Peratsinista vieroittautuminen

Anonyymi-ap

Onko kellään kokemusta Peratsinista vieroittautumisesta?

11

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On ja se on mahdollista! Unettomuus oli ainut ongelma joka Peratsinin lopettamisesta tuli minulle. Sain kuitenkin nukuttua joka yö joku 5 tuntia. Sitten aloin käyttämään kärsimyskukkatabletteja, NAC:ia ja L-Teaniiniä jotka ostin luontaistuotekaupasta. Ne auttoivat unettomuuteen ja aloin nukkua 8 tuntia joka yö. Annokseni oli 2x4mg Peratsinia, jonka laskin yhteen 4mg tablettiin iltaisin puoleksivuodeksi ennen kuin yritin lopettaa Peratsinin. Minulla on ollut koko ajan myös 15 mg Mirtazapin yöksi. En ole vielä lopettanut Mirtazapiiniä. Sitä on helppo saada unettomuuteen, joten pyydä resepti ennen kuin yrität lopettaa Peratsinin.

      • Anonyymi

        Sairko lopetetuksi Peratsinin? Kuinka vähensit sen kopun 4 mg?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sairko lopetetuksi Peratsinin? Kuinka vähensit sen kopun 4 mg?

        * lopun


      • Anonyymi

        Annokseni on 4 mg pilleri / vrk. Kuinka sen voi lopettaa vähitellen. Lääkkeen puolittaminen hajottaa pillerin osiin.


      • Anonyymi

        Kuinka lopetit sen lopun 4 mg Peratsinia?


    • Anonyymi

      Menossa lääkkeen purku. Ja en ole huomannut että purku olis vaikuttanut negatiivisesti. Terveydenhuollossa pelätään masennuksen uusiutuvan 17 vuoden jälkeen. Koska nähtävästi uskovat siihen että ihmisen elämäntilanne ei voi muuttua ihmisen elinaikana. Esin asuinympäristö vaikka henkiö muuttaisi.

    • Anonyymi

      Kuvittelin että olin päässyt masennuksestani eroon ja lopetin lääkkeen, mutta psykoosihan se sieltä sitten tulikin kaikkine aistiharhoineen.

      • Anonyymi

        Onneksi ei kaikille tule psykoosia vieroittautumisen jälkeen.


      • Anonyymi

        Meinaat sä että jos ihmisellä ei ole koskaan ollut psykoosia että psykoosi tulis kun lääke lopeteaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meinaat sä että jos ihmisellä ei ole koskaan ollut psykoosia että psykoosi tulis kun lääke lopeteaan?

        Se vaara neurolepteissä on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se vaara neurolepteissä on.

        miksi mulle tulis psykoosi kun koskaan ollut. Mikä sen psykoosin laukasee kun lääkeainetta ei ole enää elimistössä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4168
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      112
      2701
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2212
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      29
      1863
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1833
    6. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1556
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      17
      1390
    8. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      62
      1265
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      114
      1213
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1178
    Aihe