Yhdenvertaisuusvaltuutettu Stenman on vihervasemmistolainen virassa politikoija, jolla on vakavinta mahdollista mädätystaustaa. Stenman on työskennellyt aatteellisesti pakolaisten passivoimiseksi ja nyt käyttää vihervasemmistolaista aatettaan perussuomalaisten lyömiseksi. Yhdenvertaisuusvaltuutettu Stenman pitää erottaa tehtävästään ilmiselvän puolueellisuuden ja ammattitaidottomuuden vuoksi.
Stenmanin aatteellisuus haittamaahanmuuton suhteen käy esille tämän aikaisemmista työpaikoista maahanmuuttojohtajana ja toiminnanjohtajana suomen pakolaisneuvonta ry:ssä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kristina_Stenman
Stenmanin aatteellisuus haittamaahanmuuton suhteen käy esille tämän aikaisemmista työpaikoista maahanmuuttojohtajana ja toiminnanjohtajana suomen pakolaisneuvonta ry:ssä.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Kristina_Stenman
Vastaukset 46
Vanhimmat
Päinvastoin: alansa ehdotonta kärkeä asiantuntemukseltaan. Ministeri Rantanen pitäisi asettaa syyteeseen valtakunnanoikeudessa selvästä velvollisuuksiensa vastaisesta toiminnasta. Ks. tark. perustuslaki 114 - 116 §.
Persuilla alkoi jälleen muiden syyttely.
Ja yhdenvertaisuusvaltuutetun maalittaminen, tottakai.
se on marriinin syy
On siinäkin niin turha virka kuin olla voi. Hyvää päivää vaan
No, varmasti on perussuomalaisten mielestä. PS:n tavoittena olisi Suomen kansallisten etujen tehostamisviraston perustaminen, jos he saisivat itse päättää.
Eikö sille akalle voi joku keksiä kykyjä vastaavaa tekemistä. esim apulais kadunlakaisija..
Höpö, höpö. Kyllä se persuministeri on virheeseen syvistynyt.
Turha itkeä, persu, kun on huonot housuissa!
Sinimustaksi sinä ap olet kova poika vassareita halailemaan. 🥱
Kirjoita nyt vielä avaus siitäkin, minkälainen vääryys sekin oli, kun ps vastusti vassarin ehdotusta tuoda islamia yo kirjoituksiin?
Oliko ainoa saavutus hallituksessa?
"Islamia yo-kirjoituksiin esittäneen opetushallituksen pääjohtaja on vasemmistoliiton aktiivi ja vasemmistoministerien entinen poliittinen avustaja"
https://www.suomenuutiset.fi/paivan-pointti-islamia-yo-kirjoituksiin-esittaneen-opetushallituksen-paajohtaja-on-vasemmistoliiton-aktiivi-ja-vasemmistoministerien-entinen-poliittinen-avustaja/
Nyt kannattaisi myös selvittää kuka on tämän äärivasemmistolainen virkamiesnimityksen äiti ja rahoittiko hän todella Li Anderssonin vaalikampanjaa niinkuin tänään on X-twitterissä ja muussa sosiaalisessa mediassa väitetty. SIllä jos ne väitteet pitävät paikkaansa niin eikö sitten ole kysymys ostetusta virkanimityksestä ja poliittisesta korruptiosta?
"Taas joku nainen on kehdannut tehdä työtään ja olla perustellusti eri mieltä kuin persut, ja saanut persujen aiheettoman kaunan niskaansa. Persujen sananvapauskäsitys taas konkretisoituu: persut saavat sanoa mitä tahansa valhettakin mutta kukaan ei saa sanoa persuille mitään vastaan, ei edes faktoilla perustellen. Putinin ja Trumpin henki haisee persujen touhuissa."
Ei ole mikään penaalin terävin kynä tämä sinimustia ihaileva trolli joka tekee vuoden jokaisena päivänä s24:lla kaikille enemmän kuin selväksi kuinka persut eivät ole natseja vaan persuista pihalle potkittujen natsien vihan ja vainon ykköskohde. Mamujen ja vihervasuri mamuhalaajien sijaan..
Ainoa oikea ratkaisu on lakkauttaa vihervasemmistolaisten keksimiä ja koko Suomelle vahingollisia suojatyöpaikkoja , kuten nyt tuo "yhdenvertaisuusvaltuutetun" virka.
Laittomasti maahan tunkeneille järjestellään "yhdenvertaisuutta" !
Saisinko minä tai kukaan muukaan suomalainen yhdenvertaisuuden mistään muslimimaasta, vaikkapa Saudi-Arabiasta ?
Öyhön öyhön. Persut jäivät kiinni laittomuuksista ja nyt öyhöttävät. Tällä metelillä he haluavat vain peitellä sitä, että kannattavat ja ihailevat Trumppia eli Putinia, kuten esim. heidän lehtensä, SU:n, viimeaikainen kirjoittelu osoittaa.
Kerropa haittapersu, miksi haluat Suomeen Trumpin ja Putinin systeemit?
Sitä parempaa perussuomalaista sananvapautta? Tukitaan suut, jotka uhkaavat perussuomalaisia näkemyksiä?
Kiihkoluonteinen vihevassari viranhaltijana ja lopputulos ei voi olla muuta kuin riitelyä.
