Eli tilasin tuon veikkauskortin, eli ensin piti rekisteröityä veikkauksen sivuilla ja nyt mulla on sitten joku ihmeen pelitili???. Voinko poistaa mokoman pelitilin kun en sellaista mihkään tarvitte? tarvittin vain tuon veikkauskortin kun muuten ei voi lotota.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Ei tiliä voi poistaa. Veikkaus -tili on kuin pankkitili, joka kerää historiaan kaiken mitä Veikkaukselta sillä kortillasi asiakkaana ostat. Sieltä näet sitten tiliotteet eli kuinka paljon minäkin vuonna hävisit. Nykyään et voi ostaa viime vuosituhannen tapaan anonyymisti lottoa, arpoja ja vakioveikkausta. Systeemi on hyvä. Et voi vahingossakaan enää pudottaa pelilappuasi taksin takapenkille, mistä se pyylevä vitsilinko, taksirenki löytää voittolappusi ja kuittaa rahat.
https://www.youtube.com/watch?v=DMtGVDFvgTA
Onnea peleihin - pelaa maltilla - suomalainen voittaa aina 😊- Anonyymi
Isovelisysteemi on tärkeänä valvovinaan jotakin mutta toivoo, että pelaat viimeiset siemenperunasikin Veikkauksen surkeaakin surkeammalla palautusprosentilla varustettuihin peleihin.
- Anonyymi
Veikkauskortti on ollut nyt reilusti yli 10v. Ihmetyttää ettei pelitilastot ole kuin 12kk ajata. Olis parempi jos ne näkyisi vaikka kolme vuotta. Itselläni on koneella tilastoja yli kymmen vuoden ajata.
- Anonyymi
Mulla oli jo kalkkeerikuponkien aikana yli 30v sitten joskus kupongissa tilinumero ja on line aikana sellainen lappu jolla sai tilinemeron peliin. Veikkaksen peliti on ollut jo n. 15v. En oikein ymmärrä mikä siinä oman tilinumeron laittamisessa on hankalaa. Jos tulee ”miljoona” niin ei tarvitse etsiä mitään veikkauksen pisteeseen kun rahat kolisee tilille ja näet netissä pelin tarkastettuna.
Mutta ei niin hyvää ettei jotain huonoa. Veikkaus tiedottaa isojen voittojen paikkakuntia liian tarkkaan. Se on eriasia jos voitto menee 130000 ihmisen kapunkiin isossa kauppakeskuksessa pelattuun peliin kuin 13000 ihmisen kuntaan nettipelaajalle tai k-markettiin. Veikkauksen pitäisi laittaa asiakkaan nettijuttuun asiakastietoon ruksi sille mitä asiakas haluaa julkiseksi. Itse en haluaisi omasta voitosta julkista. Pelaan omat pelit omassa netissä ja kuulun pienellä paikalla asuviin ihmisiin, ja minulla on todella ”tilaus’ vähän isommalle rahasummalle. Oma tilaukseni ei ole miljoona, mutta paisataa tonttua kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791732
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo105705Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207654- 133628
- 51575
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä18549- 37546