Ja vasliiton aluevaaliehdokas syytti Suomea Venäjän mustamaalauksesta,kyseessä Hannu Tiainen. Sitten oli tapaus Kiljunenkin.
Nyt viimeksi Heinäluoma, Saramo ja Kyllönen haluaisivat puheyhteyden Putiniin. Onhan Heinäluomalla myös Putinilta saatu mitalikin.
Selvästi siis vasemmiston edustajilla on sitä venäjämielisyyttä, mutta tokihan historiallisesti Neuvosto-Venäjä on aina ollut vasemmistolaisten sydäntä lähellä, jo vuodesta 1918 jolloin SDP haki sieltä tukea kapinalleen.
Joku tapatyötön vasemmistolainen yrittää levittää täällä disinformaatiota persuista, jotta huomio kääntyisi pois vasemmiston venäjämielisyydestä.
Vasemmistosta ei muuten isänmaallisuutta löydy.
Demarien kuntavaaliehdokas Jussi Särkelä sanoi olevansa putinisti.
14
148
Vastaukset
- Anonyymi
Tere Sammallahti kysyy, ovatko sosialidemokraatit lännen demokratioiden vai idän diktatuurien puolella.
– Sunnuntaisessa Facebook-postauksessaan SDP:n varapuheenjohtaja Tytti Tuppurainen väitti USA:n yrittävän hajottaa EU:n ja auttavan Venäjää imperialistisissa pyrkimyksissään. Tällaiset katteettomat ja kansalaisissa perusteetonta huolta aiheuttavat väitteet ovat vakavia erityisesti siksi, että ne tulevat SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtajan ja ulkoasiainvaliokunnan jäsenen suusta, Sammallahti toteaa tiedotteessa.
– Erityisen huolestuttavana pidän edustaja Tuppuraisen ilmoittamaa tahtotilaa etääntyä Nato-kumppani USA:sta ja vastineeksi syventää kauppayhteistyötä kommunistisen Kiinan kanssa. SDP ei näytä oppineen mitään pitkästä ja synkästä historiastaan itädiktaattorien liennyttäjänä. SDP edisti aggressiivisesti kauppayhteistyötä Venäjän kanssa vielä Venäjän hyökättyä Ukrainaan vuonna 2014. SDP:n ulkopoliittinen lapsenusko auttoi Venäjää vahvistamaan sotakassaansa.
Lindtman ei saa naisia ruotuun.- Anonyymi
Asiaa Tereltä.
- Anonyymi
Saksan AfD vaatii että Ukrainan tuki on lopetettava heti. Ja sama AfD vaatii, että on alettava heti ostaa Venäjän maakaasua!
Persut ovat = AfD.
Suomessa vain Persut ovat Putinisteja!
Venäjällä kun ei ole mitään,. mitä Vasemmisto voi kannattaa!
Eihän siellä sallita edes Vihervasemmistoa tai Wokea?
Minä en keksi mitään,.mitä Vasemmisto sieltä haluaa?
Mutta keksin montakin,.mitä Persut sieltä haluavat, kuten
Ei Ay:tä
Ei Vihervasemmistoa
Ei Wokea
Ei Yleä
Ei pakkoruotsia
Ei Pridekulkueita
Ei Elokapinaa
Maahanmuutto poistetaan polkupyörillä
Vahva johtaja
Jne jne jne- Anonyymi
Valehtele lisää punikki. Persut tukee täysin Ukrainaa.
Woke on vasemmistolainen sairaus.
Kansan suuri osa muuten haluaa pakkoruotsin pois.
Teillä vasureilla on muuten tutkitusti paljon mt-ongelmia, varmaan sullakin. - Anonyymi
ÄO:si on selvästi alle 80.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valehtele lisää punikki. Persut tukee täysin Ukrainaa.
Woke on vasemmistolainen sairaus.
Kansan suuri osa muuten haluaa pakkoruotsin pois.
Teillä vasureilla on muuten tutkitusti paljon mt-ongelmia, varmaan sullakin.Äärioikeiston antiwokepropagandistin puhetta. Wokesta on tullut äärioikeiston luoma olkiukko, jossa wokeen määritellään kaikki vasemmistopolitiikkaan kuuluva ja demonisoidaan se.
Kokoomusnuori on sitä mieltä, että woke loppuu kokonaan Yhdysvalloista, mutta kun häneltä kysyttiin, että tietääkö hän mitä woke tarkoittaa, niin vastaus oli seuraava:
"– No, en osaa sitä eksaktisti määritellä, mitä se on, mutta kyllähän woke, mitä sitä nyt on oikeistopiireissä viljelty, on vasemmalle kallellaan."
Että sellaista "neroutta" :(
- Anonyymi
Voi voi...:)))
Persujen ahdinko vain syvenee, kaivetaan ikivanhoja lehtijuttuja ja niitäkin väritetään:))))- Anonyymi
Ei ole ikivanhoja juttuja, tapatyöön vasuri vaa lukee medioita.
- Anonyymi
Persu poimii rusinat pullasta :)))
Lue oikein huolellisesti, jos osaat.....
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010983585.html- Anonyymi
Tästä persut ei halua puhua.....
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008099514.html
Myöhemmin alkoi valkopesu...
Jussi Halla-aho persujen seikkailuista äärioikeistolaisessa, ID-ryhmässä, joka söi Putinin kädestä.
’’Sen myönnän, että en pystynyt 2019 realistisesti ennustamaan ja arvioimaan sitä, miten syvällä putinistisessa hulluudessa monet silloiset yhteistyökumppanimme olivat.”
Joopa joo.....persut tiesivät tasan tarkkaan mihin halusivat ja mihin pääsivät !!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tästä persut ei halua puhua.....
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000008099514.html
Myöhemmin alkoi valkopesu...
Jussi Halla-aho persujen seikkailuista äärioikeistolaisessa, ID-ryhmässä, joka söi Putinin kädestä.
’’Sen myönnän, että en pystynyt 2019 realistisesti ennustamaan ja arvioimaan sitä, miten syvällä putinistisessa hulluudessa monet silloiset yhteistyökumppanimme olivat.”
Joopa joo.....persut tiesivät tasan tarkkaan mihin halusivat ja mihin pääsivät !!!Ja edelleen venäjämieliset tulee vasemmiston puolelta.
Revi siitä.
- Anonyymi
Totuus sattuu palstan köyhiin vasemmistolaisiin.
Särkelä itte. Kirjoittanut Ilmari Turja.🎭📖🖌️
- Anonyymi
Vieläkin osa vanhoista vassuista kaipailee neukkulaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e3017654Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne855979Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1673538Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee321997Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1921875Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san191698- 361579
- 441484
- 221431
Heih! Vieläkö ehtii laittaa auringonkukat kasvamaan?
Kerkeekö auringonkukat kukkimaan, kun upottaa auringonkukan siemenet kävelyreittien varrella multiin? Vai onko jo ihan651398