennessä?

Äänestä
  • Monta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7f11018d-8786-49c4-903b-7d497528680d

"Ex-miliisipäällikkö epäilee Riikka Purran puheita Tallinnan sellistä – ”Lapsia siihen huoneeseen ei pantu”

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu