Onko pakko tehdä veikkaustili

Anonyymi-ap

Eli tilasin tuon veikkauskortin, eli ensin piti rekisteröityä veikkauksen sivuilla ja nyt mulla on sitten joku ihmeen pelitili???. Voinko poistaa mokoman pelitilin kun en sellaista mihkään tarvitte? tarvittin vain tuon veikkauskortin kun muuten ei voi lotota.

4

1012

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tiliä voi poistaa. Veikkaus -tili on kuin pankkitili, joka kerää historiaan kaiken mitä Veikkaukselta sillä kortillasi asiakkaana ostat. Sieltä näet sitten tiliotteet eli kuinka paljon minäkin vuonna hävisit. Nykyään et voi ostaa viime vuosituhannen tapaan anonyymisti lottoa, arpoja ja vakioveikkausta. Systeemi on hyvä. Et voi vahingossakaan enää pudottaa pelilappuasi taksin takapenkille, mistä se pyylevä vitsilinko, taksirenki löytää voittolappusi ja kuittaa rahat.

      https://www.youtube.com/watch?v=DMtGVDFvgTA

      Onnea peleihin - pelaa maltilla - suomalainen voittaa aina 😊

      • Anonyymi

        Isovelisysteemi on tärkeänä valvovinaan jotakin mutta toivoo, että pelaat viimeiset siemenperunasikin Veikkauksen surkeaakin surkeammalla palautusprosentilla varustettuihin peleihin.


    • Anonyymi

      Veikkauskortti on ollut nyt reilusti yli 10v. Ihmetyttää ettei pelitilastot ole kuin 12kk ajata. Olis parempi jos ne näkyisi vaikka kolme vuotta. Itselläni on koneella tilastoja yli kymmen vuoden ajata.

    • Anonyymi

      Mulla oli jo kalkkeerikuponkien aikana yli 30v sitten joskus kupongissa tilinumero ja on line aikana sellainen lappu jolla sai tilinemeron peliin. Veikkaksen peliti on ollut jo n. 15v. En oikein ymmärrä mikä siinä oman tilinumeron laittamisessa on hankalaa. Jos tulee ”miljoona” niin ei tarvitse etsiä mitään veikkauksen pisteeseen kun rahat kolisee tilille ja näet netissä pelin tarkastettuna.


      Mutta ei niin hyvää ettei jotain huonoa. Veikkaus tiedottaa isojen voittojen paikkakuntia liian tarkkaan. Se on eriasia jos voitto menee 130000 ihmisen kapunkiin isossa kauppakeskuksessa pelattuun peliin kuin 13000 ihmisen kuntaan nettipelaajalle tai k-markettiin. Veikkauksen pitäisi laittaa asiakkaan nettijuttuun asiakastietoon ruksi sille mitä asiakas haluaa julkiseksi. Itse en haluaisi omasta voitosta julkista. Pelaan omat pelit omassa netissä ja kuulun pienellä paikalla asuviin ihmisiin, ja minulla on todella ”tilaus’ vähän isommalle rahasummalle. Oma tilaukseni ei ole miljoona, mutta paisataa tonttua kuitenkin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      105
      2344
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      42
      1608
    3. 115
      1148
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1139
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      232
      1068
    6. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      58
      947
    7. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      886
    8. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      55
      841
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      821
    10. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      784
    11. 55
      780
    12. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      93
      749
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      40
      696
    14. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      668
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      31
      617
    16. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      57
      542
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      535
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      30
      512
    19. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      510
    20. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      26
      508
    Aihe