Onko pakko tehdä veikkaustili

Anonyymi-ap

Eli tilasin tuon veikkauskortin, eli ensin piti rekisteröityä veikkauksen sivuilla ja nyt mulla on sitten joku ihmeen pelitili???. Voinko poistaa mokoman pelitilin kun en sellaista mihkään tarvitte? tarvittin vain tuon veikkauskortin kun muuten ei voi lotota.

4

733

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tiliä voi poistaa. Veikkaus -tili on kuin pankkitili, joka kerää historiaan kaiken mitä Veikkaukselta sillä kortillasi asiakkaana ostat. Sieltä näet sitten tiliotteet eli kuinka paljon minäkin vuonna hävisit. Nykyään et voi ostaa viime vuosituhannen tapaan anonyymisti lottoa, arpoja ja vakioveikkausta. Systeemi on hyvä. Et voi vahingossakaan enää pudottaa pelilappuasi taksin takapenkille, mistä se pyylevä vitsilinko, taksirenki löytää voittolappusi ja kuittaa rahat.

      https://www.youtube.com/watch?v=DMtGVDFvgTA

      Onnea peleihin - pelaa maltilla - suomalainen voittaa aina 😊

      • Anonyymi

        Isovelisysteemi on tärkeänä valvovinaan jotakin mutta toivoo, että pelaat viimeiset siemenperunasikin Veikkauksen surkeaakin surkeammalla palautusprosentilla varustettuihin peleihin.


    • Anonyymi

      Veikkauskortti on ollut nyt reilusti yli 10v. Ihmetyttää ettei pelitilastot ole kuin 12kk ajata. Olis parempi jos ne näkyisi vaikka kolme vuotta. Itselläni on koneella tilastoja yli kymmen vuoden ajata.

    • Anonyymi

      Mulla oli jo kalkkeerikuponkien aikana yli 30v sitten joskus kupongissa tilinumero ja on line aikana sellainen lappu jolla sai tilinemeron peliin. Veikkaksen peliti on ollut jo n. 15v. En oikein ymmärrä mikä siinä oman tilinumeron laittamisessa on hankalaa. Jos tulee ”miljoona” niin ei tarvitse etsiä mitään veikkauksen pisteeseen kun rahat kolisee tilille ja näet netissä pelin tarkastettuna.


      Mutta ei niin hyvää ettei jotain huonoa. Veikkaus tiedottaa isojen voittojen paikkakuntia liian tarkkaan. Se on eriasia jos voitto menee 130000 ihmisen kapunkiin isossa kauppakeskuksessa pelattuun peliin kuin 13000 ihmisen kuntaan nettipelaajalle tai k-markettiin. Veikkauksen pitäisi laittaa asiakkaan nettijuttuun asiakastietoon ruksi sille mitä asiakas haluaa julkiseksi. Itse en haluaisi omasta voitosta julkista. Pelaan omat pelit omassa netissä ja kuulun pienellä paikalla asuviin ihmisiin, ja minulla on todella ”tilaus’ vähän isommalle rahasummalle. Oma tilaukseni ei ole miljoona, mutta paisataa tonttua kuitenkin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      11056
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      92
      10522
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      5960
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4774
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3256
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3245
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2063
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      299
      1643
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1480
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1404
    Aihe