Katsoin linnavuoren asuntoja niin aika halvalla näyttäisi asuntoja saavan. Toki osa kaipaa jopa pakollista remonttia.
Millaista aluetta? Ainakin koulu,kirjasto ja k-kauppa näyttäis löytyvän.
Jännästi halpenee asunnot kun lähdetään pois keskusta alueelta. Jos auton omistaa niin äkkiähän tuolta ajaa n15min porintietä nokian keskustaan töihin ja kaupoille.
Millaista aluetta? Ainakin koulu,kirjasto ja k-kauppa näyttäis löytyvän.
Jännästi halpenee asunnot kun lähdetään pois keskusta alueelta. Jos auton omistaa niin äkkiähän tuolta ajaa n15min porintietä nokian keskustaan töihin ja kaupoille.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Paljon rikollisuutta, alkoholismia, sekakäyttöä ja huumeita...
Sitä se Nokia on 🤣🤣🤣🤣
Linnavuorentien kerrostaloista lutikoita löytynyt !!!
Siellä asuu paljon persuja
Perustavaa laatua olevia suomalaisia?
Tulkaapa katsomaan Huhtalevontien kerrostaloja,piha-aluetta ja rappukäytäviä.Huonosti hoidettuja ja epämääräiset asukkaat ja heidän kaverit aiheuttavat kaikenlaista häirintää.P poliisitkaan ei tule.hätäkeskuksesta sanotaan että soita isännöitsijälle,no joo se vasta on turhaa,nukkuu tai on on niin kännissä ettei tajua mitään.Täällä ei kukaan tee mitään,jos tarvitsi huoltomiestä korjaamaan jotain niin vaikutus on sama kuin tuuleen huutaisi.
Huhtalevon on maineeltaan aika moinen paikka, ei uskalla taksi, ei poliisi.
Siurossa taitaa olla myös edullista ja on jopa parempimaineinen alue. Siurossa on myös aito ja oikea kyläkauppa, ei mitään K-marketeja. Bussiliikenne pelaa ok.
PARASTA ALUETTA NOKIAN SUUNNALLA,
Suosittelen, hienoja ja fiksuja ihmisiä, todella lämpimiä ja auttavaisia,
on eliitti aluetta.
Paljon kuntoilijoita, urheilijoita ja harrastustoimintaa ja tekemistä, kivaa seutua.
Hyviä kauppoja ja palveluja paljon tarjolla.
Linnavuori on Ghetto.
Voi hyvä lapsi,
et ole ghetossa käynytkään koskaan.
Nyt puhutaan Suomen mittapuun mukaisesta määrittelystä
On Suomen mittapuiden mukaan todella hienoa ja kaunista asuinaluetta,
ihan Pirkanmaan kärkeä ja halutuinta seutua,
kaikki sinne haluaa jotka vain kykenee, vahva suositus.
Linnakundit ja narkkarit asutetaan / Sijoitetaan linnavuoreen. Alueella todella paljon häirikköjä ja rattijuoppoja...
Linnavuoren Huhtalepo on ghettojen ghetto. Linnavuori asukkaat ryhmässä kerrotaan ettei asuntoihin tule lämmintä vettä eikä lämmitys toimi.
Eliitti asuu luxus paikassa eli Linnavuoressa,
tyyliä ja makua on asua siellä , hienooooo.
Kiljua juodaan ja riehutaan nuotio paikoilla..
Pirkan sinisiä laatikoita nuo Huhtalevon tyypit näyttävät kantavan. Ei ne jaksa odottaa kun jano osuu kohdalle et kiljut valmistuu
Eipä aikoinaan Linnavuoressa ollut yhtään epämääräistä henkilöä kun asunnot oli tehtaantyöntekijöille tai opettajille.
Alueella asuu keskivertoa villimpää porukkaa.
Halpa hinta kertoo ettei arvonnousuakaan ole tulossa. Hyvä jos saa edes myydyksi.
Itse olen myynyt 20v aikana 2 Ok-taloa ja 1 rivarin Pirkkalasta, sekä 1 kerrostalohuoneiston Tampereelta. Kaikki menneet 1. näytöllä pyyntihinnalla. Viimeisessä ei ollut edes näyttöä.
Asunnossa tärkein asia on sijainti.