Arvostetut kenraalit. Harkitkaa huolella ennen kun sitoudutte Enersensen menestystä viivyttäneitten pelimiesten leikkeihin.
En usko Summa Defenseen. Parin yritysjohtajan rikastumispyrkimys
10
483
Vastaukset
- Anonyymi
Totta. Älkää kenraalit ja everstit uskoko huijareita. Myös pk-yritysten omistajat, älkää uskoko hölmöjen utopistinen tarinoita.
- Anonyymi
Moneen asiaan maailmalla ei voida vaikuttaa, mutta aseita ja ammuksia voitaisiin ainakin tehdä, kunnes varastot ovat tupaten täynnä. Sen jälkeen voi arvioida tilannetta uudelleen.
- Anonyymi
Ei Summa Defense mitään kranaatteja tai ammuksia valmista. Se vaan lypsää rahaa pörssin kautta ja tarjoutuu ostamaan yrityksiä alihintaan
- Anonyymi
Vain ymmärtämätön myy yhtiönsä Summa Defenselle. Meriaura jo katosi pelureitten ahneuden sumuun.
Maksun saadut Summan osakkeet ovat pettymyksiä.- Anonyymi
Niin, tiedetään, että Summa Defence nimittelee muitten omistamia yrityksiä omiksi kohdeyhtiöikseen. Hävytöntä. Eikö totta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, tiedetään, että Summa Defence nimittelee muitten omistamia yrityksiä omiksi kohdeyhtiöikseen. Hävytöntä. Eikö totta.
Hävyttömyys on huonon yritysjohdon tunnus. Eräänlainen yleistettäväksi kelvollinen lausuma.
- Anonyymi
Meriauran osakkeita kaupataan nyt alle yhdeksällä sentillä per osake. Nyt osakkeen hinta on 12 prosentin laskussa.
Onko Summa Defencellä tulevaisuutta. Se jää tyhmien päätettäväksi. Viisas ei pane sormiaan tuohon soppaan edes ensimmäisen nivelen syvyydelle.
- Anonyymi
Eivätköhän kenraalit osaa varoa. Summa Defencelle ei ole ilmoittautunut institutionalisia sijoittajia eikä rahastoja. Riskit on huolella punnittu ja nähty.
Sitä vaan ihmettelen, että pelkää yrityskuorta ja unelmaa edustava toimitusjohtaja päästetään presidentin vastaanotolle kohtaamaan näyttävästi Ukrainan presidentin. Härskiys huipussaan.- Anonyymi
HS 16.4.2025 aivan täysi aukeama analyysia tuosta pörssin sääntöjä rikkovasta valheellisesti kuplasta, jollainen Summa Drfence analyysin mukaan on.
- Anonyymi
No voi voi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli306282Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm144744Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle413304IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm623141Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3601760Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek111578- 721408
Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista
Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas861368Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2411318- 831229