Melkoiset kumitissit näyttää olevan daamilla. Mitäs palsta on mieltä?
Rattimiehellä uusi nainen??
Anonyymi-ap
781028
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 78
Vanhimmat
Kiinnostaako itse mies vai miehen rahat tuota yli kolmekymmpistä naista Ylivieskasta? Kas siinä kysymys.
Jos se nainen on Sofian entisiä koulukavereita niin kohta Sofia purjehtii aina siihen maahan, missä Jari-Matti kulloinkin matkustaa.
En tiedä on ainakin hyvin kaunis nainen nyt rattimiehellä.
Molemat kiinnostaa ja ei ole mitään miehessä vikaa !
Omat luomurinnat on selvästi tuolla kauniilla naisella 😎.
Hyvä että on nainen!mies kumitisseissä olis häjyn näköne.
On kuin Maisa. Sillä erotuksella, että on brunette. Nyt tiedämme millainen on Jari-Matin naisihanne.😍
Jari-Matti täyttää kohta 40. Nainen lienee korkeintaan 30 koska pitäähän miehen nyt vähintään 10 vuotta nuorempi saada. Eihän se ole mies ikä mikään joka ei nuorta naista saa kylkeensä.
Voi olla pelkkä pano nainen tämäkin ja mies haluaa olla edelleen ainoastaan sinkkuna.
Ei sovi nainen rekan rattii. Terv. Reksa ala-temmekseltä
Palstalla "tiedettiin" ettei Aisa enää silikoninaisiin koske. Totuus oli vähän toisenlainen. 😂
Kiva kun tulee uusia rakkaus tai ehkä sittenkin ihastus kohteita ja saamme ihastella heidän yhdessä oloaan kesää kohden ❤️.
Jari-Matti ei olekaan jääkiekkoilija tai ex-sellainen, joten pelkkä hyvä peba ei riitä vaan pitää siellä etumuksessakin jotain olla naisella. Eikä ole mikään kiinteistöcheek joka myös tykkää rinnattomista.
Kiinteistövälittäjä Andreikin lähentelee neljääkymmentä ja sai vähän yli parikymppisen kainaloonsa. Varmasti henkisesti samalla tasolla kuitenkin?
Nainen on pelkkä taksi. T. Reijo temmekseltä
Uusi nainen on Maisan kopio. 😉
No ei ole.
Kyllä on. Ei mahda mitään.
Nainen on pelkkä jarskin pano t. Reka rekkakuski limingasta
Mistä nuo jätkät löytää noita Sofian kopioita ?
Kumitissi-naiset eivät kuulu ns. laatunaaraiden kerhoon. He ovat jotain aivan muuta.....
Miltä nyt tuntuisi miehestä puristella sellaisia?
Miksi mitään noin typerää on edes keksitty, onko todella niin että monet naiset kärsivät niin huonosta itsetunnosta, että pitää tunkea kehoon jotain noin karmeaa shittiä..?
Onneksi omalla rouvalla on luonnon lahjana aidot ja kauniit, en voisi edes kuvitella, että olisi mitään muuta.
Osaako rouvasi edes kuvitella, että kommentoit tissejä juorupalstalla??
Kommentista näkee että aidoilla ja kauniilla tisseillä ei tässä tapauksessa ole saatu kuitenkaan fiksua miestä eli ei ne luomut aina auta tässä asiassa jos saa vain luuserin, joka haukkuu naisia keskustelupalstoilla. Ei voi edes iltapäivälehden toimittaja soittaa koska anonyymina huutelee. Se kuopiolainen mies oli kommentoinut toisten tissejä aivan omalla nimellä ja sattui vaimonsa vastaamaan, kun lehden toimittaja soitti ja tiedusteli syytä moiseen toimintaan.
Ootko varma ettei ollut turkulainen?
Riitta oli Tampereelta, Anneli Oulusta ja Jarmo Turusta kun niille soitettiin jotka kommentoi Erika Vikmanin ulkonäköä ja taisi siinä joku haukkua jotain toimenpiteistäkin koska vaativat luonnollisuutta ja aitoutta niinkuin entinenkin jääkiekkoilija.
Täysin samaa mieltä ja miksi makaisin jonkun kumista ja muovista tehdyn öumpattavan naisen kanssa 😎.
Kun oot saamaton. 🤗
Up. Tsih🤭
Kaikki naiset rakastuvat vain rallikuskin älyyn ja persoonaan.
Sama pätee Häkkiseen....
