Tänään pankinjohtaja kirjoitti totuuden lehteen. asuntojen arvot ei laske tuulivoimasta!
tuulivoima ei laske kiinteistöjen arvoa
18
421
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä laskee.
- Anonyymi
Jos kaupunginjohtajan talutusnuorassa oleva pankinjohtaja sanoo ettei laske, niin sitten se ei laske, piste!
- Anonyymi
Se nyt on sama vaikka laskisi 100% niin euroissa se ei montaa tonnia tee. Suurin osa Kouruveden taloista lähes arvottomia mutta omistajat kuvittelevat arvoa olevan kun joskus on maksanut paljon rahaa. Maaliman muuttuu ja syrjäkylien on koko Suomi täynnä joissa samanlaisia perustaloja joita kukaan ei halua. Arvo on se hinta millä kauppa syntyy ja jos ei ilmankaan kelpaa kellekkään niin silloin arvo on nolla tai tulee vielä aika jolloin maksetaan että taloja otetaan vastaan kun kiinteistöveroa maksetaan arvottamista taloista.
- Anonyymi
Kun syrjäkorven talon hintaa nostetaan kymmenen prosenttia niin se on edelleen nolla.
Nolla on aina nolla. - Anonyymi
Moni ostaisi talon, jos saisi lainan.
Lainasta päättää nykyään pankin robottibotti Helsingissä.
- Anonyymi
Joku tarve jollakin on koettaa lobata noita tuulimyllyjä.
Mikä lie syy?- Anonyymi
1+1.... €
- Anonyymi
Tämä sama lobbari on monessa mukana. Samantyyppiset kirjoitusvirheet.
- Anonyymi
Tavallaan ei tuulivoimala laske enää kiinteistöjen hintoja , se on totta. Vaan tuulivoiman jälkeen niitä ei huoli kukaan. vaan tietyillä alueilla hinnat oikeasti romahtaa heti, kun tieto tulee tuulivoimalasta
Rannalla olevien mökkien kauppa tyrehtyy kokonaan. Niissä on arvot pysyneet tähän asti kohtuudella. Mutta nyt ei niitäkään saa myytyä.
Vaan miettiikö herrat mitä varten sotainvalidit taistelivat Suomen puolesta? Se ikäpolvi teki kaiken tulevien sukupolvien takia. Nyt rahan ahneudesta pirstaloidaan metsät. Metsät missä ihmisen verenpaine laskee, metsä mussä stressi häviää.
Metsissä vienoon tuulen huminaan rupeaa tulemaan jumps jumps. Lintujen laulu saattaa kaikota.
Kuvitelkaa kevät aamu metsässä. Aurinko vähän puiden lomasta pilkottaa, linnut pitää iloista konserttia. Siihen lisätään se jumpsutus.
Mitä varten? Meidät on saatu uskomaan, että sähköä tarvitaan lisää. Ehdottaako kukaan, että onko teidän varsilla pakko olla hirveitä valoja läpi yön. Onko kukaan tuonut esiin miten saadaan sähkön kulutusta vähennettyä. Fakta on se, että sähkön kulutus on vähentynyt vuodesta 2006 tähän vuoteen. Ei sitä isosti tuoda julki.
Vaan ei anneta ulkomaalaisten firmojen pilata meidän metsiä. Ei meillä sitä varten sodassa tapeltu.- Anonyymi
Minä ainakin stressaannun metsässä suunnattomasti kun mietin minkä puun taas panisin nurin teollisuuden tarpeisiin?
Ei tuulimyllyt mitään haittaa muuta kuin puuta nurin.
- Anonyymi
Asuntojen hinnat laskevat ilman olemassa olevia työpaikkoja ja hiipuvassa kunnassa .Asunnot puretaan ja yrityksiä ei ole.Kuka pystyy ostamaan.
- Anonyymi
Esimerkiksi maatilojen vakuusarvot laskevat tuulivoimaloiden ansiosta. Se on ollut jo havaittavissa. Eli lainan saanti erittäin tiukassa.
- Anonyymi
Se on kautta maailman lama tilanne.
Kautta aikojen taloustilanne on elänyt.
Vaan niiden vaikeiden aikojen ylikin pitää porskuttaa eikä aina kannata mennä siitä mistä rima on matalin. Asiat pitää miettiä myös seuraaville vuosikymmenelle. Varsinkin isoissa asioissa - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on kautta maailman lama tilanne.
Kautta aikojen taloustilanne on elänyt.
Vaan niiden vaikeiden aikojen ylikin pitää porskuttaa eikä aina kannata mennä siitä mistä rima on matalin. Asiat pitää miettiä myös seuraaville vuosikymmenelle. Varsinkin isoissa asioissaElettiinpä ennenkin,
Vaikk’ ojan takan’ oltiin,
Ojapuita poltettiin
Ja ojast’ oltta juotiin.
Aleksis Kivi: Seitsemän veljestä - Anonyymi
Vuokra-asuntoja purkaa kunnat, koska saivat siihen valtiolta tukea.
- Anonyymi
Mihinkä ne nollasta laskisikaan. Arvottomia tönäjä korvassa, ei niillä mitään reaaliarvoa ole, oli tuulivoimaa lähellä tai ei.
- Anonyymi
Ehkä se onkin siitä paskamaista, jos myllyn takia haluaisi muuttaa pois, mutta se ei sitten onnistukaan. Ilman myllyjä jos koti kelpaisi, niin eihän silloin asunnon arvolla ole välttämättä mitään väliä
- Anonyymi
Jos omistaisin pankin, niin en palkkaisin tämän kaverin myyntitykiksi, mutta en kyllä toimariksi..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2453333Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3622975Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,181992Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.811854Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e651778Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591652MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131553- 1251502
Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11414Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4841413