Sisäministerin olisi suotavaa tarjota ohjausta alaiselleen, joka hyppii ministerin silmille. Ohjauksen lisäksi on syytä tarkistaa tarviiko uutta viranhaltijaa hakea lainkaan, vai voidaanko koko virka lakkauttaa.
Miksi persujen ei tarvitse noudattaa lakeja? Onko tumppilaisuus Suomessa jo niin pitkällä?
Persuista pihalle potkitun, sinimustia fanittavan ap:n kanssa väittely on sama kuin yrittäisi pelata shakkia pulun kanssa: Se kaataa nappulat, paskoo pitkin lautaa ja lopuksi vielä lentää laumansa luokse ja väittää voittaneensa.
Poistettuaan sitä ennen ylläpidon suojista viestit joissa hänelle s24 ammattitrollille fiksummat lyö jauhot suuhun.
Kun persut maalittavat, miksi he aina maalittavat naisia?
Naisviha on olennainen osa nykypersuilua. Ja tilanne vain synkkenee. Valitettavasti.
Ei tässä maassa muut tee typeryyksiä kuin vihervasemmistolaiset naiset.
Mieti sitä misogynisti ap joka kirjoitat tänäänkin kymmeniä avauksia joissa maalitat Purraa..🥱🥱
Tuo väite ei sitten minkäänlaista faktantarkista. Eli on pelkkää antipersun satuilua. Tai oikeastaan mikä pahempaa tökerö yritys peittää hänen itsensä ja tovereidensa oma valtava naisviha.
Mitäs sitä antipersulle muuta? Sen lisäksi että vttuilet taas antipersulle joka olet sinä itse. Poistaen muiden viestit joissa se tedetaan..😁😁
"Jiri Keronen kuristi puolisoaan, virtsasi julkisella paikalla ja poltti kannabista – PS otti ehdolle"
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c971bd5d-44c5-4815-8043-42fb6193c9ca
"”Avioliitossa ei voi tulla raiskatuksi” - lakia uhmaavalla kannanotollaan pahennusta aiheuttanut perussuomalainen selvisi ”vakavalla varoituksella”"
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/201809102201189918
"”Miehetkö kuitenkin määräävät taustalla?” – Naisia tavoitteleva perussuomalaiset leikkasi naisjärjestöltään liki koko rahoituksen"
https://yle.fi/a/74-20010117
Tarvitsetkos lisää todisteita?
Montako sataa lehtijuttua sinä ap olet tänään massapostannut itsellesi? Rutiini minkä toistat "vain" vuoden jokaisena päivänä pakkomielteisesti..🥱🥱
Ottiko persureppana osumaa, kun itse asian sijaan käänsit sanansäiläsi kohti toista kommentoijaa?
Se on persulla taas kova harmi päällä. Tavaapa vähän aikaa Suomen uutisia, josko se siitä helpottuisi.
Ja ei vanhusten kohtelukaan ole ihan perustuslain mukaista. Törkeää syrjimistä.
Pörriäiset hinnoitteli itsensä ulos minkä takia esim. kepulaiset maakuntapomoina ei anna vanhuksia edellisten hoidettavaksi koska kepujen maakuntamalli pakotti ne tekemään säästöjä maakuntaliitoksilla uhkaillen jos ne jää tekemättä. Aateveljien ja -sisarten eduskunnassa syyttäessä edellisestä... hoh hoijjaa ...istuvaa hallitusta.
Kristina Stenmanin puolue on RKP.
yksi kaappiäärivassareista. Biaudetin jne .tavalla
Äänesti tänään "yllättäen" ainoana hallituspuolueen edustajana ulkomaalaislain tiukennuksia vastaan demarien, vihreiden ja vassarien tavalla.🤬🤬
Me persut kun pääsemme valtaan niin silloin loppuu kaikenlaiset turhat virkabyrögratiat ja muut sen sellaiset wokejutut. Woke alas ja Fasismi kunniaan.
"Die fahne hoch...."???
https://www.memecreator.org/static/images/memes/3709607.jpg
Siinä on luettavissa peruSSuomalaista liturgiaa puhtaimmillaan: vihervasemmistolainen, haittamaahanmuutto, mädätys, pitää erottaa... Ja päälle maalitusta wikipedia-linkin avulla. Kaikissa muissa puolueissa vastaaviin syytöksiin suhtauduttaisiin vakavasti, mutta peruSSuomalaiset uhriutuvat ja raivostuvat. Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa, niin se vain on.
🔵⚫ 卐 🤡
Miksi viher,- ja äärivasemmisto vihaa Suomea ja pohjoismaista hyvinvointiyhteiskuntaa niin paljon että haluaa muuttaa ne islamilaisiksi kalifaateiksi? Mikä saa vasemmiston vihaamaan tätä nykyistä systeemiä ja yhteiskuntaa niin paljon että haluavat tuhota sen?
Siinä kunnon aivopieru.
Persuillahan ei ole muuta kuin dystopiasatunsa, joilla yrittävät pelotella kansalaisia saadakseen itselleen kannatusta. Kuten itse Hitlerin käsikirjasta omaksuttua toiminta-ajattelua:
"Emme välitä vaikka ihmiset halveksivat meitä, kunhan he pelkäävät meitä."
Petospersuilun toinen sääntö:
"Voittajalta ei koskaan kysytä, kertoiko hän totuuden." -Adolf Hitler-
Kommunisti, Kommunsiti vai kommuniti?