Kehäkettu Harkimo

Anonyymi-ap

Harkimo on ilmoittanut että tämän yhden hengen puolueen, joka saa puoluetukea 170 000,00 € vuodessa, tärkein tavoite on eduskuntavaalit 2027.
Aluevaaleihin ja eduskuntavaaleihin Harkimo suunnittelee vaaliliittoa.

Julkisuutta hän hakee tämän mediapelin myös sen osaavan 40 vuotta nuoremman naisen kanssa.

Julkisuutta haetaan myös tällä Helsingin pormestariehdokkuudella jolle ei ole perusteita. Pormestari valitaan parhaiten menestyneen puolueen riveistä ja sitä Liike Nyt ei tule varmasti olemaan.
Suoranainen valehtelu asuinpaikasta ja Suomalaisen kansanedustajan "venäläistäminen" on todellinen pohjanoteeraus.

Ennustan, että kohta vedetään esiin Helsinki-Hartwall Areenan alkutaival, kun siiihen kytkeytyminen venäjäyhteyksien takia on ollut nykypäivänä rasite ja siitä HH on ollut hipihljaa. Ennen eduskuntavaaleja musta on muuttunut valkoiseksi ja
jos ja kun Ukrainaan kohdistunut hyökkäyssota loppuu ja hallin omistus on siirtynyt Suomalaisten käsiin, alkaa Harkimon julkisuuspeli Helsinki-Hartwall Areenaan liittyen.

Tulevat eduskuntavaalit tullaan käymään lähinnä SDP:n, Kokoomuksen ja joko Persujen tai Keskustan kesken.
Kansalaiset ymmärtävät D`Hondtin vaalitavan merkityksen ja äänestävät suurimpia puolueita, koska ainoastaan niillä on vaikutusmahdollisuus hallituksen jäseninä antaa lakiesityksiä ja saada niitä myös eduskunnassa läpi.
Tämä on nykyhallituksen lakiesitysten ja niiden läpimenon osalta nähty ja todistettu.
Suurimmasta, eli eniten ääniä saaneesta puolueesta valitaan pääministeri (Orpo) toiseksi suurin puolue saa valtiovarainministerin paikan (Purra)ja myös eduskunnan puhemiehen paikan(Halla-Aho).

9

632

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinhän entinen antavainen likkakin sanoi että pääasia että puhutaan, ei se mistä puhutaan.

    • Anonyymi

      Tuleviin eduskuntavaaleihin tähtäävä Harkimo hakee vaaliliittoa veikkaamansa hallituspuolueen kanssa ja jos " Diiliä" ei näiden kanssa synny, mikä tahansa puolue kelpaa, että läpimeno vaaleissa ja edustajan paikka on taattu. Ja puoluetuki.
      Yhden henkilön eduskunnan äänestyksissä antamalla äänellä ei ole mitään vaikutusmahdollisuutta yhtään mihinkään, se on varma.

      • Anonyymi

        Kokoomuksesta lähtenyt Harkimo halajaa vaaliliittoon Kokoomuksen kanssa. Ei taideta huolia.
        Samaten kolmiloikkaaja Junger veikkaa voittajapuoluetta.


    • Anonyymi

      Nykyisen hallituksen kaikki puolueet ovat hallituksen esitysten ja eduskunnan enemmistöllä läpiajamien lakiuudistusten takana ja niistä myös vastuullisia.

      RKP:n opetusministereinä Anna-Maja Hendrikkson ja Anders Adlecreutz ovat sallineet käsittämättömän pornoon verrattavan opetusmateriaalin viemisen kouluihin,
      Pakkoruotsin ajaminen on menneestä maailmasta, pääkaupungissa ei kohta pärjää kuin Englannilla. RKP edustaa Suomenruotsalaisia. Harkimo asuu ruotsinkielisellä alueella Sipoossa, ei Helsingissä.

      Suomen Kristillisdemokraattien nykyinen puh. johtaja ja maa- ja metsätalousministeri Sari Essayah. Päivi Räsäsen kirja kainalossa homopuheidensa jälkeen valtiolle oikeuskuluja kasvattaneen seuraaja.

      Näillä kahdella hallituspuolueella eriävät mielipiteet uskonnosta ja sukupuolivähemmistöjen asemast.
      Toinen suosii lähes pornoa ja toinen kärsii homofobiasta.

      Mitä virkaa tällaisilla puolueilla olisi tulevassaa hallituksessa ?

      • Anonyymi

        Tulevassa hallituksessa ei tarvita pieniä puolueita ollenkaan.
        Älkää äänestäkö niitä.
        Ne vaan sekottaa pakkaa ja tulee tosi kalliiksi valtiolle.


    • Anonyymi

      Nämä pikkupuolueet , joiden omatunto on hallitusneuvotteluissa hämärtynyt ministerinsalkkujaon ja muiden hallintoelimien paikkajaon kaupassa, ainostaan sekoittavat pakkaa tärkeitä päätöksiä koko Suomen hyväksi tehtäessä.
      Harkimon loanheitto ja valehtelu pormestariasiassa seuraa Trumpin ja Muskin politiikkaa, jossa puhua saa mitä vaan ilman todellisuuspohjaa.
      Riippumaton Wikipedia luotettavana ja vapaana tiedonlähteenä yritetään seuraavaksi tukahduttaa. Silloin Yhdysvalloista johdettu aivopesu X:n ja Facebookin kautta onnistuisi poistamalla kaikki kriittiset puheenvuorot ja nostamalla ja ylläpitämällä valheellista tietoa, niinkuin nyt jo tapahtuu.

    • Anonyymi

      Tyhmä kansa ei tajua että pieniä puolueita äänestävien äänet menevät kankkulan kaivoon.
      Kalliiksi käy mielipiteen ilmaisu kun sosiaalituet laskee ja köyhä kyykytetään.
      Ei ole sen vertaa älliä että äänestää itseään vastaan.
      Meloni ahterissa voi puhua Ruotsia ja Raamattu kainalossa jonottaa ruoka-apukasseja.

    • Anonyymi

      Volvo Markkasen oppi mennyt perille.

    • Anonyymi

      Hyviä ajatuksia harkimosta. Tää tyhjä puolue pois .Yleensä kaikki pien puolueet Kuten Rkp pois

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      187
      5085
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      25
      4472
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3039
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      145
      2941
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2541
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1873
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1824
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe