Haluan lainaa

Anonyymi-ap

Moi,

Tarvitsen 300 euroa lainaa kuuden kuukauden takaisin maksulla. Voin maksaa 50 euroa korkoa. Terveysongelmat pahat ja olen ulosotossa. Silti pystyn maksamaan takaisin. Ota yhteyttä mailini: [email protected]

4

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiva tarina, mutta et voi maksaa edes pääomaa. Ja sinullahan on jo enemmän velkaa mitä pystyt maksamaan, joten sinulle ei edes saisi hyvien tapojen mukaan lainata lisää.

    • Anonyymi

      Eihån terveysongelmat ja ulosotto ole syitä lainan tarpeelle. Pienlainojen oton syy on lähinnä huono elämänhallinta.

    • Anonyymi

      Terveysongelmat pahat ja olet ulosotossa mutta jotenkin ihmeen kaupalla pystyt maksamaan tuosta noin vain 350 euroa. Jep jep.

    • Anonyymi

      Antakaa 300€ laina lupauksia vastaan ja saatte ikuisen riesan. Alussa saatatte saada pääomaa takaisin lupauksen mukaan, mutta pian saatte venytyspyyntöjä ja lisälainanottoa pyyntöjä. 300€ on pian 600€ ja korkoa ei tule. Yksityinen ihminen ei sitäpaitsi saa periä korkoa.

      Työkyky (itsekin olen osatyökykyinen) vaikuttaa aina lainansaantiin vaikka tuo 300€ onkin äkkiseltään pieni. 50€ kk on myös iso summa.

      Kenenkään yksityisen ei pidä lainata enempää kuin on valmis häviämään. Annetun pienlainat voi kirjata suoraan tappioksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      140
      5184
    2. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      174
      3785
    3. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      46
      3198
    4. Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a
      Maailman menoa
      23
      3182
    5. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      43
      1855
    6. Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?

      Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik
      Liharuoka
      40
      1289
    7. Loimaan k-citymarketilla puukotus

      Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun
      Loimaa
      38
      1195
    8. Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.

      No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1138
    9. Kunnanjohtaja haista sinä

      Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei
      Heinävesi
      30
      1081
    10. Jos hän pyytäisi luokseen!?

      Uskaltaisitko mennä?
      Ikävä
      83
      1056
    Aihe