Uusia tiloja ja käyttää määrärahansa tyhjiin seiniin! Ei ole varaa hoitajiin ja lääkäreihin kun pitää olla johtajilla komiaa.
Vi...tu kun suututtaa tuo järjen köyhyys. Oulu kerää Pohteen rahat koko maakunnasta. Muualla suljetaan palveluja mutta rahaa riittää lukaaleihin. Uusi sairaalakin maksoi maltaita mutta tehtiin liian pieni, potilaat eivät sinne mahdu. Vaan jonottavat pihalla ambulansseista! Hälytys ajoihin ei enää riitä autot, ihmisiä kuolee kun priorisoidaan jo puhelimessa Kuka tarvitsee nopeaa hoitoa. Ketä varten niitä tiloja rakennetaan vai onko hyväveliverkostossa joku rakennusfirma sidoksissa johtajistoon? Terveydenhoitoon varatut rahat menevätkin rakentamiseen ja varmasti mahdollisimman kalliisti rakennetaan.?
Kunpa heräisi tästä pahasta unesta ja terveyskeskukset olisivat ennallaan ja hoitoon pääsisi ajallaan ilman satojen kilometrien matkoja.
Pohde rakenuttaa
Anonyymi-ap
1
133
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän potilaat olekaan kuin turha kuluerä sairaanhoitajista nyt puhumattakaan. Tekevät vain kengänjälkiä hyvinvahatuille käytäville!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14811357- 288092
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565864Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1604543- 94444
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314312Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas834179- 843467
- 803230
- 481731