Onko vege Riikka Saksi Purra pervo siltä vähän vaikuttaa Pervoriikka

Anonyymi-ap

Kysymys Purralle: Mitä se on se pervoilu siellä peruskoulussa?
- Ettekö te tiedä mitä on pervoilu? Purra kysyy.

”En ymmärrä, mitä ’pervoilulla’ ajetaan takaa” – Opettajat vastaavat Purran väitteisiin
Yksi haastatelluista opettajista sanoo, ettei tunnista itseään tai ketään tuntemaansa opettajaa valtiovarainministeri Riikka Purran (ps) sanoista.

HS:n haastattelemat opettajat eivät tunnista valtiovarainministeri Riikka Purran (ps) kuvailemia epäkohtia koulujen seksuaalikasvatuksessa.

Perussuomalaisten kunta- ja aluevaaliohjelmassa vaaditaan, että peruskoulussa nostetaan kunniaan perusasiat. ”Valistusta, ei pervoilua, kasvava lapsi tarvitsee muutakin kuin tofua”, ohjelmassa vaaditaan.

Onko Riika Purra piparia jakava kuningatar? | Aihe vapaa
Vauva

5 päivää sitten — En osaa sanoa, mutt onhan se hiukan koomista että Riikan mies on kuin Halla-aho, mutta hiukan vähemmän olmi.

2

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persut eivät vastaa tekemisistään kun ollaan hallituksessa ja kokooomus😨😰😥😓🫣🤗🫡

      Tietotoimisto Iltasanomat 27.1

      Perussuomalaiset ja sen puheenjohtaja Riikka Purra valmistautuvat selkäsaunaan kevään kunta- ja aluevaaleissa.

      Tällaisen tulkinnan voi surutta tehdä Purran puheista puolueen vaaliohjelman julkistustilaisuudessa maanantaina.

      Purra ei suostunut asettamaan puolueelleen prosentti- tai edes sijoitustavoitetta kevään kunta- ja aluevaaleihin.

      – Hallituksesta käsin tällaisiin vaaleihin lähteminen on vaikeaa, ja nyt vielä vaikeampaa, kun otetaan huomioon talouden tilanne ja yleinen ankeus – ja ne toimet, joita hallitus joutuu edistämään, Purra sanoi IS:lle😜
      🤪
      🤨
      🧐
      🤓
      😎
      🥸
      🤩
      🥳
      🙂‍↕️
      😏
      😒
      🙂‍↔️
      😞
      😔
      😟
      😕
      🙁
      ☹️
      😣
      😖
      😫
      😩
      🥺
      😢
      😭
      😮‍💨
      😤
      😠
      😡
      🤬
      🤯
      😳
      🥵
      🥶
      😱
      😨
      😰
      😥
      😓
      🫣
      🤗
      🫡

    • Anonyymi

      Vapise Riikka Purra ettei puoluejohto vaihda v altiovarainministeriä. Puolueessa oli musta hevonen talousmies, kutsutaanko takaisin riviin ja pelastamaan kannatusta.

      Sehän on Eu guru Teuvo Hakkarainen, ei leikannut edes palkka tuloista veroja.

      ´Iltalehti 21.2.2025
      Entinen kansanedustaja Teuvo Hakkarainen, 64, on saanut syytteen törkeästä veropetoksesta.

      Syyttäjän mukaan Hakkarainen laiminlöi veronsa toimiessaan europarlamentaarikkona perussuomalaisten riveissä Brysselissä verovuosina 2020 ja 2021. Aluesyyttäjän tiedotteen mukaan Hakkarainen on kiistänyt teon tahallisuuden.

      Vuoden 2021 ”veropäivänä” ilmeni, että Hakkarainen oli ilmoittanut verotettaviksi tuloikseen Suomessa nolla euroa vuodelta 2020.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4318
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2774
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2532
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      81
      1135
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      176
      977
    Aihe