Mulla ei ole verkkopankkitunnuksia mutta pankkikortti tulee aina kun vanhenee. Tilillä ei ole rahaa mutta en ole käyttänyt vuosiin. Kertyyköhän mulle tilistä jotain palvelumaksuja , vaikka tyhjä. Tietääkö joku täällä?
Nordea pankin tili/korttimaksu jos vuosia käyttämättä
Anonyymi-ap
2194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kaiketi aloittajalla on tili jossain toisessa pankissa? Mene sinne toiseen pankkiin tai siis verkkopankkiin, ja kysy onko toiselle pankillle mahdollista antaa valtakirjaa Nordea-tilin ja asiakkuuden irtisanomiselle. Toinen pankki tekee sen pankkien kesken.
Palvelumaksut. Käsitykseni mukaan kaikilla pankeilla on muutamia poikkeuksia lukuunottamatta aika sama n. 8€ kuukausimaksu. Muistan kuulleeni, että 2017 oli jo tuon suuruinen maksu. Päässä laskien kertymä on yhdessä vuodessa 96€ ja kymmenessä jo aika huomattava 960€. Kuluista en tiedä, se on aivan pankista kiinni. Yksistään korttiin maksaa jo pari euroa kuukaudessa.
Ei kai oman tilin lopetukseen mitään valtakirjaa tarvii. Lopettaa vaan tilin.