S-pankin uusi kortti ja avainlukulista on, mutta..

Anonyymi-ap

Ei oikein homma etene S-pankin kanssa. Avainlukulista tuli jokin aika sitten ja nyt tuli Debit kortti. En kuitenkaan ole saanut käyttäjätunnusta. Luulin jo, että näkisin saldon lopultakin mitä on vuosien aikana kertynyt s-bonuksia. Olen siis jo ottanut palvelut käyttöön, mutta prosessi on vaiheessa. Tunnuslukua yritin määrittää mutta vaatii puhelinnumeron, joten homma keskeytyy kun s-mobiilissa yritän kirjautu toisen pankin tunnuksissa. Kortin käyttöönottokin vaatin pinkoodin..

7

228

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ässät kannattaa unohtaa

    • Anonyymi

      Tänään tuli uusi Credit-kortti ja ihmettelen, miksi sillä pitää käydä jossakin myymälässä ostamassa jotain, ennenkuin se on käyttövalmis esim. verkko-ostoksiin. Ennen ei tuollaista ollut.

      • Anonyymi

        Kortti aktivoituu, kun ensimmäisellä kerralla syöttää pin-koodin. joko kaupassa tai pankkiautomaatilla.


    • Anonyymi

      Jännä homma kaikkien pankkien kanssa. Kun kirjaudut selaimessa pankin sisään toisen pankin tunnuksilla, niin et oikeasti näe mitään. Eli esim. edes omaa tilinumeroasi et saa ulos muutoin kuin oikealla kirjautumisessa.

      Aloittajan ei auta kuin mennä sellaiseen prismaan jossa on pankin palvelut. Siellä voit pyytää sen tunnuksen. Mutta voihan se tunnus löytyä myös postin e kirje laatikosta.

    • Anonyymi

      Näin keroo S-pankki:
      Käyttäjätunnus löytyy pankkitunnussopimukseltasi tai pankkitunnussopimuksen tekemisen yhteydessä saamaltasi erilliseltä kirjeeltä. Käyttäjätunnuksessa on 6-8 numeroa.
      Voit myös tarkistaa käyttäjätunnuksen maksutta S-mobiilin Minä-osiosta.
      Haluaisitko kirjautua ilman käyttäjätunnusta ja salasanaa? Ota S-mobiilin tunnistaminen käyttöön.

    • Anonyymi

      Jos teit verkossa tilin S pankkiin kuten minä niin kyllä yhdessä vaiheessa tuli mikä on minun käyttäjä tunnus(eka salasana on syntymävuosi ilman pilkkuja) jos siis vetelit vain mutkat suoraan etkä lukenut jokaista kohtaa niin ainoa keino mennä asiakaspalvelu pisteelle ja muista että vain virallinen henkari tai passi kelpaa ja ne pitää oll avoimassa olevia muuten jää siihen koko homma.

      • Anonyymi

        Pitääkö olla muovinen henkari vai kelpaako puinen?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      6095
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      289
      5420
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4111
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2880
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      26
      2722
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      2060
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2020
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1747
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1291
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1141
    Aihe