Mies juoksi alasti Tampereen keskustassa noin puolenpäivän aikaan perjantaina.
Sää oli tapahtumahetkellä kylmä. Pakkasta oli perjantaipäivänä Tampereella noin seitsemän astetta, jonka tuuli saa Ilmatieteen laitoksen mukaan tuntumaan vielä muutamaa astetta kylmemmältä.
Ilta-Sanomien lukija kertoo nähneensä, miten mies juoksi ulos Tampereen Koskikeskuksesta täysin alasti, perässään arviolta neljä vartijaa tai järjestyksenvalvojaa.
Oliko tuttu mies ikaalisista.
12
532
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmeisesti sama kokoomuslainen kaveri, joka retkotti aikoinaan ilkosillaan Heikin taksin vieressä lumipenkassa.
- Anonyymi
kokoomuslaiset eivät mene lähellekkään kommarin taksia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kokoomuslaiset eivät mene lähellekkään kommarin taksia
paitsi aulikin taksia
- Anonyymi
Mies erehtyi. Ei ole mikään prideviikko nyt.
- Anonyymi
Jarmo varmaan taas? Teki kokoomuksen vaalityötä ahkerasti.
- Anonyymi
Kokoomuksen vaaliohjelmaan kuuluu oleellisesti kuskata kaikenmaailman tuomiolauselmia ihmisten postilaatikoihin ja tämän jälkeen kirmata aataminasussa lumihankeen joutokäyntiä käyvän taksin viereen.
- Anonyymi
Koskikeskuksessa oli Kokoomuksen vaalitilaisuus, jossa entiselle Ikaalislaiselle vanhemmalle ehdokasherralle kävi vahinko pieraisun yhteydessä. Mies oli yltä päältä ravassa ja joutui riisumaan sotkuiset vaatteensa Koskikeskuksen vessassa. Tämän jälkeen hän poistui vauhdikkaasti paikalta.
- Anonyymi
Mairee oli huutanut juostessaan.
- Anonyymi
Hyvin tuttu jos huusi mairee .ruikku puntissa
Kokoomuksen vaalitempaus oli todella omituinen. Seuraavaksi varmaan Koskipuistoon hankeen pyörimään alasti kynttilä puossa? Vai Tammelan torin grillille vetelemään käteen?
- Anonyymi
Juuri näitä jampre on suunnitellut tekevänsä seuraavaksi
- Anonyymi00016
Jarmo oli yltäpäältä ravassa laskettuaan alleen Pekan Sierrassa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719747- 766740
- 286406
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni996165Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv436029Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1045917- 635335
- 455050
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604380- 503990