Deagel 2020 raportti ennakoi että Englannin väestö vähenee 77% vuonna 2025. Saksan väestö vähenee 65%, ja USA:n väestö vähenee 68%. Kun taas venähän ja kiinan väestö voi hyvin tai lisääntyy hieman.
Mistä on kyse, maailmansodasta? Rokotuksista? Paljon on arveluita esitetty. Deagel veti raporttinsa pois hieman julkaisun jälkeen, kun se sai liikaa huomiota.
Deagel-raportti
16
483
Vastaukset
Lisäksi Australian väestö vähenee 34%.
Englannin väestö vähenee 77% vuonna 2025.
Saksan väestö vähenee 65%,
USA:n väestö vähenee 68%.
https://substackcdn.com/image/fetch/w_1456,c_limit,f_webp,q_auto:good,fl_progressive:steep/https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F9dd389e0-91bb-4ffd-a4e8-38bc6311f8a0_639x410.png
https://substackcdn.com/image/fetch/w_1456,c_limit,f_webp,q_auto:good,fl_progressive:steep/https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2Fdf58fffe-412a-446a-b4ed-8cfab8ba559c_639x404.png
https://substackcdn.com/image/fetch/f_auto,q_auto:good,fl_progressive:steep/https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F9795969b-71a4-4c5e-a8ec-e6b4b4ca2c26_639x395.pngLinkit eivät näköjään täällä toimi, kokeile googlata.
https://seemorerocks.substack.com/p/is-the-deagel-reports-2025-depopulation
Is the Deagel Report’s 2025 Depopulation Nightmare Unfolding?
A collection of articles
Robin Westenra
Feb 21, 2024Kopioi linkin osoiterivi ja liitä se uuteen ikkunaan osoiteriville, sitten pitäisi toimia.
- Anonyymi
Dorkness taas sekoilee.
Kiinnostuin tästä väitteestä ja Googlettelin hetken, ja paljastui että tuollaista raporttia ei oikeasti ole koskaan ollutkaan.
Mutta jossain vaiheessa alkoi sellainen kiertotarina liikkumaan että raportti olisi ollut.
Kysynkin tässä että pitääkö odotella 2026 asti että Dorkness myöntää menneensä halpaan uskoessaan jutun, vai myönnätkö aiemmin?- Anonyymi
Täällä ei ole mitään nähtävää. Mitään ei koskaan tapahtunut, ja yhtäkään salaliittoa ei ole ikinä ollut olemassa. Kaikki jutut ovat vain keksittyjä tarinoita. Katsokaa yle-uutisia, siellä on kerrotaan virallinen totuus. Tämä palstakin voidaan lakkauttaa koska se on täysin turha.
- Anonyymi
Google tietää kaiken, ja wikipedia, se on Jumalan sanaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täällä ei ole mitään nähtävää. Mitään ei koskaan tapahtunut, ja yhtäkään salaliittoa ei ole ikinä ollut olemassa. Kaikki jutut ovat vain keksittyjä tarinoita. Katsokaa yle-uutisia, siellä on kerrotaan virallinen totuus. Tämä palstakin voidaan lakkauttaa koska se on täysin turha.
Miksi tälläinen palsta saa olla olemassa jossa vain levitellään vale-uutisia? Väärää tietoa, kiellettyjä asioita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi tälläinen palsta saa olla olemassa jossa vain levitellään vale-uutisia? Väärää tietoa, kiellettyjä asioita.
Koska se on normaaleille ihmisille jotka palstaa seuraa varsin viihdyttävää katseltavaa mitenkä jotkut ottaa täysin mielipuolisia väitteitä vakavasti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Google tietää kaiken, ja wikipedia, se on Jumalan sanaa.
Mistäs muualta aattelit tänäpäivänä etsiä tietoa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistäs muualta aattelit tänäpäivänä etsiä tietoa?
Tubestahan sitä, siellä se kaikki totuus on. Ja tietenkin myös tiktok, ja se yksi itämaan sosiaalimedia jota ei voi tällä palstalla mainita jos ei halua viestin katoavan.
Ja tokihan parasta tietoa löytyy nykyisin siitä RoskisPalosta.
:D
- Anonyymi
In 2014, Deagel.com came to my attention, due to a spate of YouTube videos, which showed openly available pages on their website, predicting the future population numbers, GDP, Purchasing Power Parity and military expenditures for every country.
Deagel described itself as a cross-reference of openly-available thank tank predictions from numerous branches of the US military, the IMF and others. In 2014, the numbers predicted the effects of the collapse of the Western banking system, leading to the decline in the US population from 318M to 78M by 2025 and the US economy going from #1 to 13th in the world.
I revisited the website several times over the years. Their predictions were constantly updated and ever-changing, before they took their forecasts offline in 2021, during the height of the vaxx rollout, when people began connecting Deagel’s forecasts with the mandated Death Shot.
https://hillmd.substack.com/p/deagel-coming-true-80-of-americans Kun tämä asia oli vuosia sitten esillä niin katsoin itse aikoinaan kyseisiltä sivuilta suoraan ne tiedot että ovatko ne todella siellä, ja jonkin ajan etsinnän jälkeen löysin ne sieltä. Tiedot oli siis julkaistu sivustolla, syy on vain epäselvä. Kukaan ei koskaan selittänyt miksi tuollaisia lukemia julkaistiin, tiedot vain poistettiin kaikessa hiljaisuudessa sen jälkeen kun asia levisi ympäri internettiä, saattoivat päätyä myös joihinkin lehtijulkaisuihin, en muista enää. Mutta näistä on kuvakaappauksia löydettävissä ympäri nettiä.
- Anonyymi
Dorkness,
No oletetaan että noin oli.
Missä vaiheessa tätä vuotta 2025 tuollainen määrä väkeä pitää olla kuolleena?
Joudutaanko odottamaan ihan vuoden viimeistä päivää vai tuleeko se aiemmin? Ts. missä vaiheessa myönnät olleesi väärässä?
Minä varsin avoimesti myönnän olleeni väärässä, jos siis vielä elän, täsmälleen sinä päivänä kun kuolleet ilmaantuvat.
Muistuttaisin tässä että varmana tietona meille julistettiin silloin 2020 että 5G tappaa meidät kaikki 2025 mennessä, sitten luvattiin että kaikki kuolee 6kk sisään mRNA rokotteen otosta.
Kumpaakaan ei tapahtunut, eikä kukaan väittäjistä ole koskaan vaivautunut myöntämään olleensä väärässä. - Anonyymi
Tuosta "kuvankaappauksesta" voisin vielä mainita että lienet tutustunut joskus Photoshop nimiseen ohjelmaan?
Valitettavasti elämme maailmassa jossa kuvien väärentäminen on ollut jokapäiväistä myös ns. taviksille jo 3 vuosikymmentä, ja nykyisin AI aikana vielä entistä enemmän.
Uusin villitys on sekä ääntä että videota tuottavat väärennökset jotka vaikuttaa vähintään pintapuolisesti "aidoilta".
Kuviin, videoihin tai ääneen ei enää luota kuin herkkäuskoisimmat hölmöt.
- Anonyymi
tuolla on tallennettuna sivut v 2020
https://web.archive.org/web/20200629112402/http://www.deagel.com/country/forecast.aspx
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2297091Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p3584998"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1503730Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1363568Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m763456Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi572980Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2702779Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.842490- 252416
Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1132112
