Vinon yläpohjan eristys

Pysyykö puhallusvilla paikoillaan vuosien saatossa vinossa yläpohjassa tuulensuojalevyn ja kosteussulun välissä? Meille on piirretty vinoon yläpohjaan pelkästään puhallusvillaa kannattaisiko kuitenkin tehdä vinot kohdat levyeristeillä?
1855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

meillä laitetaan vaakakoolaukset käyttullakkokattotuolien lapepalkkien alle. Siitä syystä, että saadaan riittävästi tilaa villalle. Mutta samalla villa saa ikäänkuin "tikkaat"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmäkalle kirjoitti:

Pysyykö puhallusvilla paikoillaan vuosien saatossa vinossa yläpohjassa tuulensuojalevyn ja kosteussulun välissä? Meille on piirretty vinoon yläpohjaan pelkästään puhallusvillaa kannattaisiko kuitenkin tehdä vinot kohdat levyeristeillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu