Zelenskyin pukeutuminen

Anonyymi-ap

Sotaa käyvän maan presidentin pukeutumista ei ymmärtäneet amerikkalaiset toimittajat eikä maan presidentit.
Itse satun ymmärtämään syyn. Zelenskyin elämä on vaarassa joka hetki, Kremlin määräämä tappo uhkaa kaikkialla. Siksi hänen on kyettävä nopeasti pukeutumaan luotiliiviin. Rippipuvun takin päälle sitä ei ole mielekästä pukea.
Sotaa käyvien valtioitten päämiesten pukeutuminen on historiallisesti ollut sotatilasta kertovaa. Usein juuri suojautumisen vuoksi. Arafatin pukeutuminen oli monipuolinen sovellus. Takki lähti aukeamalla selkäpuolelta ja paita oli piston kestävä. Päässä oleva rätti ja kaulaliina olivat nopeasti pään ja kaulan suojaksi muuttuvia.
Näin oli tosi kohtuutonta ja loukkaavaa kysyä Zelenskyiltä omistaako hän pukua.
Valitettavasti millään pukeutumisella ei voi median edessä suojautua ilkeiden narsistien tarkoitusperäiseltä ja suunnitellulta vi##uilulta.
Tuskinpa enää minkään maan päämies viitsii vaivautua tapaamaan vakavan henkisen sairauden syömää sekopäätä.
Nyt USA on yksin Venäjänsä kanssa ja alisteinen Putinin tahdolle.

10

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pelellä pellen puku. Tuli takki auki jenkkeihin ja vaihtunutkin johtaja!

      • Anonyymi

        Suosittelen sinua astumaan Zelenskyn asuun ja 3 vuotta jatkuneen hyökkäyssodan todellisuuteen.
        Luulen että olet läjät housuissa jo pelkästään kun katsot kuvia hävitetystä maasta.
        Täällä leikit kovaa jätkää mutta luuserilta vaikutat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suosittelen sinua astumaan Zelenskyn asuun ja 3 vuotta jatkuneen hyökkäyssodan todellisuuteen.
        Luulen että olet läjät housuissa jo pelkästään kun katsot kuvia hävitetystä maasta.
        Täällä leikit kovaa jätkää mutta luuserilta vaikutat.

        Tohtori Tornado tiesi.. https://www.youtube.com/watch?v=HrD3aKi3rfM


      • Anonyymi

        Vai, että pellen puku. Koeta itse sopeutua kolmivuotiseen ympärivuorokautiseen paineeseen, jota tulee joka suunnasta. Painetta ei vähennä tieto Kremlin salamurharyhmien olemassaolosta.
        Zelenskyissä on vahvuuksia kymmenkertaisesti verrattuna Trumpiin ja perseennuolijaansa Vancen verrattuna.


      • Anonyymi

        "Pelellä pellen puku..."
        Sinä olet r..ssä ja tämän keskustelun pelle, ja tuossa Valkoisen talon tapaamisessa ne kaksi muuta herranketkulaa ne todelliset pellet olivat.
        Zelenski on todella sitkeä ukko ja oikealla asialla.
        Onneksi britit korjasivat tilannetta välittömästi ja EU tulee laajentamaan tukipohjaa.
        Kaiken huippuna kuningas Charles III haluaa tavata Zelenskyn. Mahtaneekohan Trump tajuta, että on loukkaus kun Zelensky pääsee kuninkaan luokse ennen Trumpia?

        Eurooppa seisoo Ukrainan tukena ja jenkit saavat painaa päänsä entistä syvemmälle omaan peräsuoleensa ja ratsastella preerioillaan niin kauan kuin haluavat, ja rahat riittää.
        USA ei tule pärjäämään taloudellisesti Venäjän ja muutamien pienten perseennuolijoiden tuella, koska Kiinalla on vahva ote Venäjästä. Venäjä on valmis pettämään USA:n tilaisuuden tullen. Kiina on nykyisellään on paljon kyvykkäämpi uudistuja kuin USA ja sillä on huomattava jalansija mm. Afrikan alueella.
        Elon Musk ja Trumpin "nuket" ovat muodostumassa todelliseksi ongelmaksi. Trumpin johdolla USA:lle tulee käymään todella kälysesti.


    • Anonyymi

      Pukukoodi:

      sotaa käyvän maan edustajat eivät saa olla puvussa.

      Rauhassa elävän maan päättäjät täytyy olla puvussa.

      Helppoa kun tietää.

    • Anonyymi

      Eikö republikaanien puolueesta tuota paZkaa parempaa löytynyt.
      Veikkaanpa, että Trump ei ole presidenttinä täyttä kautta. Joko alennus takaisin lukutaidottomaksi kiinteistöhuijariksi tai ylennys autuaitten portin ohi helve##iin. USA:n kansa toteuttaa. Kuten niin monesti ennenkin.

      • Anonyymi

        Tätä kauden katkeamista veikkailee jo repujen puolueessa jo useampikin. Muskille on kaavailtu oikeudenkäyntiä ja jopa vankeutta. Syy; vehkeily valtiota vastaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tätä kauden katkeamista veikkailee jo repujen puolueessa jo useampikin. Muskille on kaavailtu oikeudenkäyntiä ja jopa vankeutta. Syy; vehkeily valtiota vastaan.

        Trumpin osalta kaksi napsua oikealle ja tulosta tulee.


    • Anonyymi

      "Pellen puku" on hänen rooliasunsa/tavaramerkkinsä, ei sillä ole mitään tekemistä rintamaolojen kanssa.
      Olisi toki kohteliasta pukeutua asiallisesti kutsuvieraana ja merkittävän asian neuvottelijaosapuolena, se kuuluu jo alkeellisimpiin käyttäytymissääntöihin.


      Monikohan on katsonut hänen suositun näytelmänsä "Kansan palvelija", siinä hän esittää diktaattoria.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      7160
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      198
      2528
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      102
      1967
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1527
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1079
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      990
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      959
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      863
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      729
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      718
    Aihe