Keskusta jyräsi ohi

PS:n syöksy jatkuu, kannatus enää vähän yli 10 prosenttia

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011078664.html
20262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Perussuomalaiset ovat tehneet hyvän työn Kokoomukselle, nyt sitten näytetään se mihin jokainen puolue joka on ollut Kokoomuksen kanssa hallituksessa saa tuntea nahoissaan. Kuitenkin oikein Persuille ja Purralle että tulevat häviämään vaalit, niin härskiä päätöksiä ovat tehneet.

Äänestä
  • Hyvä kommentti. Asiaa kirjoitat!

    Äänestä

Pientä ehdokasmäärää voi paikata nimekkäillä ehdokkailla. Eikö persuilla ole se dobingista kärynnyt nyrkkeilijä?

https://yle.fi/a/74-20147527

Äänestä
  • Aivot muussina. Sopii persuksi.

    Äänestä

  • Ja iranilaistaustainen, venäjämielinen trump-fani, joka kertaalleen potkiitiin ulos persuista.

    Äänestä

Keskusta on paljon parempi puolue kuin persut. Ei ihme, että porukka palaa keskustaan.
Tollopersuista saatu tarpeeksi niin valtuustoissa kuin alueilla. Eduskunnasta puhumattakaan.
Persu ulos!

Äänestä

mitäs yle kertoi trumpin mahdollisuuksista 🤣

Äänestä

PS alle10% seuraavissa eduskuntavaaleissa.

Äänestä

Kun muistetaan, miten viime EU-vaaleissa PS:n vaalitulos romahti gallupennusteeseen verrattuna, niin ilmassa puhaltavat hyytävät tuulet PS:lle.

Äänestä
  • Samoin kun muistellaan viime Pressanvaaleja, kun GALLUPIT lupasi Demareille liki 20% lopputulos olikin 4,3%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Samoin kun muistellaan viime Pressanvaaleja, kun GALLUPIT lupasi Demareille liki 20% lopputulos olikin 4,3%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Gallupit ei lupaa mitään !!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Samoin kun muistellaan viime Pressanvaaleja, kun GALLUPIT lupasi Demareille liki 20% lopputulos olikin 4,3%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Persulla huono muisti? Kuinkas Pekka Haavisto saikaan suuremman kannatuksen kuin Jussi Halla-aho?

    Äänestä

"PS:n syöksy jatkuu, kannatus enää vähän yli 10 prosenttia"

Eli kannatus on suunnilleen sama kuin edellisessä kunta ja aluevaaleissa!!
Hallitusvastuu laskee aina kannatusta!!

Äänestä

Keskusta menettelee muuten mutta kun siellä on niin paljon lestadius hihhuleita ja ne on sisäpiiriläisiä kuin juutalaiset

Äänestä
  • Raamattuvyöhykkeellä menestyy kokkarit ja jeesustelijat.

    Äänestä

Sitä suuresti ihmettelen että persujen kannatus on sentään vielä roheat 10 %. Luulisi että petoksiensa jälkeen kannatus olisi enää max. 1 %. Kertonee siitä että joitain ihmisiä on helppo vetää retkuun kerta toisensa jälkeen.

Äänestä
  • Persukannattaja on kuin hakattu akka, joka palaa yhä uudestaan hakkaajaukkonsa luo.

    Äänestä

Pettyneet persut menevät takaisin vihreisiin ja kepuleihin.

Äänestä
  • Ja vasureihin.

    Äänestä

Kuten joskus jo aiemmin sanoin, purikka tekee tästä Sievi ja gollegehousu puolueesta 5% puolueen. Ja näinhän se näköjään menee. Kohta, taas jälleen kerran persupuolue on menneen talven lumia.. Ei Timo Soini ollut väärässä..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

PS:n syöksy jatkuu, kannatus enää vähän yli 10 prosenttia

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011078664.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu