Nyt sankarit ovat käräjillä. Tämä tapaus on valtakunnallisestikin huomionarvoinen. Saa nähdä, eteneekö juttu hovii ja millaiset rangaistukset puuhasta tulee.
Vastaukset 2
- Anonyymi
Käräjäoikeus antaa tuomioita siinä kuin hovikin, ei jutun ole siksi tarvis hoviin edetä. Toisaalta, jos se etenee hoviin, miksei sitten korkeimpaankin?
Ei tässä kummoisia tuomioita jaeta, ne jotka ovat tekonsa myöntäneet, saavat vähän ehdollista ja sakkoja ja määräaikaisen metsästyskiellon, joku harva muista sakot ja lyhyemmän metsästyskiellon jne. Asiassa on niin paljon sellaista jonka ehdoton kiinnittäminen juuri tiettyyn henkilöön ym. on pitävän näytön puutteessa liian vaikeata eikä kollektiivisia rangaistuksia meillä tunneta että niille jotka eivät mitään myönnä, on melko mahdotonta rangaistuksia jakaa...- Anonyymi
Ainakaan minun maiden läpi eivät metsästäjät jatkossa kulje. Voipi korventaa, kun katkaisevat kivasti ison, yhtenäisen alueen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 107730
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19660Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 68499
- 63491