Mitkä jengit mitalipeleihin 2025?

Anonyymi-ap

veikkaus: Pyry, Virkiä, Riemu ja Sapko.

23

400

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Virkiän tilalle Muik, jonka peli alkanut taas kulkea - Virkiän paras vire meni jo.
      JHT:lla on melko leveä ja kokenut rosteri, mutta nyt peli on pahasti sekaisin. Ei jatkoon.
      Haukoilla todella kapea rosteri, paljon A-junnuja ja peli taas aivan solmussa. Ei jatkoon.
      Leki on nousussa, mutta ainakaan Pyryä vastaan ei ole jatkoon asiaa.

    • Anonyymi

      Hunters tulee!

      • Anonyymi

        Haukat nousee -…. Jos saavat pelinsä taas rullaamaan.
        Tuleva Hunters peli kertoo jo aika paljon jengin fiiliksestä.


    • Anonyymi

      Sapko= Suomalainen apinoiden pallokerho

    • Anonyymi

      Pyry taitaa hyytyä loppua kohti - kovia valittamaan tuomareista ja ylimielisen oloisia.
      Kun peli ei kulje, niin se ei kulje ;)

    • Anonyymi

      Pyry, Sapko, Leki ja JHT.

      Haukkojen peli kaatuu ns. ”vuoden valmentajana” tässäkin jengissä. Mistä näitä edelleen löytyy?

    • Anonyymi

      Pyry menee menoaan, vaikka Hunters taistelee hyvin. Vastaan tullee taisteleva Muik, joka ei kuitenkaan finaaliin asti yllä.

      Sapko saa vastaansa Haukat, jonka se kaataa, jos Haukkojen päävalmentaja jatkaa ykkös -ylivoimapeluuttaamista ilman joukkueen parasta maalintekijää ja pistemiestä.

    • Anonyymi

      Pyry on Pyry…. Mut Haukat ollut välillä yllättävän hyvä.

      Tuota Haukkojen peluutusta ihmetelly itekin…
      Gretzky ja Kurri eri ylivoimaketjuissa ei ois tuonu menestystä Oilersille. Eiköhän Haukkojenkin kannattais pitää omat kaksi kärkiukkoansa yhdessä.

      Greztky tais välillä pelata koko ylivoiman? Eiköhän Suomi-Sarjassakin jaksaisi parhaat pelaajat pelata koko yv:n ?

      Jos Haukat saa peluutuksensa ja veskapelinsä kuntoon, niin mestaruus on mahdollinen. Muutoin finaalissa Sapko ja Pyry.

    • Anonyymi

      Virkiä näyttää enempi Lopen Uupuneilta :)

    • Anonyymi

      kaksi päätuomaria olis playoffeihin Suomi-sarjassak paikallaan - nyt tulee liikaa tuomarihuteja

    • Anonyymi

      Pyry, Muik, Haukat Ja Virkiä on lopputulos.

      Pyry ja Virkiä finaalissa, jonka Pyry vie.
      Pronssin vie Muik Haukkojen vuoden valmentajan avulla.

      • Anonyymi

        Muik kaataa ylimielisen Pyryn ja voittaa finaaleissa Haukat tiputtaneen Virkiänkin.
        Mahtaa Haukkojen kasikasia ketuttaa … ratkaisupeleissä valmentaja peluuttaa nelosketjun äijien kanssa ;););). pelaako jatkossa Juutilaisen jengissä?


    • Anonyymi

      Muik voitti Pyryn runkosarjassakin, miksei nyt?

    • Anonyymi

      Minusta Pyryn joukkue on rakennettu erinomaisesti; valmentaja on luonut kentälliset, joissa kunkin vahvuudet tulevat esille.
      Muikin pelejä olen nähnyt vähän, mutta minusta siinä on Pyryn lailla fiksusti rakennettu kentälliset.

      Virkiä/Haukat ovat riippuvaisia muutaman pelaajan onnistumisesta. Pystyykö Sund/Posti johdattamaan joukkueensa aina mestaruuteen asti? Ilman sopivia ketjukavereita jäävät molemmat melko näkymättömiksi ainakin tasaviisikoilla pelattaessa.

      Finaalissa nähdään voittaako joukkuepeli vai yksilöihin perustuva pelaaminen.

