Stubb on koko aikuisikänsä toiminut diplomatian piirissä. Näin hän sanoi lähetyksen aluksi.
Sillä kokemuksella hän on haukkunut Putinin ja Trumpin julkisesti pataluhaksi. Koska Stubb lähtee käymään Valkoisessa Talossa?
Stubb latelee yksipuolista paskaa mitä meidän Mediapooli on valtamedian kautta syyttänyt.
Stubb on täysin pihalla realiteeteista. Hölösuu, joka johtaa Suomen tuhoon. Kyse on vain ajasta.
Ykkösaamussa Stubb
12
166
Vastaukset
- Anonyymi
Stubbin tulisi tutustua G.Sachsin puheeseen eikä lietsoa vihaa.
Stubb ei edes tajua, että Suomen alueen kautta on käyty useammin ase kädessä itään kuin sieltä on tultu tänne. Siitä huolimatta tuo joka on tällätty presidentin paikalle väittää Venäjän olevan jo 1300-luvulta Suomen uhkaaja. Tyypillistä Stuppin kaltaisille on se, että eivät näe matkaa omassa silmäkulmassa.
https://www.youtube.com/watch?v=YnBakiVQf-s&pp=ygUOZ2VvZmZyZXkgc2FjaHM=
Stubb on epäuskottava tyyppi, joka toistaa vain yksipuolista sairasta retoriikkaa ja pitää itseään diplomaattina. Uskomatonta. - Anonyymi
Stubbista ei ole johtamaan mitään. Korpaalien ei kannattaisi paljoa huudella. Se tiedetään mitä siitä seuraa.
EU on ottamassa roolia maailmansodan rakentajana. EUn olisi kasvettava aikuiseksi eikä siinä prosessissa meidän Kokoomuksen kakaroilla todellakaan pitäisi olla minkäänlaista sijaa. He toimivat vastoin demokratiaa ja sananvapautta Mediapoolin kautta.
Stubb ei tyhmyydessään tajua johtaneensa maatamme vararikon ja vaaran tielle yhdessä Kokoomuksen ja sen eturyhmien kanssa.
Muutama vuosi sitten meillä puolustubudjetti oli noin 3,5 mrd. Kokkarien typeryyden vuoksi se on kolminkertaistumassa kun 2027 käytämme jo yli 10 mrd euroa.
Stubbin esiintyminen on alentavaa ja maamme etujen vastaista. Tulemme siis tuon mukaan seisomaan Ukraina tukena katkeraan loppuun saakka.
Stubb lupasi Ukrainalle 25-30 miljardia Ukrainan jälleenrakentamiseen seuraavan 10 vuoden aikana. Lainarahalla se rahoitetaan. Tällä Stuppi ostaa suosiota kuten Marin teki heittelemällä varojamme ympäri maailmaa. - Anonyymi
Stubbin mukaan DCA sopimus pitää.
Ruotsissa tutkitaan mahdollisuutta irrottautua siitä.
Stubb ei USA -uskossaan ymmärrä mitään. CIAn aivopesemä puppe.- Anonyymi
Valehtelet Ruotsin tutkimisista. Sovitaanko, että et ole oikea taho kertomaan Ruotsin valtion aikeista.
Pysy vaan siellä Nevan varrella ja juo kraanasta tulevaa giardiasis lietettä.
- Anonyymi
Onneksi meillä on vahva armeija mutta valitettavasti maan johdossa Stubb.
Tuo vie meitä kohti tuhoa.- Anonyymi
Armeijamme luffi. Muutamassa mnuutissa Vo Venäjä tuhota isot kaupungimme ohjuksin!
- Anonyymi
Stubb ja hallitus tekevät yhteistyössä Suomen tuhoamista ja lisäksi koko Euroopan.
Tähän mennessä jo suomalaiset on vedetty mukaan sotaan, johon meillä ei ole osaa eikä arpaa.
Sen seurauksena suomalaisten jokapäiväinen elämä on vaikeutunut monin tavoin, eikä toivoa ole näkyvissä.- Anonyymi
Paljonko olemme menettäneet rahaa vain siksi että noudatamme Venäjän kauppasaartoa? Kaikki tuo menetys korvataan velkarahalla, joka tarkoittaa sitä että saksan pankit saavat Suomen pahemmin pihteihinsä. Luonnonvarat lähetetään kohta halvalla keski eurooppaan. Siis se vähä mitä niistä enää jäljellä.
- Anonyymi
Olet joko Putinin trolli tai henkisesti ja älyllisesti sen verran jälkeenjäänyt, että oikeasti uskot siihen, mitä kirjoitit. Tässä ei ole kyse mielipiteistä vaan yksinkertaisesti olet väärässä.
- Anonyymi
Kyllä hävetti Stubin Zelenskin nuoleskelu! Tuhoaa Venäjäsuhteemme. Nyt jo Usaakin.
- Anonyymi
Taas Pietarin trolli dissaa.
Stubbin ei kannata edes harkita käytiä Jenkeissä pitkään aikaan.
Vielä vähemmän kutsua psykoseko Trump tänne.
Vänce kuin klooni Medvedevistä pelkkä räkyttäjä. - Anonyymi
Trump alkaa sekoilla.
Kysyi Brittipääministeriltä sanoiko hän tosiaan Zelenskyin olevan diktaattori!
Ei edes muista mitä kirjoitti somessa?
Vaihtoehto B Trumpan some tili kaapattu😀.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude27415346Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy14110594Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1109442Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole688367IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti1668170Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump297755Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1866615Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1936343Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri355948Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla265252