Hyvä vitsi tämä neljän osanottajan turnaus. Hirveä meteli ja julkisuus pikkukilpailusta. Eihän sellainen kilpailu ole mistään kotoisin, jossa on vain neljä osanottajaa.
Tämän ympärille ovat ne mogulit, jotka tästä rahastavat saaneet median ilmaiseksi mainostajaksi. Ehkä jakavat pikkusen ilmaisia pääsylippuja ja kaljaa vastineeksi. Ja kansalaisia riittää vietäväksi kuin pässiä narusta.
Neljän osanottajan turnaus
8
184
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta tärkeintä on, että jatkossakin saamme loputtomasti lukea Selänteen, hänen vaimomosa, Koivun + vaimonsa, Laineen, Rantasen jne. kaikista tekemisistä ja lausahduksista! ja pianhan saamme nautiskellen lukea myös Selänteen ym, lätkäporukan lapsien mielipiteitä mm. maailmanpolitiikasta
- Anonyymi
Ei kai niitä pakko ole lukea, vai onko?
- Anonyymi
...Tietty jos jääkiekkouutiset korvattaisiin väkinäisen keinotekoisesti esim. jonkin muun toivottavamman lajin uutisilla, niin pitäisikö yleisö ainakin silloin suorastaan pakottaa lukemaan, jotta olisi lukijoita?
Kansan sivistäminen on ohdakkainen sarka, jonka parissa pärjäävät vain selkärangaltaan lujimmat.
- Anonyymi
Suomi jäi odotetusti viimeiseksi.
- Anonyymi
Suomen jääkiekon taso on pudonnut,vaikka jäähalleja on tehty monilla sadoilla miljoonilla. NHL" leijonat" näytti tasonsa 4 maan turnauksessa. Joka vuonna järjestettävät MM kisat ovat jo aikansa eläneet,laji on menettänyt katsojia muille lajeille.Media ja urheilutoimittajat yrittävät väkisin tuputtaa sitä meille katsojille.Lopetin jääkiekon katsomisen tähän päivään,maailmassa on paljon muuta mielenkiintoisempaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen jääkiekon taso on pudonnut,vaikka jäähalleja on tehty monilla sadoilla miljoonilla. NHL" leijonat" näytti tasonsa 4 maan turnauksessa. Joka vuonna järjestettävät MM kisat ovat jo aikansa eläneet,laji on menettänyt katsojia muille lajeille.Media ja urheilutoimittajat yrittävät väkisin tuputtaa sitä meille katsojille.Lopetin jääkiekon katsomisen tähän päivään,maailmassa on paljon muuta mielenkiintoisempaa.
Jotenkin tämä laulu kuulostaa tutulta.
MM-kisat on edelleen yksi merkittävimmistä urheilutapahtumista Suomessa. Ja jääkiekko suurin laji. Ehkä tämä aiheuttaa niin paljon huomiota ja pöhinää... Tunnetustihan meillä osataan laajalti iloita onnistumisista yli laji- kuten naapurirajojenkin, ja ylipäätään elää vahvasti mukana ylä- ja alamäissä.
- Anonyymi
Ruotsi kolmas, Suomi viimeinen koko kisassa.
- Anonyymi
Eikö futaajista olisi mitään saippuaoopperaa seurattavaksi hieman elitistisemmille urheilun ja uutisaiheiden kuluttajille?
Esim. Ylellä voisi nyt Granlund-loppuanalyysien jälkeen viimeinkin palata resurssien mukaiseen arkeen ja seurata entistäkin tiiviimmin Monacon liigan kuulumisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739460Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1815924Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984350Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842012Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310