miksi vakavia seksuaalirikoksia tapahtunut juuri SDP jäsenien johdosta?

Anonyymi-ap

Ylellä eilen Viimeien sana-ohjelmassa Ruben Stillerin tuomitsi PS:n ehdokkaiden ja jäsenten rikoksia ja että niistä pitää kertoa vaalien alla tarkemmin. Aiheena oli Vornanen, jolla ei edes ollut sitä rikostaustaa. Uskon jos tapahtuneita rikoksia ja tuomioita reviteltäisiin tasapuolisesti julki, niin tappio lankeaisi eniten Stillerin edustamalle SDP:lle.

Tein itse tutkivaa journalismia jo viime hallituskaudella, kun media syytti julkisesti PS:n olevan rikollisempia kuin muiden puolueiden jäsenet.

Nyt kun sama malli jatkuu ja PS ovat kuulemma rikollisempia kuin seuraavat neljä puoluetta yhteensä, mutta ei kerrota, mitä rikoksia on tilastoitu? Koostuvatko ne kuinka paljon: sakoista, kirjapitorikoksista tai kyseenalaisista kiihotustuomioista?

Etsiessäni löysin kuitenkin vakavia rikoksia eniten juuri SDP:n jäsenien tekeminä ja en muista kertaakaan median kyselleen SDP puoluejohdolta, tuomitsevatko he tämän tai miksi vakavia seksuaalirikoksia tapahtunut juuri SDP jäsenien johdosta?

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jouni-jamsa/sdp-on-vakavien-rikosten-ykkospuolue/

11

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki tietää että Stiller on demari, sdp.
      Kaikki tietää myös että hän vihaa Halla- ahoa koska on itse tyhmempi kuin Jussi.
      Akateemisesti koulutettua sapettaa häviö televisiossa.

    • Anonyymi

      Eihän vihervasemmistoalinen toista vihervasemmistolaista syytä , jep se on aivan totta että sdp:stä pahimmat rikolliset löytyvät, pedofiilit ym. rahan kavaltajat. Sekä myös vasemmistoliitosta löytyy jonkun verran näitä pedofiilejä!!

    • Anonyymi

      Riku pirinen on yksi tapaus josta yrittä demarit painaa villaisella!!

    • Anonyymi

      Persu yrittää peitellä omien rikollisista taustaa ja tekoja.

      • Anonyymi

        hommaa tollisko lista jossa enemmän rikoksia kuin tuossa Jämsän kokoamassa?

        faktaa kehiin

        päivitetään myös demarien lista?


      • Anonyymi

        Ei persu peittele mitään, se on vähän anarkistille huono asia jos ei töitä tee, mutta ei myöskään kannata ruokkivaa kättä purra!! Loiseläjät!!!!!!!!!!! Nyky anarkisti, feikki kommunistista ei ole päivääkään työtä tehnyt mutta valmis muita arvostelmaan, koska it se ei osaa tehdä mitään


    • Anonyymi

      Media, tässä tapauksessa eritoten YLE, tuntuu tosiaan suojelevan SDP:tä huonolta maineelta ja julksiuudelta. Tuoreimpana esimerkkinä SDP:n nouseva sateenkaari poliitikko Riku Pirinen joka jäi Saksassa kiinni erittäin väkivaltaisen lapsipornon hallussapidosta. YLE ei kertaakaan yhdistänyt häntä demareiden tai pyytänyt kommenttia SDP:n johdolta siitä miksi puolue ensin päätti ja yritti salata koko tapahtumaketjun.

      Ilmeisesti YLE tekee kaikkensa että SDP voittaa kevään vaalit ja siihen kuuluu jopa pedofilian vähättelyä ja piilottelun normalisointi?

      Sillä kyllähän tuo pahalta näyttäisi jos YLE uutiset kysyisi suoraan Tytti Tuppuraiselta tiesikö tämä puoluetoverinsa lapsipornosta ja miksi SDP päätti salata tapahtuneen? Voisi mennä Tyttin "germaofiili" Tuppuraisen naama vähän irvistykseen ja äänimäärä kevään vaaleissa tippua?

    • Anonyymi

      hysstrea

    • Anonyymi

      yhdessä moktar gubta sdp kehuja

    • Anonyymi

      Demareista löytyy paljon rahan kavaltajia ja pedofiilejä ym.

    • Anonyymi

      asada

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      371
      12385
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5427
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2665
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      910
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      872
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      746
    Aihe