Elikkä heillä ei ole älyä ja ei edes omaa persoonaa olemassa 🧐.
.....ja rahapussiin!
Kovin on taas "luonnonkaunis" nainen löydetty, Latvalan makuun sopiva.
Koulutettu ja fiksu, matkustellutkin jopa Pariisissa ja Norjassa.
Nyt on vakalla kansi.
Latvala jahtasi Maisaakin viisi vuotta.
Levillä ja Rovaniemellä käy usein että saa instaan kuvia. Myös Turkissa käy. Veikkaan että ei ole mitenkään hyvin toimeentuleva ainakaan.
Turkin matkat on halpoja ja kohta voi päästä jopa Tuuriin.
Mistä ihmeestä kaivatte tämänkin henkilön kaikkia asioita ja miksi ihmeessä ne kiinnostaa edes ketään.
Mites nää sun omat matkasi ? Vai käytkö ainoastaan lähikaupassa keskaria ainoastaan ostamassa ?
Miksi loukkaannuit tuon ylivieskalaisen puolesta?
Seiska paljasti tuon henkilöllisyyden, kuvia ja etunimen ja naisella on avoin insta. Näki että oli todella paljon jo haettu googlesta tuon naisen etunimeä yhdistettynä Ylivieskaan. Eli Seiskaa voi kiittää tästä että naisesta tuli julkisuuden henkilö yks kaks yhtäkkiä.
Kun tämän Suomen kiinnostavimman henkilön eli Martinan suhde tanskalaiseen tuli Seiskan kautta tiedoksi, niin mies sai heti 200 uutta seuraajaa suomalaisista naisista. Joku tiesi asian kertoa. Ei mennyt kauaa kun mies joutui laittamaan instansa yksityiseksi ja saman joutui tekemään myös miehen ex-vaimo.
Toinen esimerkki samaisesta Martinasta että kun Seiska julkaisi jutun että Martina oli samaan aikaan matkustanut Leville kuin exänsä Hannu, niin Hannun seuraajamäärä kasvoi heti samantien parilla sadalla seuraajalla. Martinan seuraajamäärä taas putosi. Hannun seuraajamäärä oli vähentynyt sen jälkeen kun Martina hänet jätti. Tämä Hannu sai instaansa paljon Martinan haukkumiskommentteja eron jälkeen, mutta ei laittanut instaansa yksityiseksi vaan jopa jätti Martinaa haukkuvien kommentteja näkyviin. Noin niinkuin kostoksi?
Martinan vainoajat ovat aivan sairaita kun eivät tiedä että mitä kautta saisivat yhteyden tähän Martinan nykyiseen mieheen että voisivat haukkua Martinaa. Yksi yritti Martinan instan kommenteissa englanniksi viestitellä miehelle salarakkaasta yms. Oli laittanut kommentin sellaiseen postaukseen mihin Martina oli laittanut miehestä kuvan. Mutta miehen ex-vaimon instan ovat Martinan vainoajat kyllä löytäneet ja pommittaneet naista Martinan haukkumaviesteillä.
Nyt Seiska julkaisi jo koko nimen koska on julkisuuden henkilö, koska ollut tv-ohjelmassa mukana.
11:52 lopeta jo pappapam pam latvala ihastui somemaisaam ihan niinkuin sinäkin höperö. Kun latvala huomasi mikä maisa oikeasti maisa sai monoa persuksiin. Maisa oli latvalan suurin erehdys.
Onko sinkku? Jari Matti on ansainnut kunnonlisen naisen elämäänsä,Torpan huoraava Maisa ei ollut sitä
Tuurin pääsee päivämatkalle bussilla,Keskisen kaupalle,muutamalla kympillä,ja saa ruokailla buffassa,ja tietysti takaisin saman päivän aikana.
Näin on ansaittu voitto kotiin.
Milloin saa nähdä toinen asia.
Ulkonäkö edellä. Ei mulla muuta.
Mahtaako taas käydä niin, että rattimies kannattelee asiaa kotona, kun seksipommi saa herkkua muualla?? 🤣🤣
Ei tarvitse olla kuin Maisa. Ei tunneta naista ja ei ole mediassa ollut vielä mitään nekatiivisia asioita naisesta.
Ei tarvitse ei, mutta monesti aikamiespojilla saattaa sillä lailla käydä noin upeiden naisten kanssa. 😂😂
Kaikki naiset ovat samanlaista kauraa. Näytellään oikean kunnolista naikkosta ja ovat voineet olla jo ulkomailla maksulisina naisina.
