Kehäkettu Harkimo

Anonyymi-ap

Harkimo on ilmoittanut että tämän yhden hengen puolueen, joka saa puoluetukea 170 000,00 € vuodessa, tärkein tavoite on eduskuntavaalit 2027.
Aluevaaleihin ja eduskuntavaaleihin Harkimo suunnittelee vaaliliittoa.

Julkisuutta hän hakee tämän mediapelin myös sen osaavan 40 vuotta nuoremman naisen kanssa.

Julkisuutta haetaan myös tällä Helsingin pormestariehdokkuudella jolle ei ole perusteita. Pormestari valitaan parhaiten menestyneen puolueen riveistä ja sitä Liike Nyt ei tule varmasti olemaan.
Suoranainen valehtelu asuinpaikasta ja Suomalaisen kansanedustajan "venäläistäminen" on todellinen pohjanoteeraus.

Ennustan, että kohta vedetään esiin Helsinki-Hartwall Areenan alkutaival, kun siiihen kytkeytyminen venäjäyhteyksien takia on ollut nykypäivänä rasite ja siitä HH on ollut hipihljaa. Ennen eduskuntavaaleja musta on muuttunut valkoiseksi ja
jos ja kun Ukrainaan kohdistunut hyökkäyssota loppuu ja hallin omistus on siirtynyt Suomalaisten käsiin, alkaa Harkimon julkisuuspeli Helsinki-Hartwall Areenaan liittyen.

Tulevat eduskuntavaalit tullaan käymään lähinnä SDP:n, Kokoomuksen ja joko Persujen tai Keskustan kesken.
Kansalaiset ymmärtävät D`Hondtin vaalitavan merkityksen ja äänestävät suurimpia puolueita, koska ainoastaan niillä on vaikutusmahdollisuus hallituksen jäseninä antaa lakiesityksiä ja saada niitä myös eduskunnassa läpi.
Tämä on nykyhallituksen lakiesitysten ja niiden läpimenon osalta nähty ja todistettu.
Suurimmasta, eli eniten ääniä saaneesta puolueesta valitaan pääministeri (Orpo) toiseksi suurin puolue saa valtiovarainministerin paikan (Purra)ja myös eduskunnan puhemiehen paikan(Halla-Aho).

9

640

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinhän entinen antavainen likkakin sanoi että pääasia että puhutaan, ei se mistä puhutaan.

    • Anonyymi

      Tuleviin eduskuntavaaleihin tähtäävä Harkimo hakee vaaliliittoa veikkaamansa hallituspuolueen kanssa ja jos " Diiliä" ei näiden kanssa synny, mikä tahansa puolue kelpaa, että läpimeno vaaleissa ja edustajan paikka on taattu. Ja puoluetuki.
      Yhden henkilön eduskunnan äänestyksissä antamalla äänellä ei ole mitään vaikutusmahdollisuutta yhtään mihinkään, se on varma.

      • Anonyymi

        Kokoomuksesta lähtenyt Harkimo halajaa vaaliliittoon Kokoomuksen kanssa. Ei taideta huolia.
        Samaten kolmiloikkaaja Junger veikkaa voittajapuoluetta.


    • Anonyymi

      Nykyisen hallituksen kaikki puolueet ovat hallituksen esitysten ja eduskunnan enemmistöllä läpiajamien lakiuudistusten takana ja niistä myös vastuullisia.

      RKP:n opetusministereinä Anna-Maja Hendrikkson ja Anders Adlecreutz ovat sallineet käsittämättömän pornoon verrattavan opetusmateriaalin viemisen kouluihin,
      Pakkoruotsin ajaminen on menneestä maailmasta, pääkaupungissa ei kohta pärjää kuin Englannilla. RKP edustaa Suomenruotsalaisia. Harkimo asuu ruotsinkielisellä alueella Sipoossa, ei Helsingissä.

      Suomen Kristillisdemokraattien nykyinen puh. johtaja ja maa- ja metsätalousministeri Sari Essayah. Päivi Räsäsen kirja kainalossa homopuheidensa jälkeen valtiolle oikeuskuluja kasvattaneen seuraaja.

      Näillä kahdella hallituspuolueella eriävät mielipiteet uskonnosta ja sukupuolivähemmistöjen asemast.
      Toinen suosii lähes pornoa ja toinen kärsii homofobiasta.

      Mitä virkaa tällaisilla puolueilla olisi tulevassaa hallituksessa ?

      • Anonyymi

        Tulevassa hallituksessa ei tarvita pieniä puolueita ollenkaan.
        Älkää äänestäkö niitä.
        Ne vaan sekottaa pakkaa ja tulee tosi kalliiksi valtiolle.


    • Anonyymi

      Nämä pikkupuolueet , joiden omatunto on hallitusneuvotteluissa hämärtynyt ministerinsalkkujaon ja muiden hallintoelimien paikkajaon kaupassa, ainostaan sekoittavat pakkaa tärkeitä päätöksiä koko Suomen hyväksi tehtäessä.
      Harkimon loanheitto ja valehtelu pormestariasiassa seuraa Trumpin ja Muskin politiikkaa, jossa puhua saa mitä vaan ilman todellisuuspohjaa.
      Riippumaton Wikipedia luotettavana ja vapaana tiedonlähteenä yritetään seuraavaksi tukahduttaa. Silloin Yhdysvalloista johdettu aivopesu X:n ja Facebookin kautta onnistuisi poistamalla kaikki kriittiset puheenvuorot ja nostamalla ja ylläpitämällä valheellista tietoa, niinkuin nyt jo tapahtuu.

    • Anonyymi

      Tyhmä kansa ei tajua että pieniä puolueita äänestävien äänet menevät kankkulan kaivoon.
      Kalliiksi käy mielipiteen ilmaisu kun sosiaalituet laskee ja köyhä kyykytetään.
      Ei ole sen vertaa älliä että äänestää itseään vastaan.
      Meloni ahterissa voi puhua Ruotsia ja Raamattu kainalossa jonottaa ruoka-apukasseja.

    • Anonyymi

      Volvo Markkasen oppi mennyt perille.

    • Anonyymi

      Hyviä ajatuksia harkimosta. Tää tyhjä puolue pois .Yleensä kaikki pien puolueet Kuten Rkp pois

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",
      Maailman menoa
      13
      5015
    2. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      143
      3665
    3. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      91
      2266
    4. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      135
      1937
    5. Koulujen kesälomien siirto

      Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut
      Maailman menoa
      142
      1903
    6. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      44
      1827
    7. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1566
    8. Inhottava stalkkeri

      Mikä ajaa ihmisen moiseen toimintaan ?
      Ikävä
      138
      1435
    9. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      55
      1236
    10. Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?

      Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka
      Ikävä
      164
      1175
    Aihe