elämällä kun toisilta on viety kaikki ja joutuneet jättämään kaiken rakkaan taakseen? Hehkuttaa siinä tilanteessa toisen edessä.
Minkälainen ihminen hehkuttaa omalla onnellisella
Anonyymi-ap
21495
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Sadisti.
👍👍
Sellaiset Ilse Kochit.
Sosiaallisesti jotenkin taidotyomat tai jotenkin empatiakyvyn sivuttamat kykenee tuohon..
Tai kilpailun haluiset eli ne jotka haluaa et ihmiset kadehtivat millä hinnalla hyvänsä ...
Eli kyllö niit syitö löytyy...
Joillakin on tosin oma elmä niin syvällö ettei siihen voi ja jakasa ottas muiden murheita..
Mutta enenpi on noit jotka ei vain osaa tai eivät völitä kun niitä jotka ei enää jaksa vaikka olis halua autaa...
Ja toiset tälläiset palsta ilkeilijöiden tyyppiset ihmiset ottavat ihmisiä kohteekseen. Eivät pelkästään palstalla vaan Irl.
Tietääkö henkilö joka hehkuttaa alottajan tilanteesta mitään? Jos ei niin voi olla olettamuksessa, että alottajalla menee myös hyvin.
En ole se jolta viety kaikki. Sivusta seuraaja olen. Ja kyllä tietää, oikein tasan tietää! Ja hehkutus juuri sen takia.
Mun entinen "ystävä". Tai muutamakin. Kun on ollut itsellä vastoinkäymisiä, niin ovat hehkuttaneet kuinka hyvin heillä menee. En olisi niin kuin saanut sanoa, että on olemassakaan ongelmia. Olisi pitänyt olla "rautaa", niin kuin minusta kuvitteli. Kyllä kai heillä on ongelmia tunteiden tuntemisessa ja empatiakyvyssä. Mun puolesta sellaiset tyypit saa mennäkin, ennen kun on tosi kusessa heidän kanssaan.
Olen minäkin joutunut sitä hehkutusta seuraamaan. Kaipa sitä nyt saa edes joskus itsekin etsiä jotain positiivista elämästään.
Tuosta olen samaa mieltä että saa tuntea iloa ja etsiä positiivisia asioita. Mutta olen kertonut, ettei mene hyvin ja on vaikeuksia, niin vastattu että "kyllä mulla vaan menee tosi hyvin". Ei siinä ole muuta ollut, kuin tarkoituksena loukata. Monet ihmiset on vaan vtun sekaisin ja ilkeitä. 1:11:54
Kyllähän se just päinvastaisen kuvan kieltämättä antaa kun joku kirjoitaa koko ajan kuinka onnellinen on. Hyvä jos on. Mut en ole itse kokenut tarvetta mainostaa sitä jatkuvasti muille.
Kuinka kapeakatseinen olet. Kuvitteletko, että olet se ihminen jonka ympärillä maapallo pyörii???
Luuletko ettei muut ihmiset ole menettäneet rakkaimpia ihmisiään?
En puhu itsestäni. Sivusta seurannut .
Mitä seurannu ni usein ihminen jolla on huono itsetunto ja yleensä se oman itsensä erinomaisuuden hehkuttaminen on ylläpidetty kulissi ja sen kääntöpuolella monesti kaikki on niin päin vittua kun vaan olla ja voi
Niin on juu. Just niin perin suomalainen ajattelu tapa. Kun mä itken kaikkien muidenkin pitää. Haluan myötä tuntoo kun olen äidin wauwa. Maailma opettaa jos ei muuta niin hiljaa kulkemaan.
Hypätkää kaivoon🕳🐑🐐🐏
Ilon aitous ei katoa, vaikka olis suruakin. Eikös kaikkien elämässä ole niitä kumpaakin. Sosmediaan laitetaan usein ne positiiviset jutut, mutta elämä on muutakin. Ei kannata tuntea kateutta, riittämättömyyttä vaan parantaa omassa elämässä sitä mitä voi.
Kerro lisää?
Onko sille ihmiselle luotu onnellinen elämä?
Kaikille tulee vastoinkäymisiä. Toiset unohtaa vastoinkäymiset, kun on iloisten ihmisten kanssa tekemisissä.
Et todellakaan ymmärrä.
Täällä jokaiset tekee omat valintansa ovat joko nätisti läheisille tai sitten on kaikille ilkeitä