juu eli kalajoen lentokentällä on 1-3 7. btcf:än järjestettyt bimmerpartyt.. ohjelmassa on mm. varttimailin kiihytystä, burniskisat ja paljo muuta... rankkaa biletystä!!! kaikki sinne!! tuolta saa lisää informaatiota---> http://bimmerparty.btcf.fi/
BIMMERPARTY 1-3 .7 KALAJOELLA!!!
sinne siis!!
84233
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ei voisi vähempää kiinnostaa lippispäitten "bileet"
Tämä ei olekaan "tiukkapipoisille kärvistelijöille" tarkoitettu. Suomen kesä on lyhyt, nauttikoon siitä jokainen tavallaan. Kuten me BTCF ja BMW Clubilaiset tavallamme. Onnea Kalajoen miitinkiin!
juu eli tosi hienot bileet oli ja silmäruokaa riitti vaikka kuinka paljo... lauantaina oltiin aamu 11 siellä ja oltiin muistaakseni 247 sisään maksanu bemari, yli 400 bamari oli kuulemma ollu.. varttimailin kiihytyksiä seurattiin ja tuli se maankuullu "316" nähtyäki (M5 kone turbolla ~600hp 1/4 maili alle 13 sek. 210km/h ja pitovaikeuksia oli ku 4:ella vielä suti!!) burnis kisa oli ihan kiva ja se kumi tosiaan palo prkl..!!!!! ilta show oli ihan jees ja naisia oli kans lavalla ja vaatteita ei paljo säästelty..!!! suosittelen lämpimästi ens vuonna tulemista kalajoelle!! lepposaa porukka oli ku ei yhtäkään rähisijää ei näkyny!!!
Eikös tuollainen meininki ole tyypillistä amistelua? Paljon muuten oli maksu ja jaettiinko siellä karjala lippiksiä?
On se hurjaa, kun oikein lavalla naisia näkee! Ja vaatteitakan ei säästelty, niitä siis oli todella paljon. Varmasti eroottista, kun naisilla tolkuton kerros riepuja niskassa. Saattanut olla oikeasti ihan hienokin tapahtuma. Tuollaiset teinipojat nyt hehkuttaa ihan liikaa, kun ekoja kertoja olleet jossain muualla kuin Essolla tai limudiskossa. Siellä sitten ihmetelty, kun oikein auto jaksaa kumia polttaa, prkl!! Ei isoveljen e30 316i jaksa kun vähän kerrallaan. Mutta ne stereot jaksaa huutaa senkin edestä Suomi-rokkikokoelmaa. On se Karhu toisessa ja Smart toisessa kädessä vaan siistiä nähdä hienoja autoja ja oikeita kauniita naisia... Kainuun pojalle.
:D kiva lukea näiden "sivistyneiden" ihmisten kommentteja. Voin kertoa että paikalla oli ihmisiä yhteiskunnan joka luokasta. Myös sinunlaisia konservatiivisia tiukkapipoja, jotka olivat onneksi tajunneet kerrankin jättää piponsa kotiin ja osasivat pitää hauskaa enemmän tai vähemmän.
Mutta hei... Kivoja hetkiä sinulle herrainkerhon renkaiden-potkimis tapahtumiin.
En pidä itseäni sivistyneenä. Koen kuuluvani alempiin yhteiskuntaluokkiin. Konservatiivisuus ja tiukkapipoisuus on näissä autoasioissa myös melko vierasta. Oli vaan niin säälittävän totista tilitystä. Mutta se kuuluu nuoruuteen. Muistan kun itse ekan kerran näin Top Fuel-dragsterin tosi toimissa. Kyllä sitä illalla myös tuli tilitettyä kaljapäissään. Runsaasti puetut naiset eivät ole koskaan erityisemmin säväyttäneet. Varsinkin pelkästään katsella. Tosiaan... Kivoja hetkiä kaikille! Pääasia että ite tykkää.
On se kumma, että heti alkaa älytön itku ja marina, jos bemari harrastajat pitävät jonkin sortin kesätapahtuman. Saman kaltaisia tapahtumia järjestetään minun tietääkseni lähes joka merkin tiimoilta.
On Alfa kerho, Mersu kerho, Corvette kerho, Opel kerho, jne. Kaikilla kerhoilla on jonkin sortin kokoontumisia. Eihän ne muuten mitään kerhoja olis. Mitä ihmeellistä siinä on, että joku on kiinnostunut BMW merkkisestä autosta harrastuksena.
Itse nostan kyllä hattua niille, jotka jaksavat vaalia ja haalia erilaisia malleja jälkipolvillekkin nähtäväksi. Hyvää kesää kaikille autoharrastuksesta kiinnostuneille.