Lopettakaa jo tuo paskan puhuminen ilmasto tavoitteistanne, koska siitä ei tule mitään täyttä huuhaata koko paska. Muilta vaaditte mutta itse ette nouda näitä , niin ei pidä vaatia muilta sitä mihin ei itse pysty ja osaa!!. Vihreät ovat kyllä totaalisia valehtelioita, yksi valehtelee rauhan tekemisistään toiset huutaa ilmaston puolesta vaikka eivät itse noudata näitä ilmasto asioita. Muiden kyllä pitäisi noudattaa, ketä kuvittelette kusettavanne??????
Että sillä lailla
3
132
Vastaukset
- Anonyymi
Voi jumalauta! Lukekaan sen tollon bimboämmän juttu "maaseudulta autot pois ja kimppakyytiin"... ja samassa jutussa haukkui hallituksen: "ovat erkaantuneet tavallisen ihmisen arjesta"!
Eipä näytä bimboblonillakaan olevan kovin läheistä "suhdetta" maaseudulla asuviin eli on todella kaukana ihmisten arjesta tuokin kana-aivo!!
Kun näkisin tuon kana-aivon, kysyisin siltä, miten kimppakyyti oikein onnistuisi, kun naapurilla on normaali työaika ja itsellä epäsäännöllinen, lisäksi työpaikatkin on päinvastaisissa suunnissa, niin mites tällainen kimppakyyti oikein hoituisi?
Vittu, että noi vihervassarit ne vasta tyhmiä on! - Anonyymi
Ilmasto muuttuu. Joka vuosi pääsee hiihtämään vähemmän. Lunta ei ole. Tavoitteet ovat myöhässä. Pakko ostaa oma auto, koska bussit ei kulje kuten ennen vanhaan. Kesällä pärjäisi pyörällä. Rauhakin alkaa olla myöhäistä, jos on jo uhottu ja kärjistetty. Bimbo-oikeisto on ollut kaikkeen syypää. Ympäristömme on jo mitä ei saisi olla. Bimbo-vihreät ei voi enää pelastaa meitä.
- Anonyymi
Kiina ensin kuriin. Sitten voi muut harkita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 275284
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333593Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533492Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263387Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232980Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322717Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint192403Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1202380MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205- 412042