Kunnanjohtaja vaihtoon

Anonyymi-ap

Terveyspalvelut lähti ja kohta lähtee hammashoito kunnasta. Aika esittää epäluottamusta kunnanjohtajalle!

Kunnanvaltuusto oletteko kuntalaisten puolella?

11

606

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kunnanjohtajalla enempää kuin kunnanvaltuustollakaan EI ole enää mitään sananvaltaa sosiaali- ja terveyspalvekuiden järjestämiseen kunnassa. Niistä päättää maakunnallisen hyvinvointialue Siun soten aluevaltuuso, jonka jäsenet valitaan nyt samassa vaalissa keväällä kunnanvaltuuston vaalin kanssa.
      Nyt siis oiva tilaisuus vaikuttaa, ketkä siellä aluevaltuustossa tohmajärveläisten asioista päättää. Tosin Tohmajärvellä tai muilla kunnilla ei ole aluevaltuustossa juurikaan sananvaltaa, koska asukasluvun perusteella enin osuus aluevaltuutetuista tulee Joensuusta.

      • Anonyymi

        VALITETTAVASTI ON TOLOKULLISIA MULLIKOITA JOTKA TÄNNE KIRJOITTAA.JA VALITTAA KAIKESTA MIKÄ EI HEITÄ MIELLYTÄ .


    • Anonyymi

      Totta kyllähän joku vastuu pitää olla .

      • Anonyymi

        Hyvinvointialue valtuuston vastuu. Otahan asioista selvää kuka vastaa mistäkin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvinvointialue valtuuston vastuu. Otahan asioista selvää kuka vastaa mistäkin.

        kaivon arvonta sampo sampo


    • Anonyymi

      Kepu ja temariporukat hyvinvointialueen valtuustossa enemmistönä eli päättävät mitä palveluja Tohmajärvellä on.Turha muuta väittää.
      Ottakaa selvää asioista vätkylät älkääkä iniskö paskaa.

    • Anonyymi

      Vanhat parrut valtuustossa ilmeisesti eivät uskalla aukaista suutaan, pääasia että kokouspalkkiot pyörii.

      • Anonyymi

        Hillotolpalla notkuvat ja jatkavat joojoo edustajina.Puolueet pitää laittaa pihalle hyvinvointialueen päättäjistä.
        Listat halukkaista ilman puoluetaustoja ja valitaan eniten ääniä saaneet.


      • Anonyymi

        Aluevaltuustossa on 59 jäsentä. Voi olla, ettei muutamien henkilöiden kovakaan äänessä oleminen paljon paina päätöksenteossa.


      • Anonyymi

        Ja kahvit.


    • Anonyymi

      Kaikki vaihtoon, kunnanjohtaja, valtuutetut ja hyvinvointi valtuutetut. Eivät aja kuntalaisten etuja!

      Nämä hyvinvointi valtuutetut eivät ilmeisesti uskalla pitää kuntalaisten puolia.

      Nyt järkeä sinne päätöksen tekoon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe