Hieno juttu. Ei tarvi mäntän ja vilppulan narkomaanien poltella salassa vaan saa pössytellä ja tuhota elimistönsä ennen aikojaan.
Kannabis laillistetaan
3
691
Vastaukset
- Anonyymi
En luokittele kannabiksen käyttäjää narkomaaniksi - tupakalla on saman veroiset vieroitusoireet kuin heroiinilla.
- Anonyymi
Se on aika sama mitä luokittelet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on aika sama mitä luokittelet.
Autonomisesti luokittelitte itsenne:
"Adaptiivinen järjestelmä:
Adaptiivinen järjestelmä on joukko todellisia tai teoreettisia elementtejä, jotka muodostavat sellaisen kokonaisuuden, joka yhdessä pystyy vastaamaan ympäristön muutoksiin reagoivilla osillaan.
Takaisinkytkentäsilmukat ovat olennainen adaptiivisten järjestelmien piirre. Esimerkkejä niistä ovat luonnon ekosysteemit, yksilölliset organismit, ihmisten muodostamat yhteisöt ja perheet.
Myös monet ihmisen kehittämät järjestelmät ovat adaptiivisia järjestelmiä. Laitteissa voi olla adaptiivisia menetelmiä: kehittyneitä säätöalgoritmeja tai tekoälyn alueeseen liittyviä piirteitä. Esimerkiksi roboteissa on ohjaustoimintoja, jotka käyttävät takaisinkytkentäsilmukoita hyväkseen tunnistellakseen ympäristöä mittausten avulla. Silloin kun mittaussignaali vaikuttaa vastaavaan ohjausarvoon, puhutaan takaisinkytkennästä ja kysymyksessä on (ainakin osittaisesti toteutettu) adaptiivinen järjestelmä."
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1795012Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,204418Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993117Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2532962Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432902- 522511
- 271929
- 221767
- 351760
- 681751