Miten oinasmies ja kalanainen sopivat mielestänne yhteen? Olisiko mitään positiivisia kokemuksia? Oma kokemukseni oli yhtä helvettiä, oinasmies jyräsi minut täysin.
Kalat ja Oinas
Kalatyttö
41211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ollaan...5ttä vuotta yhteistä polkua, 2 niistä aviossa. Alku oli lupaava, sen jälkeen mäkiä on ollut sekä ylös että alas. Olemme molemmat melko tulisia luonteita, mutta minä kalana loukkaannun helposti oinaan suorasukaisuudesta ja ajattelemattomuudesta. Taistelemme ja rakastamme, elämme täysillä!
Ei sovi yhteen kalanainen ja oinas, minulla on karvaita kokemuksia. Alussa oli ihanaa , luulin että elämässä ei voi olla suurempaa onnea kunnes..mustasukkaisuutta, omistushalua, juopottelua,epärehellisyyttä ja suoranaista jyräämistä kaikin puolin. Kiltti kun olen ja hyvää kaikista uskon, kestin aikani kunnes mittani tuli täyteen. Suhde katkesi puolivuotta sitten, mutta en saa vieläkään olla rauhassa, oinas ei usko helpolla.
määkin oon kalat ja mulla on ollut oinas poika ystävä ja se oli mukavaa aikaa koska tunsin oloni turvalliseksi ja rakkaaksi koska olin hänen silmä terä koko sen ajan mitä olimme yhdessä xDxDxDxD
kalana oinasnaisen kanssa oli ainutlaatuinen kokemus. aika epätasaista kyllä, mutta monia vuosia kesti ennen kuin loppui.