Mitäs jos tekisitte yhdessä vetoomuksen jolla sodat loppuisi. Kyllähän teillä on vaikutusvaltaa siihen?
Somevaikuttajat huomio
Anonyymi-ap
28334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Somevaikkuttajat jos puhuvat ja tekevät oikeita asioita näkyviin, on se hyvä esimerkki tuleville sukupolville.
Saisko he korkoja alas, olis tarvetta
Kaipaako aloittaja taistolaisuuden aikaa?
Taistolaisilla on nyt uudet taistelut ja sitä kutsutaa woke-ilmiöksi ja cancel-kulttuuriksi.
Joo, ei ne ehdi enää rauhanlauluja laulaa kun nyt on ajatukset suuntautuneet aivan toisaalle. Jokainen hetero suomalainen valkoihoinen lihaasyövä mies pitää canceloida.
Sometähtien kontris on TODELLA vaikuttava:-) No
Ne kuulemma kerää yhteen kaikki Suomen sometähdet ja tämä konklaavi antaa lausunnon tiistaina.
Somevaikuttajista suurinta osaa ei kiinnosta kuin oma peilikuva.
Nyt on kohta Tubecon ja vielä siellä Turussa. Menkää sinne mielenosoittamaan. Esim. Niko Saarinen on oikein somevaikuttajien somevaikuttaja, ehdollakin useammassakin kategoriassa. Varmasti Niko tulee voittamaan taas vuoden radiojuontajaäänestyksenkin. Eli nyt kaik yhes koos vaatimaan Nikolta vetoomuksia että sodat loppuisi. Niko ehkä osaa laulaakin eli voisi vaikka joikun tai runonlaulun siellä gaalassa esittää vetoomuksena että sodat loppuisi.
Ei siis mielenosoittamaan vaan vaatimaan plakaateilla että Suomen parhaimmat somevaikuttajat yrittäisivät tehdä jotain että maailmaan tulisi rauha.
Niin ja leuhkiminen, oman elämän kehuminen, tuotemainokset, epätotuuksien puhuminen.
Onko siellä Turussa vielä se strippibaari jossa Tukiainen piti pinkin vaalittilaisuuden kun halusi perussuomalaisten edustajaksi? Niko ja Tukiainen voisivat pitää siellä yhteisen tilaisuuden ja muistella aivan konkreettisesti sitä alkuaikaa kun Niko pyrki julkisuuteen strippaamalla Tukiaiselle Tuksutv:ssä. Kaikilla on keinonsa pyrkiä julkisuuteen. Jotkut pyrkivät, ja pääsevätkin, tuollakin tavalla, jotkut kertovat saaneensa viestejä itse ministeriltä ja jotkut sitten haukkuvat tunnettuja julkisuuden henkilöitä julkisesti. Kaikki keinot on sallittu jos on tyrkky eli tyrkyttää itseään julkisuuteen.
Miksi Niko on niiin suosittu? Kysymysmerkki turha.
Se on outoa koska onko sillä edes ollut kavereita esim. Hymyn tai Seiskan toimittajissa kuten monella muulla tyrkyllä.
Se kaveerasi pyrkiessään julkisuuteen niiden kanssa joilla oli kavereita Hymyn ja Seiskan toimittajissa.
Nikon firman liikevaihtokin taisi olla lähellä 800 tuhatta eli kyllä alapääjutut myy.
Missä sellaista Tuksu-teeveetä on esitetty? Ei kai Katson ja Seiskan toimittajana ollut Soila ollut asialla jo siihen aikaan. Myöhemmin Soila teki tästä Belorffista teevee-sarjan.
Viimeisten verotietojen mukaan 680 tuhatta mutta onhan se paljon kun ei tarvi muuta kuin suoltaa suustaan erinäisiä juttuja. On kai osallistunut sen lisäksi jokaikiseen tositv-ohjelmaan. Tanssii tähtien kanssa ohjelmaan ei ole vielä uskaltanut koska taitaisi tulla itku ja äitiä ikävä, kuten jokaisessa muussakin tositv-ohjelmassa. BB-talosta kai julkisuus alkoi ja poistettiin sieltäkin väkivaltaisen käyttäytymisen takia.
Huomattavasti suurempi liikevaihto kuin Martinan esimerkiksi.
Miten Martina tähän liittyy? Ai sitenkö että Niko kaveerasi Martinan haukkujien ja kadehtijien kanssa aikanaan eli Bergin, Tukiaisen, Maisan, Sarkkisen ja Kalinaisen? Ja Niko oli yksi niistä julkisuuden henkilöistä jotka olivat vaatimassa Eskolle yksinhuoltajutta vuonna 2011. Vai miksi sinulle tuli Martina mieleen kun selvästi puolustelet kaveriasi Nikoa?
Kalinainenkin oli vaatimassa silloisine aviomiehineen. Oliko se Antti entinen Hunks?
Ja se puumanainen joka oli iskenyt 19-vuotiaan Stefun oli myös vaatimassa. Puumanainen oli juuri eronnut 35-vuotias kahden lapsen äiti. Ikäero sellaiset rapiat 15 vuotta.
Jospa sillä oli syynä se tuollaiseen toimintaan että katsoi että Stefu ei olisi sopiva isäpuoleksi?
Ei ole todellista! Jospa joskus saamme tietää kuka se yhteinen työntekijä oli joka oli Eskon kanssa suunnitellut että viedään Martinalta lapsi pois, kuten podcastissa tuli selville. Ja toisen lapsen isän kaverit ovat mustamaalanneet Martinaa ja keksineet valheita ja Stefu vain naureskellut. Miten edelleenkin täällä ja muualla on muutama todella sitkeä Martinan kimpussa keksimässä valheita ja jaksanut vuosia kyseenalaistaa mm. tämän äitiyttä. On vuosia valehdellut että Eskolla olisi yksinhuoltajuus.
Eikö Martina ole otsikon mukainen somevaikuttaja? Ok.
Onko valhe, että Nikon firman liikevaihto on huomattavasti suurempi kuin Martinan?
Esko on taas ehdolla vuoden radiojuontajaksi. Mitähän Iltalehti tänä vuonna keksii? Keväällä 2023 kun oli ehkä ajatus että Esko saattaa voittaa koska Jaajo ei ollut enää ehdolla niin Iltalehti teki jokun Eskon sukulaisen tarinoiman ikävänäluonteisen jutun ennenkuin tuo radiogaala oli. Toki äänestys oli päättynyt.
Viime keväänä äänestyksen ollessa meneillään eräs podastin pitäjä alkoi haukkumaan Eskoa jostain etuilusta ja ei liene yllätys että Iltalehti toi asian esille ensimmäisenä ja Seiska heti toisena. Kumpikaan ei ottanut Eskon lausuntoa asiasta. Siitä sitten alkoi iso kohu ja se oli kohdistettu nimenomaan äänestyksen ollessa meneillään. Petattiinko siinä taas Saariselle voittoa? Aina voi niinkin ajatella.
Menisivät OIKEISIIN töihin nämä ns.somevaikuttajat ja lopettaisivat ongelmien aiheuttamisen tavallisille murrosikäisille nuorille!