Että sillä lailla

Anonyymi-ap

Juu kontula oletkos sinä ajan tasalla??? Tiedätkö edes että mariinin hallituksen takia suomi on syvällä kusessa ja edellinen hallitus jätti soten rahattomaksi!! Tällaisia edustajia on päättämässä suomen "asioita".

2

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi näitä baarissa kuultuja tyhjästä tempaistuja juttuja. Kannattaisi nyt muistella, miksi Marinin hallitus joutui ottamaan velkaa.
      Mutta hauskinta on, että tämä laitaoikeistohallitus tekee vain lisää ja lisää velkaa, eikä pysty laittamaan oikein mitään asioita kuntoon, vaan ajaa koko Suomen ahdinkoon. Täysiä tumpeloita niin Antti Petterit kuin Riikka Katriinat ja Arto Olavit (jolle on pedattu jäähdyttelyvirka Kelaan).

    • Anonyymi

      Marinin hallitus teki soteuudistuksen ja rahoitusmallin, sotepalvelujen kehuttiin olevan leveillä hartioilla joten rahaa säästyy ja kansalaiset pääsevät nopeasti hoitoon. Kyllä esm. hammaslääriin pääsee nopeasti yksityisellä mutta julkisella on kuukausien jonot, koska lääkäreistä on pulaa. Vastaanottokeskuksista tilattuihin aikoihin saapuu useasti vain tulkki ja hammasläärien työaikaa menee hukkaan yksityisillä vastaanotoilla, haamupotilaiden kulut valitettavasti maksaa veronmaksajat aivan turhaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      320
      1214
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1019
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      819
    7. 71
      764
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    Aihe