Miksi joku

On polyamorinen ja varattu ja valehtelee naisille olevansa sinkku? Ei pysty edes myöntämään olevansa varattu. Sitten mustis akka kintereillä ja syytökset kaikesta. Kannattaa puhua totta. Kaikille osapuolille.
22297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Miehen vika kylläkin. Ei osaa puhua totta.

Äänestä

Turhaan akka on mustis jos ei edes myönnä olevansa varattu. Valehtelija ja pettäjä.

Äänestä

Aika vastenmielistä. Mitäs valitsi tuollaisen ukon.

Äänestä

Öö, jos on polyamorisessa suhteessa, niin eihän nainen silloin ole kintereillä ja mustis. Hänellä on omat kuviot. Mulle polyamorisessa suhteessa oleva mies olisi ihanteellinen ja olen ymmärtänyt, että kaivattuni sellaisessa suhteessa onkin. Mutta olen saanut asiasta nyt vähän ristiriitaista viestintää. Itse olen suhteessa, joka sallii asiat, joista ei kantaudu tietoja omiin korviin.

Äänestä
  • Aika mustis on.

    Äänestä

Joo jokku ettii itteensä viel parisuhteessa 😂 kyl se on taputeltu siinä kohtaa

Äänestä

Hyvät ihmiset, Puhukaa totta.

Äänestä

Uu mitä draamaa ja tää kaikki varmasti tapahtuu täällä tietenkin 😂

Äänestä
  • Aika ällöttävää.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Aika ällöttävää.

    Niin on. Miksi ihmiset luulee et joku on heistä mustasukkainen.

    Äänestä

Turhaan on akka mustis. Ite tilanteensa valitsi.

Äänestä

Poly suhteet ei toimi.

Äänestä
  • Hetken aikaa voi toimiakin. Mutta draamakertoimet kieltämättä tavallista korkeammat.
    Ihmisiä olemme, tunnemme, haluamme tulla rakastetuiksi.
    Ihanteet harvemmin toteutuu vaikka niitä kuinka itselleen jankkaakin.

    Äänestä

  • Tänään hokasin yhden sala polyamorisen parin.Ovat pitäneet suhdetta jo vuosia.
    Monet ihmiset on murtaneet sydämmet ja nämä nauttineet täysin siitä.
    Kohta kosahtaa sanoo Karma.

    Äänestä

Jos rakastaa aidosti niin näyttää sen maailmalle.

Äänestä
  • Eikä piilottele ja valehtele.

    Äänestä

Jos ei mies osaa sitoutua niin saattaa menettää monta ihmistä jotka rakastavat.

Äänestä

Polyamorinen ei ole sama kuin pettäjä!
Termit jollain päin peeetä!

Äänestä
  • Joka tapauksessa väitti olevansa sinkku. Paha ihminen.

    Äänestä

  • Kukaan osapuoli ei ole tässä tarinassa viaton. Mies on pahin kylläkin.

    Äänestä

Ei ole kyllä tuollaisia tullut vastaan. Liikun ihan eri piireissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

On polyamorinen ja varattu ja valehtelee naisille olevansa sinkku? Ei pysty edes myöntämään olevansa varattu. Sitten mustis akka kintereillä ja syytökset kaikesta. Kannattaa puhua totta. Kaikille osapuolille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu