Juu kontula oletkos sinä ajan tasalla??? Tiedätkö edes että mariinin hallituksen takia suomi on syvällä kusessa ja edellinen hallitus jätti soten rahattomaksi!! Tällaisia edustajia on päättämässä suomen "asioita".
Että sillä lailla
2
83
Vastaukset
- Anonyymi
Voi näitä baarissa kuultuja tyhjästä tempaistuja juttuja. Kannattaisi nyt muistella, miksi Marinin hallitus joutui ottamaan velkaa.
Mutta hauskinta on, että tämä laitaoikeistohallitus tekee vain lisää ja lisää velkaa, eikä pysty laittamaan oikein mitään asioita kuntoon, vaan ajaa koko Suomen ahdinkoon. Täysiä tumpeloita niin Antti Petterit kuin Riikka Katriinat ja Arto Olavit (jolle on pedattu jäähdyttelyvirka Kelaan). - Anonyymi
Marinin hallitus teki soteuudistuksen ja rahoitusmallin, sotepalvelujen kehuttiin olevan leveillä hartioilla joten rahaa säästyy ja kansalaiset pääsevät nopeasti hoitoon. Kyllä esm. hammaslääriin pääsee nopeasti yksityisellä mutta julkisella on kuukausien jonot, koska lääkäreistä on pulaa. Vastaanottokeskuksista tilattuihin aikoihin saapuu useasti vain tulkki ja hammasläärien työaikaa menee hukkaan yksityisillä vastaanotoilla, haamupotilaiden kulut valitettavasti maksaa veronmaksajat aivan turhaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 953323
- 883063
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201903- 681882
- 381837
- 211731
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341419Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91329- 481327