Jahka imperialistinen roistovaltio Venäjä saadaan lyödyksi
ja sotasyylliset ja sotarikolliset tuomiolle ja Venäjä maksamaan korvauksia tuhotöistään,
Putin tuomitaan elinikäiseen vankeuteen ja sen oheisrangaistuksena
heittopussiksi kansainväliseen kääpiönheittokilpailuun.
Kilpailu pidetään vuosittain samana päivänä, kun Venäjä Putinin käskystä hyökkäsi Ukrainaan.
Tapahtuma televisioidaan ja esitetään suorana lähetyksenä kautta maailman.
Heittokilpailun osallistumismaksut käytetään Ukrainan jälleenrakentamiseen.
PUTIN HEITTOPUSSIKSI KÄÄPIÖNHEITTOKILPAILUUN
10
218
Vastaukset
- Anonyymi
Älä vaan tule tänne kiuruveen venäläiselle lukoil teboilille moittimaan herraamme putinia, muuten loukkaat myös meitä.
- Anonyymi
Oma on vikanne.
- Anonyymi
Putini on melko iso ukko heiteltäväksi.
Lyhyt, mutta tukeva.
Lisäksi mustan vyön miehiä.
EI sellaista patua niin vain heitellä.- Anonyymi
Siinä voi käydä niin, että heittäjä lentää itse.
Töppöset vain heilahtaa.
- Anonyymi
Kypärä päässä
vai ilman?- Anonyymi
Ilman kypärää tekisi kippeempää.
Toisaalta kypärä suojaisi
Putinin nuppia pidempään ja
meillä katsojilla riittäisi vastaavasti
hupia pidempään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilman kypärää tekisi kippeempää.
Toisaalta kypärä suojaisi
Putinin nuppia pidempään ja
meillä katsojilla riittäisi vastaavasti
hupia pidempään.Heittojen ajaksi Putin tulisi tietysti
pukea pakkopaitaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heittojen ajaksi Putin tulisi tietysti
pukea pakkopaitaan.Selkäpuolelle kaksi vahvaa kahvaa,
että heittäjä saa kunnon otteen -
ja sitten ukko lentämään.
- Anonyymi
Kiuruvedellä on tunnetusti ollut vahva demarikannatus.
- Anonyymi
Nyt on kyllä hyvä ja toteuttamiskelpoinen idea.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p977393Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3636483Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite613834Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293569Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1922041Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os181763- 611501
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181476Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11370Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11357