Työnantaja pakottaa kuntavaali ehdokkaaksi

Anonyymi-ap

Listoilla on henkilöitä jotka työnantaja on vaatinut ehdokkaaksi. Sanoisin, että aika mautonta ja melkoinen riman alitus! Näin meidän Loimaalla.

9

593

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No en nyt ihan tohon usko.ketään ei voi pakottaa ehdokkaaksi.

    • Anonyymi

      Rikos jos noin on.e

      • Anonyymi

        Vaikuttaa aika selvältä työnantajan kiristykseltä. Ajoja ei tule, jos valitset jonkun muun konklaavin!


    • Anonyymi

      Asialliset puolueet eivät ota listoilleen ellei pyrkijä ole tosissaan liikkeellä. Joissain puolueissa taas ehdokkaaksi kutsutaan, ei pyritä. Toki on kaikenlaisia konklaaveja, jotka kirjavuudeltaan muistuttavat paremmin kylähullujen kokoontumisajoja.

    • Anonyymi

      Bersut jälleen kerran bersuilemassa.

    • Anonyymi

      Työnantaja ei vaadi ketään ehdokkaaksi. Viestisi on melkoinen riman alitus.

    • Anonyymi

      Just näin

    • Anonyymi

      Parempi, ettei lääkäreitä aluevaltuustoon äänestä ja tuskin kannattaa kaupungin palkollisia kuntavaaleissakaan äänestää kun heillä saattaa olla estoja omaa oksaa sahata vaikka säästötarpeita olisi.

      • Anonyymi

        Todella hyvä pointti 👌

        lajijasuris


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      152
      10997
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5250
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1584
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1270
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe