Persut eivät enää peittele venäjämielisyyttään

Amerikan persun innoittamina Suomen persut ovat tulleet ulos kaapista venäjämielisyytensä kanssa.

Tämä on äänestäjienkin hyvä havaita näin ennen vaaleja.
23219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

  • Viimeksi eli pari kuukautta takaperin vasukot huusivat rajat auki, sotaa käyty jo 2014 rimiltä asti ja täysimittaista 3 vuotta, aikaikkuna vasulle/kepulle.
    https://yle.fi/a/74-20139855

    Äänestä

  • Onko vasut-keput jo tuon 15 miljardi avustuksen putinille unohtaneet, tuttuja nimiä päättämässä suomalaisten rahoista.
    https://yle.fi/a/3-12650920

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Onko vasut-keput jo tuon 15 miljardi avustuksen putinille unohtaneet, tuttuja nimiä päättämässä suomalaisten rahoista.
    https://yle.fi/a/3-12650920

    Pettääkö muisti ????

    Fortum myi Uniperin.

    Sipilän hallitus (kepu, persut, kokoomus) päästi Fortumin Venäjälle ja Saksaan, Tuppuraisenko ne jäljet olisi pitänyt korjata ja miten?

    Fortum maksoi Tuppuraisen myöntämän tuen takaisin, ja vakuusrahoja ei taidettu edes nostaa.

    Milloin persut ja kokoomus maksavat takaisin aiheuttamansa vahingon, kun sallivat Fortumin ottaa järjettömiä riskejä?

    Eivät tietenkään koskaan, köyhillä sekin maksatetaan, samalla kun jaellaan itselle veronalennuksia ja otetaan lisää velkaa.

    Äänestä

Persut ovat eduskunnan ainoa venäjämielinen puolue.

Äänestä
  • Näin on. Ainoa puolue, joka haluaa neukuille viisumivapauden on persulit. Joka asiaa epäilee niin lukekaa tavion ohjelmasta. Joka ryssiä maahan haluaa maksakoon kustannukset.

    Äänestä

Yrittäkää nyt päättää jo että ovatko Persut venäjämielisiä vai natseja? Molempia ei voi olla.

Äänestä
  • Vihreät natseja, vasurit venäjämielisiä, ja yhdistelmästä tulee natsikommareita?

    Äänestä

Sdp perustettu 1918 Venäjällä, mihinkäs koira karvoistaan pääsee, ei mihinkään?

Äänestä
  • Putinin käkinähän nuo persut nykyisin toimivat. Persuilla on ihan sama arvomaailma kuin Putinilla. Vai oletteko joskus kuuleet persujen esim. moittivan venäläistä kulttuuria rappiosta?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Putinin käkinähän nuo persut nykyisin toimivat. Persuilla on ihan sama arvomaailma kuin Putinilla. Vai oletteko joskus kuuleet persujen esim. moittivan venäläistä kulttuuria rappiosta?

    Eikös demari ole piraattivenäläinen?

    Äänestä

  • Taas koulupudokkaalla puutteita historiassa :)))

    SDP perustettiin 1899 Turussa.

    Turku ja koko suomi oli tuolloin osa Venäjän Suuriruhtinaskuntaa.

    Äänestä

kumarra sinä vain fenatnyyli floydille ja maksa muiden velat !

Äänestä

Yhdet ja samat skitsot avaukset 365vrk vuodessa valtavilla toistomäärillä ja yhdet ja samat skitsot monologit jokaisessa viestiketjussa 365vrk..

Äänestä
  • Kopiopersun kaaliin on laskeutunut täydellinen pimeys. Ullatus?

    Äänestä

  • Ehkä sinun kannattaisi hankkia joku toinen harrastus.
    Olisiko piristävä Zumba sopiva sinulle :))

    Äänestä

Nyt menee Persuilla huonosti ja ihan syystä.

Äänestä
  • Kaikki persuille annetut äänet satavat suoraan Putinin laariin. Naamioiden aika on ohi.

    Äänestä

  • Miksi te persut rakastatte Putinia?

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Miksi te persut rakastatte Putinia?

    Amerikan persu, Kremlin persu, Unkarin ja Turkin persut jakavat saman käsityksen maailmasta kuin eurooppalaiset laitaoikeistopuolueet, joihin Suomen persutkin kuuluvat.

    Nämä tyypit palvovat diktaattoreita.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Miksi te persut rakastatte Putinia?

    Persut on tottuneet ihailemaan mielipuolia.

    Äänestä


Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Amerikan persun innoittamina Suomen persut ovat tulleet ulos kaapista venäjämielisyytensä kanssa.

Tämä on äänestäjienkin hyvä havaita näin ennen vaaleja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu