Hävetkää poliitikot

Anonyymi-ap

Kuntaverouksen vertailussa Helsingissä keskituloiset maksavat vähiten veroja verrattuna muihin maakuntakeskuksiin. Kaikkein kireimmin kotitaloutta verottaa maakuntakeskuksista tänä vuonna Mikkeli. Eroa Helsinkiin on 3.700 euroa.

Miten tähän on ajauduttu? Hävetkää poliitikot. Onko poliitikoilla kykyä joukkuepelaamiseen vai onko osaamisen taso yksinkertaisesti vain niin heikko?

Mikkelillä ei edelleenkään ole pito- eikä vetovoimaa. Se on ollut kadoksissa jo usean vuosikymmenen ajan.

Olisiko lustraation paikka?

6

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      *
      - SYYLLISIÄ - Ovat Vain ja Ainoastaan ;

      SDP:n ja LaitaVasemmisto ja MyrkynVihreät ja VasemmistoKEPU !

      - Siinä On - SYYLLISET-Sontiaiset - SYYTTÄKÄÄ - Noita - Se Helpottaa - !

      *

    • Anonyymi

      Persut jäänyt mainitsematta.

    • Anonyymi

      Helsingissä on työssäkäypää veronmaksajaa, Mikkelissä eläkkeellä kituuttavia. Miten muuten se silloin voisi olla? Pienemmistä tuloista on otettava enemmän, jos meinaa ylläpitää suht samanlaisia palveluita. Ja iäkkäämmästä väestöstä on enemmän kulujakin.

    • Anonyymi

      Mikkeli on ihan Suomen YKKÖNEN... veroasteeltaan. keskivertoperhe maksaa n 3700 euroa enemmän kuin hesalainen.

    • Anonyymi

      Nyt kyllä tarvittas konsulttia perehtymään asiaan, kai miljoonalla jonkunlaisen sais? Toimintakeskuksen olis pitäny harrastaa konsultointi toimintaa, olis kassa kunnossa.

    • Anonyymi

      Mikkelin päättäjät eivät halua tänne teollisuutta ja työpaikkoja kun kaupunkia pidetään edelleen halliton-ja koulukaupunkina!! Virkamiehet ja poliitikot eivät elä tätä päivää vaan menneisyyttä! Sen vuoksi verotus on korkea ja tulee olemaan!!
      Lisäksi poliitikot ovat hävittäneet kaiken kaupungin omaisuuden omilla järjettömillä toimillaan, mutta joutuvatko he vastuuseen siitä??!! Eivät!! Ja saadaanpahan nähdä, että kansa äänestää nämä samat ihmiset jälleen valtuustoon tulevissa vaaleissa!!!
      Sen vuoksi mikkeliläiset eivät parempaa ansaitsekaan!!"!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2059
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1520
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1289
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1170
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1160
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1074
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1018
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      962
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe