Samoin ajattelu

Anonyymi-ap

Haluan vaihtaa ajatuksia ihmisten kanssa, jotka ajattelevat peruspiirteittäin samoin asioista. Tajusin, että se tuo rauhallisen ja hyvän olon. Haluan siis jatkossa hakeutua samanlaiseen seuraan.
Heti, kun näin ajattelin sydämeeni tuli hyvä olo ja rauha. Olen etsinyt onnea täysin vääränlaisesta ihmisestä. Oli koko ajan huono olo.
Nyt kun tajusin, miten minun tulee asemoitua, tietynlaiset tunteet myös hellittivät. Olen kiitollinen, kun tuntuu, että saan myös nukuttua nyt.

4

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hyvää yötä✨️🌙

    • Anonyymi

      Hyvää yötä, toivon vain hyvää hänelle jos on löytänyt onnen.

    • Anonyymi

      Tuo on hienoa. Elämä on paljon mukavampaa ilman jatkuvia kahnauksia ja jännitteitä arjessa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      396
      4746
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      150
      2687
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      84
      2285
    4. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      35
      1453
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      44
      1413
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      45
      1396
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1241
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      151
      1070
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      977
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      14
      932
    Aihe