    • Anonyymi

      Pyryllä on laaja pelaajamateriaali, kotikenttäetu ja Muik ollee hieman väsynyt viiden matsin jälkeen. Pyry on ennakkosuosikki ottelusarjaan.

      Virkiä on rakentanut melkoisen tehoketjun Sundin ympärille ja muutkin ketjut ovat varsin hyviä. Haukoilla on neljä melko tasaista kenttää. Jostain syystä joukkueen ykkösmaalipyssy on ns. ”jarruketjussa”. Varmaan kaveri siinäkin pärjää ihan hyvin, mutta paras potentiaali jäänee hyödyntämättä. Virkiä on ennakkosuosikki tässä parissa.

    • Anonyymi

      Sapko petti teidät. No joukkueessa ei ole rahaa hommata kokeneita pelaajia niin ei se yllätä ettei muutama junnu pysty voittamaan pelejä yksin, kun muut heikkoja/ ei tyydy rouhijan rooliin vaan joukkueessa 60-70% haluaa olla maali tykkejä jopa maalivahti haluaa 20% kosketuksista yrittää maalia mikä kyllä heikentää joukkuetta!

      -Vesa Petäjä

      • Anonyymi

        Olisin odottanut Sapkolta enemmän - sentään mestishistoria ja hyvät puitteet. ehkäpä ensi kaudella?

        Virkiä alkaa olemaan aivan puhki ja pakkovoitto viimeisistä kolmesta pelistä voi olla vaikeaa - tuurilla on toki osuutensa. Haukoilla on käynyt huono tuuri tähän mennessä. Jos onnetar vaihtaa puolta tai on tasapuolinen, niin Haukat vie lopulta sarjan.

        Pyry on ihmeen sitkeä pelistä toiseen - yksi tappio voi toki kääntää kurssin alamäkeen, mutta Muik saa pistää parastaan, jotta sen ekan voiton saa. Sen jälkeen kaikki mahdollista.


    • Anonyymi

      Mikael Kotkaniemi valmentajaksi Sapkolle niin kyllä lyyti kirjoittaa ja naisia cheerleadereiksi uusi halli, omistaja, uusi faniryhmä, uudet pelaajat, uusi maalibiisi, uudet tuotteet, uudet penkit, uusi äänentoistolaite, uudet sponsorit, uudet jääkoneet, uudet mailat niin peli alkaa paranemaan ja Jukureiden faneilla ja pelaajilla tulee rusketusraitoja valkoisiin alkkareihin.

    • Anonyymi

      Saukkonen laulaisi näytä mulle rusketusraidat piirrä ne alkkareihin.

      Mika Saukkosesta SaPKon uusi selostaja

    • Anonyymi

      Vaadin oikeutta

      T: Hotwings

    • Anonyymi

      Lopulliset sijoitukset:
      1. Pyry
      2. Virkiä
      3. Haukat
      4. Muik

      Ei voi muuta kuin ihailla Pyryn koko organisaation toimintaa. Taktinen häviö JHT:lle runkosarjan lopussa varmisti sen, ettei joukkue joudu pitkille pelimatkoille kovana kotijoukkueena tiedettyä JHT:ta vastaan.

      JHT taas koitui todennäköisesti Haukkojen kohtaloksi: joukkue väsyi/sairastui ? , eikä ollut parhaimmillaan Virkiää vastaan.

      Virkiä, Haukat ja Muik ovat joka tapauksessa kauden positiiviset yllättäjät. Myös sarjapaikkansa kevyesti säilyttänyt PEPO ja kahdeksaan joukkoon yltänyt Hunters pelasivat hienon kauden.

      Yllättävinä pettymyksinä olivat karsintapeleihin joutuneet Titaanit ja FPS. Molemmat säilyttänevät kuitenkin sarjapaikkansa.

      • Anonyymi

        Kyllä Sapkolta olis odottanu myös enempi.


    • Anonyymi

      Perustakaa jengiläiset omat kisat hihhh. Ovat idiootteja eivät osaa lukea ei ole ammattia. Ei voi sanoa että ovat elukoita. Elukat osaa käyttäytyä. Elukat pitää huolta jälkeläisistä. Mutta mamut ei hoida kakaroitaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      269
      2262
    2. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      83
      1001
    3. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      53
      964
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      107
      944
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      81
      911
    6. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      42
      854
    7. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      21
      838
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      736
    9. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      299
      684
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      33
      677
    Aihe