Tuulivoimaloistako Virtain matkailuvaltti. Maailman korkeimmat voimalat varmaan vetävät turisteja ympäri Suomen.
Tuulivoimaa aina tarvitaan
10
501
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä turismi vähenee jos maisemat myllyillä raiskataan...
- Anonyymi
Kurjenkylän seutu on kieltämättä varsinainen turistirysä Virroilla...
Aina löytyy niitä, joille tuulivoima on syy olla tulematta Virroille tai muuallekaan. Väestöstä kuitenkin suurin osa suhtautuu tuulivoimaan neutraalisti, joten tuskin he jättävän KesäVirrat soi-konserttia väliin tai käymättä Killinkosken tehdasalueella jos Kurjenkylässä on tuulivoimaloita. Tuulivoimaloiden kylkeen on maailmalla myös rakennettu matkailukeskuksia kestävän kehityksen teemalla.
- Anonyymi
Tuulimylly museo voitais perustaa perinnekylään,kaikki myllyt jonoon pellolle.
- Anonyymi
tuulivoima kyllä pilaa ilmastoa kun muuttaa tuulen sähkksi ilmanlaatu huononeee
- Anonyymi
joo
- Anonyymi
Älkää virtoolaiset pilakko kaunista kotiseutuanne näillä helvetinkoneilla. Tuulivoimaloiden lähettyvillä ei viihdy ihmiset eikä eläimet,näistä ei ole kuin haittaa.
- Anonyymi
Nyt vasta puuhataan sääntöä, että tuulimyllyjä ei saisi rakentaa alle kahden kilmetrin etäisyydelle asutuksesta. Tähän saakka niitä on saanut pykätä miltei mihin vaan.
- Anonyymi
Rakennetaan tuulivoimala mökkikylä Kurjenkylään,vähän niinkuin lomasaari.⛄️🌧
- Anonyymi
En äänestä yhtään ehdokasta joka lähtökohtaisesti kieltää tuulivoiman rakentamisen.
Järki pitää olla mukana, mutta Virtain tapainen kaupunki on sen verran laaja, että kyllä sinne muutama voimalakin sopii.
Ehdoton ei, ei vain ole uskottavaa.- Anonyymi
Juuri näin. Virrat on pinta-alaltaan iso kunta mutta väkeä vähän, eli tilaa on mutta elinvoimaisuuden kanssa tunnelin päässä ei kauheasti valoa näy. Ehdoton ei tuntuu liian ahtaalta ajattelulta. Ei tässä tilanteessa olisi varaa sammutella mitään tunnelissa pilkottavaa valoa kokonaan. Tuulivoima, vaikka sitten pienemmässä mittakaavassa, saattaa tuoda mukanaan uusia mahdollisuuksia.
Kun se ehdoton ei vielä perustellaan varsin kyseenalaisilla väitteillä, niin ei ole minun ehdokkaani missään tapauksessa. Kyllä pitää olla kykyä erottaa faktat höpöjutuista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591154Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11840Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33517Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487