Häjyt 2 valtava floppi

Anonyymi-ap

Oli ikävä nähdä häjyt 2 elokuva. Odotin sitä todella paljon, sillä se ensimmäinen osa lähestulkoon muutti elämäni 90 luvulla. Se menee sekaisin ala arvoisten pohjoismaisten rikos sarjojen kanssa. Itse olin kutsu vieras näytöksessä. Tiesin jo alkuun elokuvan floppaavan, kun ilmoitettiin Veijosen puuttuvan. Älypuhelimet syö ihmisten ajattelua, ja tässä elokuvassa se näkyy hyvin. Ei osata enää itse ajatella, ja lopputulos on sen mukainen.

Tiivistettynä. Eikös koko elokuva ole iso pikaruoka mainos? Saarioisten nakeille ja muulle.

8

1020

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katsoin kanssa että kaupassa on häjyt nakkeja. Hih.

    • Anonyymi

      Mikä ja millainen rooli Edelmannilla siinä on?
      Itse ajattelin että Murikka pelastettiin uppoavasta autosta kun kuulin että Edelmann uusii roolinsa.

      • Anonyymi

        Ei kukaan tiedä?


    • Anonyymi

      Tuo jatko-osa olisi pitänyt tehdä jo vaikka silloin vuonna 2000.

      Ensimmäinen Häjyt elokuvaan tehty vuonna 1999.

      • Anonyymi

        Siis elokuvahan.


      • Anonyymi

        Häjyt 2 ei ollut jatko-osa ykköselle. Häjyt 2 on oma itsenäinen elokuva, Häjyt 2 elokuvalla oli myös työnimellä; Häjy 2: The new generation.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Häjyt 2 ei ollut jatko-osa ykköselle. Häjyt 2 on oma itsenäinen elokuva, Häjyt 2 elokuvalla oli myös työnimellä; Häjy 2: The new generation.

        Oliko hyvä elokuva...?

        Siis luulis että ainakin jotain hauskalla tavalla huano, jos ei muuta.


    • Anonyymi

      Täyttä roskaa, eteläpohjanmaan murre on jo vastenmielinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      32
      4681
    2. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      15
      2638
    3. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      64
      2493
    4. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      25
      2445
    5. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      32
      1827
    6. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      32
      1641
    7. Se meidän sydänyhteys

      Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
      Ikävä
      73
      1496
    8. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      50
      1335
    9. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      66
      1304
    10. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      82
      1241
    Aihe