Onko pakko tehdä veikkaustili

Anonyymi-ap

Eli tilasin tuon veikkauskortin, eli ensin piti rekisteröityä veikkauksen sivuilla ja nyt mulla on sitten joku ihmeen pelitili???. Voinko poistaa mokoman pelitilin kun en sellaista mihkään tarvitte? tarvittin vain tuon veikkauskortin kun muuten ei voi lotota.

4

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei tiliä voi poistaa. Veikkaus -tili on kuin pankkitili, joka kerää historiaan kaiken mitä Veikkaukselta sillä kortillasi asiakkaana ostat. Sieltä näet sitten tiliotteet eli kuinka paljon minäkin vuonna hävisit. Nykyään et voi ostaa viime vuosituhannen tapaan anonyymisti lottoa, arpoja ja vakioveikkausta. Systeemi on hyvä. Et voi vahingossakaan enää pudottaa pelilappuasi taksin takapenkille, mistä se pyylevä vitsilinko, taksirenki löytää voittolappusi ja kuittaa rahat.

      https://www.youtube.com/watch?v=DMtGVDFvgTA

      Onnea peleihin - pelaa maltilla - suomalainen voittaa aina 😊

      • Anonyymi

        Isovelisysteemi on tärkeänä valvovinaan jotakin mutta toivoo, että pelaat viimeiset siemenperunasikin Veikkauksen surkeaakin surkeammalla palautusprosentilla varustettuihin peleihin.


    • Anonyymi

      Veikkauskortti on ollut nyt reilusti yli 10v. Ihmetyttää ettei pelitilastot ole kuin 12kk ajata. Olis parempi jos ne näkyisi vaikka kolme vuotta. Itselläni on koneella tilastoja yli kymmen vuoden ajata.

    • Anonyymi

      Mulla oli jo kalkkeerikuponkien aikana yli 30v sitten joskus kupongissa tilinumero ja on line aikana sellainen lappu jolla sai tilinemeron peliin. Veikkaksen peliti on ollut jo n. 15v. En oikein ymmärrä mikä siinä oman tilinumeron laittamisessa on hankalaa. Jos tulee ”miljoona” niin ei tarvitse etsiä mitään veikkauksen pisteeseen kun rahat kolisee tilille ja näet netissä pelin tarkastettuna.


      Mutta ei niin hyvää ettei jotain huonoa. Veikkaus tiedottaa isojen voittojen paikkakuntia liian tarkkaan. Se on eriasia jos voitto menee 130000 ihmisen kapunkiin isossa kauppakeskuksessa pelattuun peliin kuin 13000 ihmisen kuntaan nettipelaajalle tai k-markettiin. Veikkauksen pitäisi laittaa asiakkaan nettijuttuun asiakastietoon ruksi sille mitä asiakas haluaa julkiseksi. Itse en haluaisi omasta voitosta julkista. Pelaan omat pelit omassa netissä ja kuulun pienellä paikalla asuviin ihmisiin, ja minulla on todella ”tilaus’ vähän isommalle rahasummalle. Oma tilaukseni ei ole miljoona, mutta paisataa tonttua kuitenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      260
      9077
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      312
      6299
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1380
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1311
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1111
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      79
      1005
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      889
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      788
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      708
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      696
    Aihe