On muuten sanonta, että kaikilla naisilla on hintansa ja menevät rahasta sänkyyn.
Vaikuttaa siltä on parikymppisenä ainakin ollut hyvinkin Maisan oloinen blondi mitä Seiskasta tulee ilmi. Onko vasta kolmekymmppinen tuo nainen. Eli tuollaisiahan ne nelikymppiset miehet kuolaa.
Kun se on Ylivieskasta niin onkohan sekin halunnut muuttua Sofiaksi, koska Sofia saa rikkaita miehiä tuolla ulkonäöllä. Nyt ei saa enää kuin vanhoja ja vähemmän komeita mutta eihän tuo Latvalakaan mikään komistus ole. Muuten mukava mies mutta hieman tyhmä, siis naisjutuissaan.
Ei sovi nainen rattii jää alas eikä jaksa ketjua eikä pumpata renkaita kii. T. Reksa
Yaris-Matti on löytänyt kauniin ja luonnollisen naisen vierelleen, mshtaa tekohärpäke blondia ketuttaa.
Rahalla ei saa rakkautta.
Uusi nainen on ulkomuodoltaan kuin Maisa. Hiusten väri on vaan eri.
Helppo havaita millainen on Jari-Matin naisihanne.
Luonnollinen? Katsohan tarkemmin kuvia, vai etkö erota luonnollista ja kauneuskäsiteltyä toisistaan.
Latvalan makuun kyllä on.
Seksi seuraa se vain on ja ei mitään muuta 👍.
11:04 höpöhöpö. Maisa on tuohon verrattuna vanhan, kuluneen ja halvan näköinen.
Maisa onkin rikollinen,mm.aikanaan kiristi varakkaita miehiä valeraskauksilla,ja väärennetyillä raskaustodistuksilla,jotkut maksoivat kymmenen tuhatta euroa,eikä Maisa joutunut edesvankilaan
Mutta kuka se Maisan ystävä oli joka sen todistuksen oli väärentänyt?
Latvala vanhenee ja naiset nuortuu. Niinhän sen pitää mennäkin.
Onneksi on jotain luonnollista vielä olemassa, siis tosiasia, että ihmiset, jokainen, vanhenee!
Miehet ei hyväksy vanhenemistaan ja siksi haluavat paljon nuoremman naisen kainaloonsa. Ja ne joilla on rahaa on paljon paremmat mahdollisuudet tähän.
Miehet eivät myöskään hyväksy puolisonsa vanhenemista vaan vaihtavat tämän herkästi nuorempaan.
Kymmenen vuoden kuluttua Latvalakin voi sitten vaihtaa uuteen kolmekymppiseen, mieluummin tietenkin alle kolmekymppinen. Kun mies vanhenee niin naiset nuorenee ja ikäero naisiin vain kasvaa.
Viisikymppisenä miehet ostavat moottoripyörän ja vaihtavat vaimon nuorempaan. Se on se viidenkympin villitys kun miehet eivät hyväksy vanhenemistaan.
Eräs viidenkympin villityksessä oleva mies vaihtoi kauniin vaimonsa, vuoden vanhan lapsensa äidin Sofia Belorfiin. Siis ajatelkaa! Vai menikö se niin että ei ollut tarkoitus vaihtaa mutta vaimo otti eron ja Belorffi jäi käteen kuten entisellekin tomppelille.
Viimeisimmässä jutussa Seiskan toimittaja valehteli että Sofian elättäjä olisi vasta 40 vaikka mies täyttää tänä kesänä jo 51. Aikaisemmin Seiskan toimittajat ovat valehdelleet että mies olisi hieman yli nelikymppinen mutta nyt sitten panivat vielä paremmaksi. Sofia on Seiskan suosikkityttö ja tulisi joillekin ajatus että Sofia on tuollaisen vanhan miehen kanssa vain rahan takia.
Lähteekö uusi daami Yarin ja äidin kanssa mökkireissulle?
Totta kai lähtee ja kyllä noin kaunista ja kunnolista naista voi esitellä kenelle tahansa 🫶.
Latvala ja Hussi, heistä voi vielä kehkeytyä muutakin kuin työkavereita 💚.
Kyllä sinulla kans mielikuvitus taas lentää 😵💫.
Janni hussi ei ole samanlainen horo kuin maisa torppa. Hussi ei lähde suhdesekoiluihin, älykäs.
Ei heistä Aisalan ja Serlan match made on heaven - tyylistä hommaa kyllä kehity.