Taksinkuljettajien sekä asiakkaiden turvallisuus

Anonyymi-ap

Korjattavaa suomessa.

Maksua pyydetään jälkeenpäin ja jos matkustaja on vaarallinen/sairas niin siitä suuri riski kuljettajalle. Jopa TYÖNTEKIJÄ kinuamaan maksua!

Myös toisinpäin eli turvata matkustan turvallisuus ja seurata ketkä toimii taksinkuljettajina.

7

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taksinkuljettajien Helsingissä Arkadianmäen liepeillä syytä miettiä, ottaakko kyytiin erään eduskunnan oikealla laidalla istuvan puolueen kansanedustajia:
      Useilla rikosrekisteri. Kuka ammuskellut eduskuntatalon lähellä, kuka ”unohtanut” ilmoittaa palkkiot juopoteluajaltaan Brysselissä, kuka kaahailtuaan Pohjanmaalla,….
      Muuten he toki ovat ajatusmaailmaltaan kantasuomalaisten taksinkuljettajien enemmistön mielen mukaista joukkiota.

    • Anonyymi

      Jos taksin kuljettaja on peräisin maasta jossa hunnuton nainen on ns. vapaata riistaa niin jos takapenkillä on juopunut hunnunton nainen niin sehän on niiden mielestä tyrkky !

      Pitää muistaa että monessa näissä maista josta nämä tulee hunnullisen yli 9v. naisen raiskaus on törkeä rikos (jos ei olista naista ,siis ole aviopuoliso)
      Näissä maissa jos joku kulkee ilman huntua ja se raiskataan on aivan turha edes Poliisi asemalle mennä valittamaan,ne nauraa ulos tai raiskaa uudelleen pahimmassa tapauksessa.

      TÄMÄ ONGELMA OLISI ERITTÄIN HELPPO HOITAA ! (Jos halutaan)

      Säädettäisiin laki ettei Taksinkuljettana voi toimia jos on rikosrekisteriä tai jos sitä ei voida tarkistaa. Siis jos on peräisin maasta josta sitä ei voi tarkistaa tai jos nimi on muutettu tms..
      JÄRKI KÄTEEN NYT !

      On aivan turhaa perustellla kulttuurilla näitä asioita ja uhrata Suomalaisia ryöstettäviksi ja raiskattaviksi niille.

      • Anonyymi

        Missä matu, siellä ongelma. Tämä on tullut kaikille selväksi.


    • Anonyymi

      Tämäkin Bernerin / Sipilän koko homma / ongelmat on suoraan Ruotsista kopioitu !

      • Anonyymi

        Älä unohda perussuomalaisia ja Soinia jotka olivat myös sorvaamassa taksilakia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä unohda perussuomalaisia ja Soinia jotka olivat myös sorvaamassa taksilakia.

        Älä unohda Trafia, joka ei valvo taksilupia ja myöntää niitä rikollisille. Mamujen taustaa ei pystytä tarkistamaan mistään. Voi olla, että on eilen päässyt lusimasta murhatuomiota Lähi-idän vankilasta ja hakee taksilupaa tänään ruotsin kansalaisena.


    • Anonyymi

      Edelleen pätee:
      Taksilla oikeus valita asiakkaansa.
      Asiakkaalla oikeus valita taksinsa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      288
      10712
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      48
      9851
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      179
      8454
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      304
      7908
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      193
      6745
    6. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      8
      6632
    7. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      90
      6143
    8. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      72
      5985
    9. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      31
      5834
    10. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      103
      5007
    Aihe