Tuskin Venjä saa valeja läpi länne ja sen medioiden hyväksyttäväksi,sillä häpeä olisi liian suuri !? Stub pakkaisi matkalaukkunsa,mutta minne maahan,tuskin jenkit sitä huolis !?
Tuskin Stub hyväksyy Venjän ehdottamaa vaalia Ukrinaan,onhan Zelenski vaalipetturina idoli !?
7
141
Vastaukset
- Anonyymi
Jos Stub ei ala perua puheitaa,mitä levittänyt maailmalla,niin ainoa konsti on ero !?
- Anonyymi
Onhan se tavallaan samankaltainen,kuin vaalipetturi Zelenski,muuttaissaan rauhan, vaali kilpailiansa Poroshenkon aloittamaan sotaan ja nyt pelkää vuorostaan teloitusta !?
- Anonyymi
zelenskyin asemasta tulee hakematta mieleen P A Turpeisen asema kunnanhallituksen kokkouksessa : sanokaa sitten kun saa tulla. ho ho ho
- Anonyymi
Yrmy, körmy vai hampaat?
- Anonyymi
Itsenäinen suvereeni valtio tekee omat päätöksensä ihan itse. Tämähän ei Putlerille käy.
- Anonyymi
Ukraina päättää itse milloin pitää vaalit! Ei Trump eikä Putin!
Miten edes järjestää vaalit sotaa käyvässä maassa.? Osa rintamalla, osa paossa ulkomailla!
Käyttäkää edes sillloin tällöin järkeänne!- Anonyymi
Päättää ja päättää !? Valittiinhan laittomilla vaaleilla sodan aloittaja Poroshenkokin,jossa olikarkki armeijat piti järjestystä, tappaeinkin ja ajoi laillisen presidentin maanpakoon ,kuin 2 miljoonaa kansalista Venjälle!?
Zelenski vielä tpatti ampumalla, rauhanneuvotteliansa, 2022 !?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043036
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872405- 241946
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221510Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291480Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151375- 87902
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26887Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62846Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2759