Ja se on niin Oikein ja hyvä. "Köyhiltä ei leikata se ei meille käy".. tällä valheella viimeksi äänet, ja hallitukseen. Sitten pettivät HETI.. No nyt kannatus % on laskenut aivan koko ajan ja se on niin täysin Oikein ja hyvä ! Mitäs saat#¤## pettivät. . .
Petturipersujen kannatus % Sulaa täysin
11
549
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kannata lähteä herrojen kanssa marjaan. Kokoomus saa aina tahtonsa läpi.
- Anonyymi
Niinpä ! ja petturipersut palvoo ja pitää Jumalanaan tätä sekopää trumppia, umpikahelia narsistista vajakkia.
- Anonyymi
Petturipersut juhlii jumalansa trumpin tulleja, ja sitä putlerin mielistelyä..
- Anonyymi
Juudas-persuille totaalinen romahdus. Nolla ääntä.
- Anonyymi
Persut kuitenkin tavallisen peltisepänkin asialla, ja kai se tavallista on jos tää peltiseppä ajaa valkoisella neliveto porschella talvet ja keltaisella lambolla kesät. Jahti huvilan laiturissa ja vesijettejä laiturilla. Itse takonut kuparista sisäkaton oleskelusaliin. Räyskälässä purjekone ja cesna. Lentelee usein vesitaso cesnalla huvilalleen. Hyvä persut.
- Anonyymi
Tällä hetkellä persujen kannatus on laskussa, mutta kunhan ennen vaaleja taas lupaavat laskea bensan hintaa ja ankeuttaa mamujen elämää, niin eiköhän sillä opilla pieni jytky saada aikaiseksi. Kannatuksen nostaminen on helppoa, kunhan tietää miten temppu tehdään.
- Anonyymi
Joka ikinen puolue lupaa kaikkea hyvää ennen vaaleja. Sitten kun päästään hallitukseen niin selitely alkaa ja tehdään sitä samaa kuin aiempi hallitus. Talous päättää mitä tehdään, hallitus vikisee puolueista riippumatta.
- Anonyymi
Puolueet lupaa, mutta äänestäjät päättävät mitä uskovat ja kenelle äänensä antavat.
- Anonyymi
Kusipää trump on Juudas-persutn jumala ! sitä idioottia ne aina kehuu ja palvoo..
- Anonyymi
Kokoomus on paras ja Satonen kannatan ehdottomasti....
- Anonyymi
Oli miten oli mutta en edellisen hallituksenkaan aikana ainakaan rikastunut. Bensiini maksoi 2,5 euroa/litra ja polttoöljy 2,10 euroa/litra.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä12811168Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15610334- 268040
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1966572Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.535671- 735081
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1514424Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai254246Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas714079Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1343637