Arvostetut kenraalit. Harkitkaa huolella ennen kun sitoudutte Enersensen menestystä viivyttäneitten pelimiesten leikkeihin.
En usko Summa Defenseen. Parin yritysjohtajan rikastumispyrkimys
10
523
Vastaukset
- Anonyymi
Totta. Älkää kenraalit ja everstit uskoko huijareita. Myös pk-yritysten omistajat, älkää uskoko hölmöjen utopistinen tarinoita.
- Anonyymi
Moneen asiaan maailmalla ei voida vaikuttaa, mutta aseita ja ammuksia voitaisiin ainakin tehdä, kunnes varastot ovat tupaten täynnä. Sen jälkeen voi arvioida tilannetta uudelleen.
- Anonyymi
Ei Summa Defense mitään kranaatteja tai ammuksia valmista. Se vaan lypsää rahaa pörssin kautta ja tarjoutuu ostamaan yrityksiä alihintaan
- Anonyymi
Vain ymmärtämätön myy yhtiönsä Summa Defenselle. Meriaura jo katosi pelureitten ahneuden sumuun.
Maksun saadut Summan osakkeet ovat pettymyksiä.- Anonyymi
Niin, tiedetään, että Summa Defence nimittelee muitten omistamia yrityksiä omiksi kohdeyhtiöikseen. Hävytöntä. Eikö totta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, tiedetään, että Summa Defence nimittelee muitten omistamia yrityksiä omiksi kohdeyhtiöikseen. Hävytöntä. Eikö totta.
Hävyttömyys on huonon yritysjohdon tunnus. Eräänlainen yleistettäväksi kelvollinen lausuma.
- Anonyymi
Meriauran osakkeita kaupataan nyt alle yhdeksällä sentillä per osake. Nyt osakkeen hinta on 12 prosentin laskussa.
Onko Summa Defencellä tulevaisuutta. Se jää tyhmien päätettäväksi. Viisas ei pane sormiaan tuohon soppaan edes ensimmäisen nivelen syvyydelle.
- Anonyymi
Eivätköhän kenraalit osaa varoa. Summa Defencelle ei ole ilmoittautunut institutionalisia sijoittajia eikä rahastoja. Riskit on huolella punnittu ja nähty.
Sitä vaan ihmettelen, että pelkää yrityskuorta ja unelmaa edustava toimitusjohtaja päästetään presidentin vastaanotolle kohtaamaan näyttävästi Ukrainan presidentin. Härskiys huipussaan.- Anonyymi
HS 16.4.2025 aivan täysi aukeama analyysia tuosta pörssin sääntöjä rikkovasta valheellisesti kuplasta, jollainen Summa Drfence analyysin mukaan on.
- Anonyymi
No voi voi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567835Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675931Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,675426Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515323Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084642Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1082359Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41261Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol51203Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa381056Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471042