Rotsi tyhjä

Anonyymi-ap

Mites nyt kun kaikki on viety. Työt, rahat, perhe ja kaverit. Täysin pohjalla. Koirakin, joka on niin vanha ettei kelvannut, alkaa olemaan loppusuoralla. Viikko pari niin eiköhän se ole siinä.
Ajattelin viikonloppuna mennä metsätuvalle ja ampua luodin päähäni. Check please! Tää oli tässä.

9

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joskus pitämällä kiinni kaikesta menettää itsensä. Tragedian iskiessä jäljellä on pelkkä tyhjä kuori.

      • Anonyymi

        Suru ja kärsimys on hinta minkä joutuu maksamaan kiintymyksestä ja rakkaudesta.


    • Anonyymi

      Nykytilanteessa on turha huudella apua. Ei ketään kiinnosta jos itsensä listii. Yksi lompakko vähemmän täytettäväksi valtiolla.
      Et ainakaan saa säälipisteitä tuosta. Ainakin odottaisin että koirasi kuolee. Jäisi edes sille hyvä loppu ja sitten Pum!

    • Anonyymi

      Sama tilanne ja ihmettelen miksi? 🤔

      • Anonyymi

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Tämä on nyt vähän tylysti sanottu, mutta tämä tulee kokemuksesta. Ihminen tarvitsee onnistumisen kokemuksia ja merkityksellisyyden tunnetta. Ilmeisesti edellinen perheesi / elämäsi ei niitä enää tarjoa, joten niitä täytyy lähteä etsimään jostain muualta.

      Ihmiset kyllä varmasti haluaisivat auttaa, mutta se ei oikeastaan ole sellaista mitä voisi toiseen ihmiseen vain kaataa. Se ei siis ole loputon viinapullo josta ammennetaan elämäntarkoitusta. (noin kuvannollisesti.)

      Jos entinen elämä on vienyt mehut, niin olisiko jo aika ajatella itseä? Uusi harrastus? Uusi koulutus? Uusi paikkakunta?

    • Anonyymi

      Elämä on kärsimystä. Se on olennaista miten suhtautuu kärsimykseen.

      • Anonyymi

        Kuolemaan johdattaa ajattelu että mikään ei voi olla paremmin. Kohti uutta elämää johdattaa ajattelu, asiat selviää vielä,elämässä tapahtuu kurjia asioita jotka koettelevat ihmistä todellisesti se on osa elämä, fuck it, päivä kerrallaan,tunteiden ulkopuolelle astuminen hetkeksi jossa katselee sitä kärsimystä ulkopuolelta. Se on kärsimystä,kyllä,elämä antaa paskaa koettavaksi mutta so what. On suotavaakin surra ja rypeä mutta joku päivä voi tulla hetki kun hoksaat että elämässäsi voi olla jotain tilalla. Mielesi ei ole tottunut käsittelemään nykytilannetta ja se on äärimmäusen haastava tilanne elää mutta on muitakin ratkaisuja kuin itsemurha.

        T. Toinen kärsinyt


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      129
      5763
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      44
      5582
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4447
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3998
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3424
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      92
      3334
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3291
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1612
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1541
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe