Kun Zelensi lännen kanssa sen hylkäsi,vaalipetoksellaan, sen olisi voinut toteuttaa Jukoslavian tapaan !?
Lännen käyttämällä raha ja ase hinnoilla,olis voinut jopa ostaa ne takaisin, kun oikea demokratia olikarkeita Ukrainaan palautuisi !?
Suomi sokeasti pani koko taloutensa ja sotahulluudella EU:n kanssa peliin ja vain poliittisesti,Venäjä kateudessa !?
Stub, mitä olisi säästynyt Minskin Rauhan sopimuksessa,jo Luhanskille ja Donetskille annettu vapaus?
Anonyymi-ap
3
135
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän Stub tunnusta Palestiinalaisia ihmisiksi ja vielä vähemmä Ukrainasta eronneita,Luhanski ja Donetskilaisia !?
- Anonyymi
Stupille ei Luhanskilaisten ja Donetkilaisten thto paina vaa-assa, vaan Venä kateus ja viha !? Ensimmäine presidentti joka,tämän avoimesti esittää ja onko ensimmäinen erotettu !?
- Anonyymi
Suomella ei ole minkäänlaisia yhteyksiä Venäjän johtoon. Sen sijaan kohkataan jonkun sattumanvaraisen, "oppositiota" edustavan, naisen (Navalnyin puoliso) kanssa. Sama Valko-Venäjän kanssa. Hölmöläisten hommia, ei äärtä, ei laitaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1992617
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1152301En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761638Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911139- 471058
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va491043- 99971
- 46783
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6783- 102737