Uuden 9-3:n hinta alkaen 219 000 SKR

http://www.aftonbladet.se/vss/bil/story/0,2789,164321,00.html

Eli Suomessa ei taideta alle 200 000 FIM:n mennä
:((
2597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Uusi 9-5 tulee maksamaan varmaankin n. 45 000 - 50 000 euroa, nyt olisi pienemmälle Compact 9-2 Saabille käyttöä.

Äänestä
  • Ainahan sitä voi ostaa Suomessa valmistetun 9-3 Classicin (2.0t 150hv). Hinta on varmaan jossain 28000-30000 €:n tietämissä. Ellei tapahdu "ihme", ja autoverouudistus uloteta myös uusiin autoihin esim. vuosittaisten käyttömaksujen "avulla" ja näin uusien autojen autojen hinta alenisi, kun auton oston yhteydessä ei tarvitsisi enää maksaa kertaluontoista autoveroa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hemu kirjoitti:

http://www.aftonbladet.se/vss/bil/story/0,2789,164321,00.html

Eli Suomessa ei taideta alle 200 000 FIM:n mennä
:((

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu