Mies juoksi alasti Tampereen keskustassa noin puolenpäivän aikaan perjantaina.
Sää oli tapahtumahetkellä kylmä. Pakkasta oli perjantaipäivänä Tampereella noin seitsemän astetta, jonka tuuli saa Ilmatieteen laitoksen mukaan tuntumaan vielä muutamaa astetta kylmemmältä.
Ilta-Sanomien lukija kertoo nähneensä, miten mies juoksi ulos Tampereen Koskikeskuksesta täysin alasti, perässään arviolta neljä vartijaa tai järjestyksenvalvojaa.
Oliko tuttu mies ikaalisista.
11
417
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmeisesti sama kokoomuslainen kaveri, joka retkotti aikoinaan ilkosillaan Heikin taksin vieressä lumipenkassa.
- Anonyymi
kokoomuslaiset eivät mene lähellekkään kommarin taksia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kokoomuslaiset eivät mene lähellekkään kommarin taksia
paitsi aulikin taksia
- Anonyymi
Mies erehtyi. Ei ole mikään prideviikko nyt.
- Anonyymi
Jarmo varmaan taas? Teki kokoomuksen vaalityötä ahkerasti.
- Anonyymi
Kokoomuksen vaaliohjelmaan kuuluu oleellisesti kuskata kaikenmaailman tuomiolauselmia ihmisten postilaatikoihin ja tämän jälkeen kirmata aataminasussa lumihankeen joutokäyntiä käyvän taksin viereen.
- Anonyymi
Koskikeskuksessa oli Kokoomuksen vaalitilaisuus, jossa entiselle Ikaalislaiselle vanhemmalle ehdokasherralle kävi vahinko pieraisun yhteydessä. Mies oli yltä päältä ravassa ja joutui riisumaan sotkuiset vaatteensa Koskikeskuksen vessassa. Tämän jälkeen hän poistui vauhdikkaasti paikalta.
- Anonyymi
Mairee oli huutanut juostessaan.
- Anonyymi
Hyvin tuttu jos huusi mairee .ruikku puntissa
Kokoomuksen vaalitempaus oli todella omituinen. Seuraavaksi varmaan Koskipuistoon hankeen pyörimään alasti kynttilä puossa? Vai Tammelan torin grillille vetelemään käteen?
- Anonyymi
Juuri näitä jampre on suunnitellut tekevänsä seuraavaksi
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813202Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen853665Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,982941Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791400Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?371393Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1511329Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151284Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141204- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205989